• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

YÜZENADALAR DAHA ÇOK TANITILMALI

20 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
699 defa okundu.
YÜZENADALAR DAHA ÇOK TANITILMALI

Bingöl’de turizm açısından önemli bir yer teşkil eden yüzen adalar Ramazan ayı nedeniyle gelen iftarcıları ağırlıyor. İftara gelenler, yüzen adaların yeterince tanıtılmadığı için ziyaretçilerinin genelde yerli turistler ve bölge halkından oluştuğunu ifade etti.

Solhan Hazarşah köyü Yüzenada mezrasında bulunan dünya harikası yüzen adalar, havaların ısınmasıyla birlikte Ramazan ayında bölge sakinlerini ağırlamaya başladı. İftar saatine yakın bölgeye gelenler hem serinlikte zaman geçiriyor, hem de yüzen adaların güzelliğini izliyor. İftar açmak için ailelerin ve arkadaş gruplarının tercih ettiği yüzen adalar, toplu yemeklerde de ziyaretçilerini ağırlıyor. Bölgeye iftara gelenler, yüzen adaların yeterince tanıtılmadığı için ziyaretçilerinin genelde yerli turistler ve bölge halkından oluştuğunu ifade ettiler.

Yeniden Refah Partisi Solhan İlçe Teşkilatı iftar programı için özellikle yüzen adaları tercih ettiklerini belirtip doğal ortamda program yapmak istediklerini dile getiren Abdullah Bildik: “Kapalı alanda program yapmaktansa açık alanda, doğal ortamda ve doğa harikamız yüzenada parti üye ve gönüllülerimiz ile iftar programımızı yaptık. Yüzenadanın önemini vurgulamak için de buradayız. Sadece yerli turistler buraya geliyorlar. Yüzenadanın yeterince tanıtılmadığını düşünüyoruz. Biz bu vesile ile tanıtıma bir katkı olsun diye buradayız, misafirlerimizi buraya getirdik. Bazı bölgelerden buraya gelen yerli turistler var ama yeterince tanıtılmadığı için, ülkemizin her tarafından buraya gelen insanlarımız olmadığı için bir vesile ile onları da buraya davet etmiş oluyoruz. Yüzenadanın daha çok tanıtılması gerektiğine inanıyoruz. İnşallah bizler de böyle bir katkı sunmuş olduk. İftar programımızı Yüzenadada tertip etmiş olduk.” dedi.

Yüzenadalara herkesi davet eden Bildik, bölgenin tanıtımının yapılmasını ve farklı çevrelerinde programlar tertip ederek yüzenadanın tanıtılmasına katkı sunmasını beklediklerini aktardı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN