• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

Yüzenada Yolu’na Sıcak Asfalt

12 Mayıs 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1154 defa okundu.
Yüzenada Yolu’na Sıcak Asfalt

Solhan’a bağlı köylere ziyaretlerini sürdüren AK Parti Bingöl İl Başkanı Coşkun: Bingöl’ün en önemli doğal miraslarından olan Yüzenada yolunun bu yıl yenileceğini ve genişletilecek olan yolda sıcak asfalt uygulamasının yapılacağını söyledi.

 Seçim sonrası il, ilçe, belde ve köylerde çeşitli ziyaretlerde bulunan AK Parti Bingöl İl Başkanı Yusuf Coşkun, Solhan İlçesi’nde sürdürdüğü ziyaretler kapsamında, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Emin Caf, Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu ve Solhan İl Genel Meclis üyeleri M. Selim Değer, Tayyip Kaya ve Abdurrahim Sayılı ile birlikte Yüzenada (Aksakal Mezrası), Hazarşah ve Mutluca köylerini ziyaret ettiler.

Burada köylülerle sohbet edip sorun ve talepleri dinleyen AK Parti İl Başkanı Coşkun, sıkıntıların giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

“Bu Yıl Sıkıntıyı Gidereceğiz”

İlk olarak Yüzenada’da köylülerle bir araya gelen Coşkun, yol sorunun giderilmesi yönündeki talepleri; “Bu yıl sıkıntıyı gidereceğiz” sözleriyle yanıtladı.

Bingöl’ün en önemli doğal miraslarından olan Yüzenada yolunun bu yıl yenileneceğini söyleyen Coşkun, “Yüzenadan yolu hem genişletilecek, hem de sıcak asfalt yapılacak. Bazı noktalarda virajlar ve yokuşlar nedeniyle güzergâh değişikliği yapılarak daha kolay ve sağlıklı bir ulaşım sağlanması amaçlanıyor. Bu çalışmalar sonlandığında Yüzenada’ya daha fazla ziyaretçi akını sağlanacağı ümidini taşıyoruz” dedi.

“Peyderpey Sorunlar Değerlendirilip Çözüm Getirilecek”

Daha sonra Hazarşah ve akabinde Mutluca köylerine geçen Coşkun ve beraberindeki heyet, buralarda da köylülerle bir araya gelip hem seçim nedeniyle teşekkürlerini ilettiler, hem de sıkıntıları dinlediler.

Sorunları dile getirip taleplerini paylaşan köylülere, sorunların çözümü için gerekli adımların atılacağını söyleyen Coşkun: “Hazarşah ve Mutluca’nın kanalizasyon ve sulama suyu hatlarını bu yıl yapıyoruz. Bu yıl bu sıkıntıları giderdikten sonra inşallah peyderpey diğer talepleri de değerlendirip var olan sıkıntıları da gidereceğiz” diye konuştu.

Cuma Namazını Hazarşah köyünde kılan Coşkun ve beraberindekiler, yapılan ikramların ardından ziyaretlerini tamamladı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN