• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

YÜZDEKİ TEBESSÜM OLDULAR

7 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1180 defa okundu.
YÜZDEKİ TEBESSÜM OLDULAR

Uludağ Üniversitesi öğrencisi Sedanur Kavaklı, morkanatlar adı altında başlattığı yardım faaliyeti kapsamında Solhanspor ile birlikte Solhan Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu’nda öğrenim gören taşıma kapsamındaki öğrencilere; bot, mont ve kırtasiye yardımında bulunarak öğrencileri sevindirerek yüzlerdeki tebessüm oldular.

Bursa Uludağ Üniversitesi öğrencisi olup üniversitede morkanatlar adı altında başlattığı çalışmasına Solhan’da da devam etti. Sen de elver geleceğimiz olsun sloganıyla başlattığı yardım faaliyetlerine sponsorlar aracılığı ile devam eden Kavaklı, Solhanspor ile Şanlıurfa Haliliye’de tanışıp kulüp ile Solhan’da öğrencilere destek olmak için ortak çalışma yürüttüler.

Sponsorlar desteği ile Solhan Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu öğrencilerine Solhanspor ile birlikte bot, mont ve kırtasiye yardımı vererek çocukların mutluluğuna ortak olan Kavaklı, Solhan’a geldiği için çok mutlu olduğunu ve Solhanspor’un sporun yanında sosyal faaliyetlerde de bulunmasının çok güzel olduğunu belirtip ortaklaşa bir çalışma yürüttüğünden dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

‘VOLEYBOL, BİR AMAÇ DEĞİL AYNI ZAMANDA BİR ARAÇTIR’

‘Bir voleybol kulübünden çok daha fazlası’ felsefesi ile yola çıktıklarını ve okul ziyaretleri ile kulüp olarak öğrenciler ile bir araya gelip sporu sevdirme ve gençlerimizi spora yönlendirme ile spor ahlakı kapsamında söyleşilerde bulunduklarını belirten Solhanspor Kulübü Başkanı Ferhat Sönmez, Morkanatlar ile yaptıkları çalışma ile çocukları sevindirmenin mutluluk olduğunu ve bundan dolayı da SedanurKavaklı’ya teşekkür ettiğini ifade etti.

Morkanatlar ile birlikte yaptıkları faaliyetten dolayı mutlu olduklarını belirten Sönmez, “Solhanspor Kulübü olarak Morkanatlar’ın temsilcisi Sedanur hanım ile Solhan Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu’na geldik. Voleybolun sadece bir amaç değil aynı zamanda amaç olduğunu burada görmüş bulunmaktayız. Yola çıkış nedenlerimizden biri de buydu. Morkanatlar ile ortaklı olarak Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu’nda çocuklarımıza; mont, bot ve kırtasiye yardımını dağıttı. Çocuklarımızın gözlerindeki, o ışıltı, o mutluluk, o gülümseme bence her şeye bedeldir. Kulüp olarak aslında yapmak istediğimiz temel şeylerden biri de buydu. Bu amaca ulaştığımız için de çok mutluyuz. İnşaallah voleybol felsefesi olarak yola çıkma nedenlerimizden olan ‘bir voleybol kulübünden çok daha fazlası’nı bundan sonraki süreçlerde de göstermek istiyoruz. Bu çalışmayı ortaklaşa yürüttüğümüz Morkanatlar’a tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

“SOLHAN’A GELDİĞİM İÇİN MUTLUYUM”

Morkanatlar olarak çıktığı yolda ilk projesini Şanlıurfa’da gerçekleştirdiğini belirten Morkanatlar kurucusu Sedanur Kavaklı, burada karşılaştığı Solhanspor ile iletişime geçerek ikinci projeyi Solhan Spor ile birlikte Solhan Yenibaşak’ta minik yavruları sevindirdiler.

Bursa Uludağ Üniversitesi’nde Morkanatlar adı altında Sen de elver geleceğimiz olsun projesini yürüttüğünü belirten Kavaklı, Bingöl Solhan YenivaşakYatılı Bölge Okulu öğrencilerine destek vermek için buradayım. Şuanda Solhanspor Kulübü ile birlikte çalışıyorum. Solhanspor ile Şanlıurfa’da tesadüfen tanıştım. Kendileri ile iletişime geçtim ve şuanda birlikte buradayız, çok mutluyuz, çocuklarımıza birlikte destek verdik, birlikte mutlu ettik. Çocuklarımız da çok mutlu oldular. Zaten karşılığını gözlerindeki gülümseme ile ışıkla ve heyecanla alabildik, bu bize yetti. Bu şekilde projelerime devam ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kavaklı, İki aylık bir çalışma sonucunda Yenibaşak’ta taşımalı kapsamında öğrenimlerini sürdüren öğrencileri mutlu etmek için geldiği Solhan’da Solhanspor ile ortaklaşa yürüttüğü projeye destek veren Solhanspor Yönetimi ve Teknik ekip ile sporcularına, Finansbank, Araskargo, BKM, Hazal Erdem Aslan, Mahmut Aslan, Tuğba Dinçerler, Kubilay Ercan Erdem, Gizem Sağcan, Tuğçe ile Kübra Gül, Fatma Cihan Yılmaz, Nilay Keskin’e teşekkür etti.

OKUL MÜDÜRÜ ORMAN, TEŞEKKÜR ETTİ

Morkanatlar ile Solhanspor’un ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Solhan Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu’nun tercih edilip öğrencilerine yardım yapılarak mutluluklarına ortak olunmasından dolayı teşekkür eden Solhan Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu Müdürü Harun Orman, şu ifadeleri kullandı: “Bursa Uludağ Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Morkanatlar,Solhanspor aracılığı ile bizlere ulaştı. Bizler, taşımalı eğitim kapsamında olan öğrencilerimizin ihtiyaçlarını Sedanur Hanım’a ilettik. Sedanur Hanım, ihtiyaçlarımızı toparlayarak Solhanspor ile birlikte okulumuza geldiler. Öğrencilerimize; kırtasiye, mont ve bot yardımında bulundular. Yapmış oldukları yardımlardan dolayı Sedanur Hanım’a ve Solhanspor Kulübü’ne teşekkür ederiz.”

Bot, mont ve kırtasiye yardımı alan öğrenciler, Morkanatlar ve Solhanspor Kulübü’ne teşekkür ettiler.

Yapılan yardımların akabinde okul Müdürü Harun Orman tarafından Morknatlar’ın kurucusu Sedanur Kavaklı’ya plaket taktim ederken Solhanspor Kulübü Başkanı Ferhat Sönmez ile Sedanur Kavaklı, Okul Müdürü Orman’a Solhanspor forması ve atkı hediye edip toplu fotoğraf çektirdikten sonra okuldan ayrıldılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN