• Dolar Alış / Satış: 8.44 / 8.455
  • Euro Alış / Satış: 9.938 / 9.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

YOLDA OLUŞAN ÇUKUR TEHLİKE SAÇIYOR!

14 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
701 defa okundu.
YOLDA OLUŞAN ÇUKUR TEHLİKE SAÇIYOR!

Solhan Yeni Mahalle Orman İşletme Şefliği karşısında D-300 karayolunda meydana gelen çukur, trafik seyrini etkilediği gibi görüş mesafesinde başka aracın olması durumunda sürücünün fark etmeden kaza yapma ile karşı karşıya kalabileceği belirtildi.

Solhan Yeni Mahalle Boğlan Bulvarında sıklıkla karşılaşılan yoldaki çöküntüler ve kabarmalar trafik seyrini etkilemektedir.

Daha önce defalarca aynı yolda çöküntü ve kabarmaların olduğunu belirten ve bu sorunun daha da devam ettiğini söyleyen sürücüler, karayollarına sitem ettiler.

Haftalardır bir çukurun olduğunu ancak hiçbir çalışmanın görülmediğini belirten sürücüler, “Solhan şehir geçişi, kilitli parke taşı yapıldığında bu yola taş döşeme yerine asfalt yapılmasının daha uygun olacağı görüşü dile getirildiğinde bir çok yerde şehir içi geçişlerin kilitli parke taşı ile yapıldığı belirtilmişti. Solhan’da şehir içi geçişinin yapılmasından bir yıl sonra Ziraat Bankası Solhan Şubesi karşısında çöküntü ve kabarmalar meydana geldi. Bu tür çöküntü ve kabarmalar her yıl devam etti ve hala Bingöl-Muş istikametindeki geçişte kabarmalar bulunmaktadır. Bu da trafik seyrini etkilediği gibi araçlara zarar vermektedir. Kaç hafta önce de Solhan Orman İşletme Şefliği karşısında yolda çökme meydana geldi. Haftalar geçmesine rağmen yolun onarılmamasından dolayı çöküntü geniş alanı kapladı. İlçedeki sürücüler az da olsa yoldaki çöküntüden haberdar olduklarından dolayı dikkat ediyorlar ancak iller arası geçiş güzergahı olmasından dolayı dışarıdan gelen sürücüler aniden çöküntüye denk geldiklerinde sıkıntılar yaşanmaktadır. Az bir işten dolayı büyük mağduriyetlerin olmasını hiç kimse istemez. Sorunun gündeme alınıp çözülmesini istiyoruz.” şeklinde konuştular.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN