• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

YILMAZ’DAN YILDIZ’A ÖVGÜ

19 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1233 defa okundu.
YILMAZ’DAN YILDIZ’A ÖVGÜ

Toplantıda yerel hizmetleri anlatırken bayram ziyaretleri kapsamında geldiği Solhan’da ziyaret ettiği Solhan açık alan spor kompleksini beğendiğini ifade edip projenin Bingöl ve diğer ilçelerinde de yapılmasını istediğini vurgulayan Yılmaz, Projenin uygulandığı alanın arsa tahsisi için destek sunduklarını ancak projenin Solhan belediyesinin girişimi ve katkıları ile olduğunu söyleyen Yılmaz, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’ı bu güzel eseri ilçeye kazandırdığı için tebrik ettiğini ifade etti.

Eski Başbakan Yardımcılarından Ak Parti Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl’de basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Yılmaz’ın basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıya Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Ak Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu ve Ak Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven katıldı.

Toplantıda ülke gündemine yönelik açıklamalar ile konuşmasına başlayan Yılmaz, Türkiye’ye yönelik yapılan terör saldırılarının vardiyalı sistem gibi terör saldırılarına maruz kaldığını ifade ederek, “Değişik isimler adı altında terör eylemleriyle karşılaşıyoruz. Adeta vardiya sistemi ile terör olayları gerçekleşiyor. İsimleri, söylemleri farklı ama hizmet ettikleri amaç aynıdır. Amaçları bu ülkeyi güçten düşürmek, güç odaklarının hesaplarına alet olmaktır. Bu terör örgütleri gündemden düşecek inşallah, bir yandan da bedel ödemeye devam ediyoruz maalesef” dedi.

‘KÜRTLERLE DERDİMİZ YOK’

Hükümetin Kürtlerle derdinin olmadığını ifade eden Yılmaz, “Bizim ne Kürtlerle, ne bir mezhep veya inançla derdimiz yok. Derdimiz terörledir. Terör örgütlerinin bu topraklara ait olmadığını düşünüyoruz. Bu topraklara ait, kültüre, inancımıza ait yapılar değiller. İnşallah bu yapılar gündemden yok olup gidecek. Esas olan millettir.  Terör bir taraftan yaşam kalitesini, ekonomiyi, özgürlüklerimizi, demokrasiyi engelliyor. Teröristlerin amacı da kalkınmayı ve demokrasinin ilerlemesini engellemek ve ülkeyi kaosa sürüklemek. 15 Temmuz’da TBMM’yi bombalayanların hiç bir değere ait olmadığını düşünüyoruz. Mezarlıklara bomba döşeyenlerin de hiçbir değere ait olmadığını düşünüyoruz” şekline konuştu.

‘SURİYE ŞEHİDİNİN ADI BİNGÖL’DE YAŞAYACAK’

Suriye’de sürdürülen ‘Fırat Kalkanı’ operasyonunda DAEŞ çeteleri tarafından Türk tanklarına yönelik yapılan roketli saldırıda şehit olan Astsubay Muhammed Koşan’ın adının Bingöl’deki bir kamu kuruluşunda yaşatılacağını belirten Yılmaz, “Suriye’de Fırat Kalkanı operasyonu devam ediyor. Orada insanlarımıza yönelik yapılacak olan saldırıları engellemek için düzenleniyor. Oradaki insanların göç etmek zorunda kalmadan kendi topraklarına yaşamalarını sağlamaktır. Bingöllü bir şehidimiz de var. Allah ona da rahmet eylesin. Şehidimizin adını burada bir kuruma verip ismini yaşatacağız” dedi.

‘BİNGÖL’DE 2 TEMEL ÖNCELLİĞİMİZ VAR’

‘Bingöl’de 2 temel öncelliğimiz var’ diyen Yılmaz, şöyle devam etti: “Biri şehrimizi güzel bir hale getirmek, diğeri de stihdam. Şehrimizi güzelleştirmek adına, vadi projemiz başladı. Islah çalışmalarımız var. Bu vadi bizim için önemli. Bir taraftan güzelleştirme çalışmaları, taşkın koruma çalışmaları yapılacak, diğer taraftan da belediyemiz tarafından güzelleştirme çalışmaları olacak. Şehrimize ayrı bir güzellik katacak. Köprü inşa edeceğiz. İhalesi yapıldı. İstesek yarın kazmayı vururuz ancak yeni bir çalışma yapıyoruz. Köprüyü yıkmadan, tek şeridi yıkıp, diğer taraftan yapım işi çalışması sürdürüyoruz. İnşaat sezonu başladığı anda başlayacak şekilde düşünüyoruz. Köprümüz, boğaz köprüsünü andıracak şekilde olacak. Işıklandırma ve yürüyüş yolları da olacak. Kavşağımız vardı, orayı bitirdik. NATO hattı ve belediye su hattı da çözülmüş oldu ve bitti. Köprümüz daha güzel bir görünüm olacak. Trafik, park, meydan meselesi hakkında valiliğimiz ile çalışmalarımız devam ediyor. Güzel bir mimari ile hükümet konağı inşa edeceğiz, mevcut bina da kent meydanı olacak ve altı otopark olacak. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor Konut ve ticari alan ihtiyacını da karşılayacak şekilde planladık. Son çalışmalar yapılıyor. Bingöl’ü yaşanabilir bir şehir haline getirmek için çalışıyoruz. Genç Hükümet konağını yaptık Solhan Hükümet konağı için de arsa tahsisi tamamlandı. Planlama aşamasındadır. Genç bir nüfusumuz var. İstihdam etmek durumundayız. Tekstiktenk bitmek üzere. İnşallah 1000 kişiye istihdam sağlayacak. Valimiz ve özel idaremiz yatırımlarını sağlıyor. İŞGEM projemiz var AB’den hibe alıyoruz. 22 atölyeli bir İŞGEM kurulacak. Doğum hastanesinin karşısı üretim alanı olacak. İŞGEM genç girişimciler için önemli. İş kurmak isteyen ama yeri olmayan yatırımcılar için önemlidir. Bu da yeni üretim alanlarının yapılmak için önemlidir.” İfadelerini kullandı.

SOLHAN’A ÖVGÜ

Toplantıda yerel hizmetleri anlatırken hastane inşaatının Sağlık Bakanlığı tarafından eksikliklerin tamamlanarak hizmete sunulacağını belirten Yılmaz, bayram ziyaretleri kapsamında geldiği Solhan’da ziyaret ettiği Solhan açık alan spor kompleksini beğendiğini ifade edip projenin Bingöl ve diğer ilçelerinde de yapılmasını istediğini vurguladı.

Projenin uygulandığı alanın arsa tahsisi için destek sunduklarını ancak projenin Solhan belediyesinin girişimi ve katkıları ile olduğunu söyleyen Yılmaz, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’ı bu güzel eseri ilçeye kazandırdığı için tebrik ettiğini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN