• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

10 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
687 defa okundu.
YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

2016 yılı Mart ayında havaların ısınması ile yol açma, yol kenarında ihata duvarları ve kilitli parke taşı döşemesi ile bordür ve oluk taşı döşemesi çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Solhan Belediyesi, hava şartlarının el vermesi ile çalışmalara devam edeceği belirtildi.

Solhan Belediyesi yol yapım çalışmalarına devam ediyor.

Mart ayında havaların ısınmaya başlaması ile yol açma, yol kenarında ihata duvarları ile kilitli parke taşı, bordür ve oluk taşı döşemesi çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Solhan Belediyesi, yol yapım çalışmalarına devam ediyor.

2016 yılında yol açma ve yol yapım çalışmalarına yoğun mesai harcadıklarını söyleyen Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, çalışmaların devam ettiğini ve hava şartları el verdikçe çalışmaları sürdüreceklerini ifade etti.

Mart ayında havaların ısınması ile kışın çöken yolların onarılması ile çalışmalara başladıklarını söyleyen ve yıl boyu onarım işlerinin yol çökmesi ve altyapı çalışmalarından dolayı sürdürdüklerini belirten Yıldız, 80 bin metre kare kilitli parke taşı ve 30 bin metre tül ise oluk ve bordür döşemesi yapmak için ihale yaptıklarını ve ihale kapsamında olan işin bitme aşamasında olduğunu belirtti.

Tüm mahallelerde çalışmaların yapıldığını belirten Yıldız, “Yeşilova Mahallesi Xırava bölgesinde tüm yollar yapılıp hizmete açıldı. Halime Pınar Mahallesi Nato Yolu bölgesinde yol yapım çalışmaları yapıldı. Boğlan Mahallesi’nde de Nato Yolu bölgesinde çalışmalar devam etmektedir. Yeni Mahalle’de bazı yollar yapılıp tamamlandı, okul bölgelerindeki yollarda ise çalışmalar devam etmektedir. Vatandaşlarımızın ulaşımına önem veriyoruz. Bundan dolayı yoğun yaptığımız çalışmalar sonucunda ilçe merkezinde yollarımız büyük oranda tamamlandı.” Şeklinde konuştu.

28 KM ALTYAPI YAPILDI

28 Kilometre altyapı çalışması yaptıklarını belirten Başkan Yıldız, Bu kapsamda yapılan mahalle içi altyapı çalışmaların tamamlandığını belirtirken çalışmaların ana kolektör hattında devam ettiğini ve sezon sonuna kadar altyapı çalışmasının da tamamlanacağını belirtti.

Altyapı ve yol çalışmalarına yoğunluk verdiklerini ve yolda bulunan direklerin de kaldırılarak yol genişletme çalışmalarının yapıldığını belirten Yıldız, 15 Temmuz gecesi ülkemizde yaşananların ülkede bir çok alanda olduğu gibi çalışmaları da etkilediğini ve bu sebepler bir ay gibi bir gecikme olmasına rağmen yoğun çalışma ile planlanan işlerin sezon sonuna kadar tamamlanacağını aktardı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN