• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

YÜZENADA KIR KAHVESİ AÇILIŞI YAPILDI

11 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1251 defa okundu.
YÜZENADA KIR KAHVESİ AÇILIŞI YAPILDI

Solhan Hazarşah Köyü’nde bulunan ve eşsiz doğa güzelliğine sahip olan Yüzenadalar’da ‘Yüzenada Kır Kahvesi’ işletmesi açılışı yapıldı.

  ‘Yüzenada Kır Kahvesi’ işletmesi açılışına Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir, Ak Parti Bingöl Milletvekili Adayı Şebnem Koçakelçi, AK Parti ve HDP teşkilatı yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışa katılanlara Kır Kahvesi’nde ikramda bulunan ve katılımlarından dolayı teşekkür eden işletme sahibi İhsan Akar, işletmede Kafe, Restaurant ve Kır Düğünleri hizmetlerini vereceklerini belirtirken, Yüzenada’ya gelen vatandaşların artık yanlarında yiyecek ve içecek getirmeye gerek kalmadığını tüm ihtiyaçlara işletme olarak cevap vereceklerini belirtti.

‘DİLŞAH SULTAN’ KİTABI İMZA GÜNÜ DÜZENLENDİ

Solhanlı Yazar Mehmet Akar’ın “Dilşah Sultan” adlı roman kitabı imza günü de Yüzenada Kır Kahvesi açılış etkinliği kapsamında düzenlendi.

Annesine olan özlemini anlattığı ve bölgede yaşamı konu alan roman kitabı imza gününü düzenleyen Solhanlı hemşehrimiz Mehmet Akar, 4 sene önce kaybettiği annesine olan özlemini ve bölgede yaşamı 102 sayfadan oluşan ‘Dilşah Sultan’ adlı kitapta bir araya getirdiğini belirtti.

Akar, “Annem lösemi hastasıydı. 8 sene hastanelerde gezdik.  Annemde çok hikmetler gördüm çok saliha bir insandı ve birbirimize çok bağlıydık.  Vefatından sonra onu yüreğimde yaşatabilmek için bu kitabı yazdım. Bugün de imza günü düzenleyerek okurlar ile bir araya geldik. Okurlar, Solhan’da da kırtasiyelerde kitabı temin edebilirler” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN