• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

YÜZENADA TEMEL LİSESİ İLÇE BİRİNCİSİ OLDU

24 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1239 defa okundu.
YÜZENADA TEMEL LİSESİ İLÇE BİRİNCİSİ OLDU

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Solhan Farrabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde liseler arası bilgi yarışması düzenlendi. Düzenlenen bilgi yarışmasında Özel Solhan Yüzenada Temel Lisesi ilçe birincisi oldu.

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Solhan Farrabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde liseler arası bilgi yarışması düzenlendi.

Düzenlenen yarışmaya, Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi, Solhan Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi, Solhan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel Solhan Yüzenada Temel Lisesi okullarından öğrenciler katıldı.

21 Nisan 2017 Cuma günü saat: 10.00’da Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışma programına Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

15 sorunun sorulduğu yarışmanın normal süresinde Özel Solhan Yüzenada Temel Lisesi öğrencileri verdiği doğru cevaplar sonucu aldığı 90 puan ile birinci olurken, Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ile Solhan Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ise verdikleri cevaplar sonucu 80 puan ile eşit durumda olduklarından dolayı yarışmada yedek sorulara geçildi.

İkinci ve üçüncünün belirlenmesi için yedek soru, genel kültür alanında oldu. Milli takımda oynayan ve oynadığı kulüp isimleri zikredildikten sonra İmparator lakaplı Solhan Spor kulübü baş antrenörünün ismi sorulduğu yarışmada Solhan Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi “Akif Hoca” cevabını verdi. Verilen doğru cevap ile yarışmada Solhan Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi ilçe ikincisi olurken Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ilçe üçüncüsü oldu.

Yarışmada dereceye giren okul öğrencilerine plaket takdimi yapıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN