• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

YOL YAPIMI DURDU MU?

30 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1234 defa okundu.
YOL YAPIMI DURDU MU?

Solhan Bingöl Karayolu’nun yeniden yapılması çalışmaları kapsamında Solhan Şehir Geçişi’nde yapılan çalışmanın bir kısmının bekletilmesinin numune kaldırım çalışmasının yapılıp onaylanması ile alakalı olduğu öğrenilirken firmanın Boğlan Mahallesi’nde çalışmalarına devam ettiği, çalışmaların durmasının söz konusu olmadığı öğrenildi.

Solhan Bingöl Karayolu’nun BSK çalışmaları devam ediyor. Solhan Şehir Geçişinde çalışmaların son günlerde olmaması vatandaşlar tarafından sorgulanırken yetkililer duruma açıklık getirdi.

2015 yılı son İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Karayolları yetkilisi tarafından Bingöl’de başlanarak Solhan- Muş il sınırına kadar olan 62 kilometre yolun BSK yapılması için programa alındığını ve işe başlanması ile iki yıl içinde yolun tamamının yapılacağı belirtilmiş ve akabinde yapılan ihale ile geçtiğimiz yıl çalışmalara başlanmıştı.

Bingöl Solhan arasında yapılan çalışmalar devam ederken Solhan Şehir Geçişi’nde de Ramazan ayında yol yapımına başlandı.

Son günlerde Şehit Mehmet Türksever Bulvarı’nda çalışma olmaması çeşitli söylemlere neden olurken vatandaşlar, şehir içinde işin fazla uzamaması ve sıkıntıların olmaması talebinde bulundular.

Çalışmaların mahiyeti hakkında bilgi aldığımız firma yetkilisi, işin durmasının söz konusu olmadığını, çalışmaların Boğlan Mahallesi çıkışında devam ettiğini aktarırken Solhan Şehir Geçişi’nde yapılan yolun kaldırımlarını yaparak çalışmalara kaldıkları yerden devam edeceklerini belirtti.

Vatandaşların şehir içi yolda çalışmaların uzaması veya çalışmaların bekletilmesi söylemleri üzerine edindiğimiz bilgi; Solhan Şehir Geçişi’nde drenaj çalışmaları yapılıp ayrıca kaldırımın da yapılacağından çalışmaların daha zor ve yavaş olabilir.

Şehir geçişinin normal yol gibi olmadığını ve altyapı ile kaldırım yapımının da olduğunu ve işlerin normalden daha yavaş olmasının olağan olduğunu belirten yetkili, Solhan şehir geçişinin önümüzdeki sezonda olması gerekirken erkene alındığını ve kaldırımların ise bu hafta başında yapılacak numunenin onaylanması ile yapılıp trafik akışı yapılan yoldan verildikten sonra çalışmaların devam edeceğini ancak işin durmasının söz konusu olmadığını Boğlan Mahallesi çıkışında çalışmaların devam ettiğini aktardı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN