• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

ZİFTE BULANAN KAPLUMBAĞA KORUMAYA ALINDI

25 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1035 defa okundu.
ZİFTE BULANAN KAPLUMBAĞA KORUMAYA ALINDI

Arakonak Beldesi yakınlarında yol çalışmasından dolayı yola dökülen zifte düşen ve vücudunun büyük bir bölümü zifte bulanan kaplumbağa, Solhan’da yapılan müdahale ile temizlendikten sonra Doğa Koruma Milli Parklar Bingöl Şube Müdürlüğü’ne teslim edildiği öğrenildi.

Solhan’da zifte bulanmış halde bulunan kaplumbağanın veteriner hekimler tarafından temizlenip Doğa Koruma Milli Parklar Bingöl Şube Müdürlüğü’ne teslim edildiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Solhan ilçesi Arakonak Beldesi yakınlarında yol çalışmaları sırasında dökülen zifte bulanan kaplumbağa, vatandaşlar tarafından fark edilip Solhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne getirildi. Kurumun bahçesinde veterinerler tarafından titiz çalışma sonrasında ziftten arındırılan kaplumbağa, Doğa Koruma Milli Parklar Bingöl Şube Müdürlüğü’ne ekiplerine teslim edildi. Kaplumbağa’nın tedavi için Bingöl Üniversitesi Veteriner Hekimliği’ne götürüldüğü belirtildi.

Kaplumbağanın temizliğini yapan Solhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekim İbrahim Tataroğlu, “Arakonak Beldesi’nde yol çalışmaları sırasında kaplumbağa zifte bulanmış. Vücudunun 4’te 2’si zifte bulanmıştı. Vatandaşlar bize getirdiler, biz de müdürlük olarak veteriner arkadaşlar ve diğer personellerimizle beraber zifti çözmeye çalıştık. Normal zift çözücüleri bulamadığımız için tiner yardımıyla kişisel becerilerimizle çıkarttık. Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim ettik. Üniversiteye gidecek, gerekli müdahale orada yapılacak. Böyleli durumlarda başıboş ya da vahşi evcil fark etmez yaralı hayvanları duyarlı vatandaşlar müdürlüğümüze haber verebilirler. Biz de gerekli işlemleri yapabiliriz.”

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN