• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

YILMAZ, SOLHANLILARLA BAYRAMLAŞTI

20 Temmuz 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1546 defa okundu.
YILMAZ, SOLHANLILARLA BAYRAMLAŞTI

Solhanlıların bayramını kutlamak için ilçeye gelen Bakan Yılmaz, vatandaşların bayramını kutlarken siyasi süreç ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hükümet kurma süreci ile ilgili de bilgi veren Yılmaz, Ak Parti olarak halkın tercihine saygı duyduklarını ve bunun gereğince sorumluluklarını yerine getireceklerini anımsattı.

 Kalkınma Bakanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Kalkınma Bakanı Ramazan Bayramı münasebetiyle Solhan’a geldi. Solhan’da vatandaşlar ile bayramlaşmak için Şeyhanoğlu Çaybahçesine gelen Bakan Yılmaz’a Ak Parti Bingöl Milletvekilleri Şebnem Koçakelçi ve Enver Fehmioğlu, Ak Parti Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakkazi, Ak Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven ve Bingöl’ün eski vekilleri eşlik etti.

Bayramlaşma programına katılanların bayramını kutlayan AK Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu’dan sonra Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Ak Parti İl Başkanı Yılmaz Seven, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi de kısa selamlama konuşmaları yaparak vatandaşların Ramazan bayramını kutladılar.

Bayramlaşma programında kısa bir konuşma yapan Ak Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bir mübarek ayın ardından Ramazan bayramına kavuşmanın sevincini hep beraber yaşıyoruz. Bu bayramın birliğimize, beraberliğimize ve tüm İslam Ülkelerinin dirilişine vesile olmasını diliyorum. Bayram programı vesile ile bir aradayız. Tabiî ki bu bir bayram programıdır ancak bu vesile ile bir iki şey söylemek istiyorum. 7 Haziran seçimlerinde çok zorlu bir süreç geçirdik ve bu zorlu süreçte en büyük, en güçlü desteği Solhan ilçemizden aldık. Bu vesile ile tüm Solhanlı kardeşlerime en derin sevgilerimi, saygılarımı yürekten sunuyorum. Bir bayram buluşması ile buradayız. Meclisimiz zaten tatile girdi. Uzun süre burada olacağım. Bundan sonra Solhanlı kardeşlerimle bir bir ilgileneceğiz. Sorunları beraber konuşacağız ve inşallah her zaman yanınızda olacağız. Sizlere çok zaman ayıracağımı şimdiden söylemek istiyorum.” İfadelerini kullandı.

“ÇOK ŞÜKÜR BİNGÖL BAKANSIZ DEĞİL”

Bayramlaşma programında kısa bir konuşma yapan Ak Parti Bingöl Milletvekili Şebnem Koçakelçi, şu ifadeleri kullandı: “Sabır, ibadet ve rahmet ayı olarak gördüğümüz bir Ramazan-ı Şerif ayını geride bırakıp milletimizle, sizlerle kucaklaştığımız Ramazan Bayramına eriştik. Ramazan Bayramının; size, ailenize, memleketimize ve ülkemize sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyorum. Ramazan ayı boyunca Müslüman coğrafyadaki mazlum kardeşlerimizin karşı karşıya geldiği zulümler için de kendilerine duacı olup, onların da bayramlarını kutlayarak inşallah bu bayramın onlara da huzur getirmesini diliyorum. Ramazan ayında sizler ile bir araya geldik. Ramazan’ın rahmetini, feyzini ve bereketini hep beraber yaşadık. İnşallah bundan sonraki süreçlerde de hep beraber olacağız. Bugün Solhan’da olmaktan tekrar çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. 7 Haziran’da bize göstermiş olduğunuz destekten dolayı size çok teşşekkür ediyorum. Ak Parti kurulduğu güden beri bugüne kadar almış olduğu bütün başarıların temel kaynağını teşkilatlarımız oluşturmaktadır.  İnşallah sayın başbakanımızın bizden beklediği gibi hükümeti kuralım/kurmayalım Bingöl teşkilatları dimdik ayakta durarak heyecan ve motivasyonla hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Bingöl’e hizmet için ülkemizin geleceği için, sayın bakanımıza huzurlarınızda her daim yanımızda olduğu için çok teşekkür ediyorum. Çok şükür Bingöl bakansız değil. Bu bölgedeki şehirler için çok büyük nimet, lütuf ve biz bunların farkındayız. İnşallah sayın bakanımızın desteği ile bundan sonraki süreçte Bingöl’e hizmet noktasında çalışacağız. İnşallah birliğimiz daim olsun, tekrar bayramınız kutlu osun.”

 

 

 

YILMAZ, “BİZ KENDİMİZE BAKACAĞIZ”

Son olarak konuşan Bakan Yılmaz, “Ramazanı idrak ettik ve bayrama ulaştık. Bizleri bu bayrama ulaştıran cenab-ı Allah’a şükrediyoruz. Ramazan bayramınızı bu vesileyle tebrik ediyorum. Ramazan bayramınız mübarek olsun. Değerli kardeşlerim, bayramlar bizim için çok anlamlı günler, bütün Müslümanlar için çok anlamlı günler. Birliğin, beraberliğin olduğu, hataların/eksiklerin/küskünlüklerin bir tarafa bırakıldığı, insanların bir birlerini affettikleri, kucaklaştıkları, helalleştikleri günler. Solhan’ımızda da Bingöl’ümüzde de bütün İslam Âlemi’nde de yine bayramın barışa, huzura ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum. Bugün bayramı çok sıkıntılar içinde karşılayan kardeşlerimiz var dünyanın değişik coğrafyalarında. Onlara da Cenab-ı Allah’ın lütfünün, yardımının olaşmasını temenni ediyorum. Müslüman dünyanın bugün içinde bulunduğu durumdan çıkıp çok farklı bir noktada olması lazım ama maalesef şuan kendi içimizdeki çekişmeler, kavgalar, kendi içimizdeki bir takım hadiseler buna engel teşkil ediyor. Dışarıdan da bu dünyaya kendilerince bir düzen vermeye çalışanlar bunu körüklüyorlar. İslam Âlemi’nin hiçbir zaman kendine gelmemesi için, güç birliği oluşturmaması için, belli bir noktaya gelmemesi için her türlü oyunu yapıyorlar, her türlü tezgahı kuruyorlar. Fakat biz dönüp yine kendimize bakmalıyız. Onlar yapmaları gerekeni yapıyor. Onların değişmesini beklememiz doğru değil. Biz dönüp kendimize bakacağız. Nerde eksiğimiz var, niye bu durumlara geldik, nasıl bu durumdan çıkabiliriz. Bunlar üzerinde hep birlikte kafa yormamız lazım. Özelliklede âlimlerimizin, ilim sahibi olan insanlarımızın bu konulara daha çok kafa yorması lazım. Müslümanlar kendi içlerinde enerjilerini sarf etmemeli, bir birleriyle kavga ederek güçten düşmeliler. Biz biliyoruz ki birbiriyle çekişenler güçten düşerler. Birlikleri bozulanlar güçten düşerler. Biz birliğimizi koruyup muhafaza edip başkalarına karşılık güçlü olmak durumundayız. Bunu da inşallah başarırız. Bu bayram İslam Âlemi için kardeşliğe, barışa, huzura vesile olsun inşallah. Başta Filistin, Suriye, Afganistan, Somali bütün bu coğrafyamız olmak üzere bütün dünyada, bütün insanlık için huzura vesile olsun diyorum.” İfadelerini kullandı.  

 “SOLHAN’A NE KADAR HİZMET ETSEK AZDIR”

Değerli kardeşlerim bu vesile ile Solhan’ımızı tebrik ediyorum. Sizlerle iftihar ediyoruz. Samimi bir şekilde yürekten iftihar ediyoruz. Solhan her zaman değerlerine sahip çıkmış bir ilçemiz ve bize de bugüne kadar hep destek olmuş. Bu davaya, bu fikre, bu yürüyüşe, bu kutlu yolculuğa her zaman destek olmuş bir ilçemiz. Ak Parti’ye de her zaman destek olmuş, gönül vermiş, yanında olmuş bir ilçemiz. Biz de elimizden geldiğince, Cenab-ı Allah bize ne kadar güç verdiyse, elimizden geldiğince Solhan’ımıza destek olduk, hizmet etmeye çalıştık.  Yapabildiklerimizi yaptık, yapamadıklarımızı da inşallah önümüzdeki dönemde hep birlikte yapmaya gayret edeceğiz. Solhan’a ne kadar hizmet etsek azdır. Değerli kardeşlerim ben bakan olarak, değerli kardeşlerim milletvekili olarak, belediye başkanlarımız, bütün teşkilatlarımız hep birlikte Solhan’ın emrindeyiz. Sizlerin emrindeyiz. Bunu özelikle belirtmek istiyorum. Solhan bize güç veriyor, kuvvet veriyor, bize gerçekten moral veriyor. Bundan sonra inşallah bununla yürümeye devam edeceğiz.

YILMAZ, “TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ AK PARTİ’DEDİR”

 Değerli kardeşlerim bugün bir seçim yaşadık. Türkiye genelindeki tabloyu da görüyorsunuz. Ak Parti yüzde 41 oy aldı. Bu az bir oy değil. Bu hiç küçümsenecek bir rakam değil. Başkaları 24-25 alıyorlar zafer kutluyorlar. Birileri 13-14 alıyor büyük zafer yapıyorlar. Hâlbuki Ak Parti yüzde 41 ile aslında bu milletin omurgası olduğunu göstermiş bir parti. Türkiye’nin geleceği Ak Parti’dedir. Milletimizin omurgası, milletimizin esas çizgisi Ak Parti’dir ve inşallah bu böyle olmaya devam edecek. Seçimden seçime oylar azabilir arta bilir. 2009’da da biraz düşme yaşamıştık. Çok şükür bir süre sonra toparladık. Yüzde 50’lere yakın oylar aldık. İnşallah Cenab-ı Allah lütfederse bizlerin de sizlerin de çalışmalarıyla yeniden daha yüksek alırız inşallah. Ben sizlere 7 Haziran’da verdiğiniz destek için, kuvvet için, güç için şükranlarımı sunuyorum.  Şimdi bir tablo var önümüzde. Tek başına maalesef hiçbir parti hükümet kuramıyor. Bu halkımızın tercihidir, biz her zaman halkımızın tercihine saygılıyız. Başkaları gibi değiliz. Bazıları var halk destek vermeyince dönüp halkı suçluyorlar. Bu doğru değil. Kendimize bakarız, kendi eksikliklerimize bakarız ama hiçbir zaman halkımızı sorumlu görmeyiz. Aksine yaşadığımız her şeyden belli muhasebeler yaparak geleceğe doğru yürürüz. Bugün hiçbir parti tek başına iktidar olamıyor. Ama biz Ak Parti olarak diyoruz ki Ak Parti olmadan da hükümet kurulmuyor. Üç parti bir araya gelip hükümet kursun diye ifadeler kullanıldı ama kısa bir süre içinde olmayacağı ortaya çıktı. Nelerin yaşandığının detayına girmek istemiyorum ancak Ak Parti olmadan bir hükümet kurulmayacağı açık ve net ortaya çıktı. Peki, Ak Parti ile kim hükümet kuracak? Biz kapımızı herkese açtık. Hiç kimseyi dışlamadık, hiç kimseyi ötekileştirmedik. Madem halk bunlara oy vermiş biz herkes ile görüşür herkes ile konuşuruz. Geçtiğimiz günlerde Başbakanımız oy sırasına göre önce Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Milliyetçi Hareket Partisi’ne, Halkların Demokrasi Partisi’ne gitti. Değişik heyetler oluşturuldu her bir parti için. Ben de Cumhuriyet Halk Partisi’ne giden heyetteydim. Başbakanımız bizim genel anlayışımızı, zihniyetimizi ortaya koydu. Bu konulara yaklaşımımızı ortaya koydu. Partilerin söyleyeceklerini dinledik. Biz hiçbir zaman kırmızıçizgilerden bahsetmedik. Bizde kırmızıçizgi edebiyatı yok. Biz halkın ihtiyaçlarına, ülkemizin menfaatlerine bakarız. Milletimizin beklentilerine bakarız. Kendi şahsi menfaatimizi, partimizin menfaatini öne almayız. Milletin menfaatini öne alırız. Bu ülkenin ihtiyacını öne alırız. Bu anlayışla kendi görüşlerimizi ortaya koyduk. Hazırlıklarımızı yaptık, fikirlerimizi, politikalarımızı ortaya koyduk. Yalnız şunun da altını çizeyim. Kırmızıçizgimiz yok derken böyle herkesle otururuz her şeyi yaparız anlamında değil. Bizim de politikalarımız, ilkelerimiz var. Temel değerlerimiz var, belli hassasiyetlerimiz var. Bu çerçeve içinde herkesle konuşuruz. Bu çerçeve içinde anlaşırsak hükümet kurarız, yolumuza devam ederiz. Yine Ak Parti’nin büyük, güçlü ortak olduğu bir hükümetle yolumuza devam ederiz. Kuramazsak o zaman da dünyanın sonu değil. Ya bir erken seçim olur. O zaman yine gelir halkımıza sorarız. ‘Bakın biz bunları yaptık samimi gayret ettik ama olmadı. Hakem sizsiniz, siz karar verin’ deriz. Demokratik siyasette son noktayı halk koyar.   

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Yılmaz, Solhanlılarla Bayramlaştı

4 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1383 defa okundu.
Yılmaz, Solhanlılarla Bayramlaştı

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Bingöl Milletvekili Taş ve Bingöl eski milletvekilleri Ramazan Bayramı kutlamak için Solhan’a geldiler. Bayramlaşma Şeyhanoğlu çay bahçesinde yapıldı.

 Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Ak Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Coşkun, Bingöl eski milletvekilleri Hüsamettin Korkutata, Mahfuz Güler ve Fevzi Berdibek Solhanlıların Ramazan Bayramını kutlamak için ilçeye geldiler. Şeyhanoğlu çay bahçesinde yapılan bayramlaşma programında ilçe halkının bayramı kutlandı.

Ak Parti ilçe teşkilatı tarafından organize edilen bayramlaşma programında ilçe başkanı Nihat Doğu, katılımcıların Ramazan Bayramını kutlayıp bayramın; “sizin ailelerinizle birlikte hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Özellikle İslam coğrafyasında akan kanın, gözyaşının dinmesine vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, katılımcıları selamladıktan sonra bayramları tebrik edip birlik ve beraberlik içinde bir bayram geçirmeleri temennisinde bulundu.

“Solhan tescilli bir markadır, rekorunu elinde tutacaktır”

Bir ramazanı daha geride kaldığını ve cenabı hakkın tuttuğunuz oruçları ve yaptığınız ibadetleri kabul etmesi dileğinde bulunan Ak Parti İl Başkanı Yusuf Coşkun, 10 Ağustos 2014 günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için Solhan’dan büyük bir destek beklediklerini belirtti.

Ak partinin kuruluşundan bu yana geçen sekiz seçimde Solhanlıların her zaman Başkana destek verdiklerini hatırlatan Coşkun, “10 Ağustos’ta Solhan Bingöl’ün değil Türkiye’nin şampiyonu olacak. Sizlerle iftihar ediyoruz, şimdi bunu buradan Türkiye’ye müjdelemek istiyorum. Solhan bu konuda tescilli bir marka her zaman ki gibi bu seçimde de rekorunu elinde tutacak… Ben desteklerinizden emeklerinizden dolayı şimdiden teşekkür ediyorum. Bu bayramın bütün insanlara bütün İslam alemine hayırlara vesile olmasını, huzur getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Solhan halkı her zaman hakkın ve haklının yanında yer almıştır”

Katılımcıların Ramazan bayramını tebrik ederek sözlerine başlayan Bingöl eski milletvekillerinden Dr. Mahfuz Güler, “Bu bayramın kurtuluşa, özellikler biz Müslüman halkın huzur ve refah bulmasına dua edelim. Türkiye’de Tayip bey kadar Cumhurbaşkanlığını hak edecek ikinci bir isim yok. Hepiniz biliyorsunuz. Yaptığı hizmetleri anlatmaya gerek yok ama Tayip Bey’in liderliği bölgede büyük bir çağ atladı. Allah nasip ederse sizin desteklerinizle 10 Ağustos’ta siz değerli Solhanlı hemşehrilerimizden büyük bir rekor beklemekteyiz. Solhan halkı her zaman hakkın ve haklının yanında yer almıştır. Sizlerle tekrardan birlikte olduğum için çok mutluyum. Allah bayramınızı mübarek etsin ve inşallah bu katliamların durdurulması için hep beraber dua edelim” şeklinde konuştu.

 “Kimin ne dediği değil, nasıl söylediği önemlidir”

Konuşmasına Zazaca başlayan ve merhum Erbakan’ın sözüne atıfta bulunarak dillerle bir sorunlarının olmadığını söyleyen Bingöl eski milletvekillerinden Hüsamettin Korkutata, “Kimin hangi dilde konuştuğunun bir önemi yok kimin ne dediği önemli, nasıl söylediği önemlidir. Biz hakkı ve hakikatı söyleyelim hangi dilde söylersek söyleyelim bir kıymeti yok. Önemli olan hakkı söylemektir. Ben buna samimiyetle inanıyorum ki bu ülkede hakkın ve hakikatın yürüyebilmesidir. Bu ülkede barışın yürüyebilmesi, kardeşliğin pekişebilmesi gelecekte çoçuklarımızın mutlu olması için bu sürecin devam etmesi, bu sürecin devam etmesi için Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan gibi yürekli insanla mümkün olabilir.  Ben inanıyorum ki; biz bu seçimde Kürtler olarak, Zazalar olarak, bu bölgenin mağdurları olarak herkesten daha çok Tayip Erdoğan’ın yanında olmalıyız, olursak bu barış yürüyecek bu kardeşlik pekişecektir. Hepinizin bayramı mübarek olsun rabbim yanınızda olsun rabbim gelecekte çocuklarımızı ve bütün İslam ülkelerini mutlu etsin, zulmün karşısın zafer eylesin” diye konuştu.

“İnşallah benahol…”

Bayram münasebetiyle bir arada olduklarını belirten ve hazirunun bayramını kutlayıp nice bayramlara dileklerinde bulunan Bingöl eski milletvekillerinden Fevzi Berdibek, “Allah bayramlarımızı mutluluk huzur içinde kılsın, dünyada ki mazlumlarında Müslümanların da mutlu bir ortamda bayramlarını geçirmeyi nasip eylesin. Dünya mazlumların sesi olan Recep Tayip Erdoğan son kale olarak son komutan olarak gerçekten 10 Ağustos’ta kamuoyuna çok güçlü çıkması gerekiyor. Solhan’dan beklentimiz büyük, inşallah tekrar Türkiye rekorunu elinde tutmaya devam edecektir . Allah yar ve yardımcımız olsun bawe Allah. Zazaların deyimiyle inşallah benahol…” ifadelerini kullandı.

“Allah; Filistin ve Gazzeye rahmet yağdırsın”

Bayramlaşma programına katılanların bayramını kutlayan ve bayramın Allah katında mübarek kılınmasını da temenni eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Bombalar ve kurşunlar Filistin ve Gazze’nin üzerine yağdıran İsrail’i Allah kahhar sıfatıyla kahretsin, Filistin ve Gazzeye rahmet yağdırsın. Malumunuz önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri var, üç kişi var üçünden birini seçmemiz lazım. Benim tahminim doğrultusunda inşallah Recep Tayip Erdoğan’dır. Solhan her zaman rekor kırmıştır inşallah bu seferde kırar. Genç biz diyor, Bingöl olarak biz diyoruz ama bakalım napacağız. Allah şimdiden hepimize hayırlı uğurlu etsin. Tekrardan bayramınızı kutlar, Allah’a emanet olun.” Şeklinde konuştu.

“Çatı adayı yerelde kabul görmedi ve genelde de kabul görmeyecektir”

Katılımcıların bayramını kutlayan Ak Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, “Öncelikle tuttuğunuz oruçları Allah kabul eylesin, ramazanınız mübarek olsun. Ramazan bayramının tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını cenab-ı haktan niyaz ederim. Biz huzur ortamın da bu güzel bayramı kutlarken Müslüman aleminde İslam aleminde özellikle orta doğuda Filistin’de İsrail’in bombalarının altında kalan can kardeşlerimiz var. Irak’ta, Suriye’de mezhep çatışmaları çıkararak Müslümanları birbirine kırdırarak buraları sömürge haline getirmek için var güçleriyle güçlü devletler uğraştılar ve başardılar. İnşallah İslam alemi bu yalan yanlışlardan bir an önce döneceklerdir. Buradan dönmek için tek bir güçlü devlet kalmıştır o da Türkiye’dir. Ak parti, insan odaklı bir politika izlediği için, insanları kardeş olarak gördüğü için, tekrar Osmanlı ruhunu oluşturmak için ve bölgede Müslümanların zülüm görmemesi için yaptığı girişimler meyvelerini vermeye başlamıştır. Dünya ülkelerinin yaptığı bu zulme karşı başbakan Recep Tayip Erdoğan dik duruyor. CHP ve MHP cumhurbaşkanlığı için çatı adayı çıkardı. Çatı adayı yerelde kabul görmedi ve genelde de kabul görmeyecektir.” İfadelerini kullandı.

“Buruk bir bayram yaşıyoruz”

Solhanlıların bayramını yürekten tebrik ettiğini söyleyen Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, “Öncelikle ramazanda tuttuğunuz oruçları Allah kabul etsin. Güzel ve huzurlu bir ramazan geçirdik bunun için cenabı Allah’a şükrediyoruz. Bir taraftan da gerçekten hepimiz üzülüyoruz. İslam âleminde Gazze başta olmak üzere Suriye büyük zulümler gören, büyük acıların olduğu zamanda bayramı yaşıyoruz. Biraz buruk bir bayram yaşıyoruz. Bu vesileyle cenabı Allah’tan bütün İslam alemi için bütün insanlık için barış huzur esenlik diliyoruz. Bu zulümlerin ortadan kalkmasını diliyoruz. Bunun için İslam aleminde birliğin beraberliğin artmasını istiyoruz. Bu etnik meselelerin, mezhep meselelerin İslam aleminden kalkmasını temenni ediyoruz. Müslümanlar birliklerini beraberliklerini güçlendirdikleri sürece kendi içindeki kavgaları bu çatışmaları suni bölünmeleri bir tarafa bıraktıkları sürece çok farklı bir İslam âlemi olacak, çok farklı bir dünya olacak inşallah. Bakın medya da görüyorsunuz; İslamiyet’i terörle yan yana getirmeye çalışıyorlar. İslamiyet’i bambaşka insanlara sunmaya çalışıyorlar. Halbuki İslam kelimesi barış demektir.  Müslümanlar hiçbir zaman haksızdan yana olmazlar. Güçlüden değil haklıdan yana olurlar.  Dünyada etrafımızda ki güç odakları ne yapmaya çalışıyorlarsa biz onlardan daha fazlasını yapacağız, daha çok uğraşacağız ve İslam âleminin izzetini inşallah yeniden yükselteceğiz. Tarihte nasıl ilimde birçok alanda bu İslam dünyası bütün dünyaya örnek olduysa gelecekte de aynısı olacaktır.  İslamiyet’in ilkelerinden korkuyorlar, adaletinden korkuyorlar. Bugünkü dünyada adaletsizlerin dünyası haksızlıkların dünyası çevre felaketlerinden ülkeler arasında gelir dengesinden gelen sorunlardır. Savaşlara çatışmalara varıncaya kadardır. Bütün dünyada neler yaşandığını görüyoruz.  Allah’ın izniyle Müslümanlar uyanık olduğu sürece bu tuzaklara düşmediği sürece alın teri döküp emek döküp bir taraftan da Cenab-ı Allah’a dua ettiği sürece bunlar gelip geçecek.  Yeniden bambaşka bir dünya olacak inşallah. Bunun için Türkiye çok önemli… Bakın etrafımızda bu kadar kargaşa var, çalkantı var, bir sürü hadiseler var, buna rağmen ekonomimiz büyümeye devam ediyor. Yine bu yılın çeyreğinde yüzde 4 büyüme sağladı.  Dünyada krizler var, biz bunu başardık. Milyonlarca insan kaybederken bunu biz başardık bunları güçlü bir lider, siyasi istikrarlarla başardık. Ak partiyle başardık, halkımızın bize verdiği desteklerle başardık. Birileri bu devam etmesin diyor, buna karşı duranlar var. Gezi olayları başlayıp 17 Aralık’a kadar içerden dışarıdan fitne fesade ettiler bunu hepiniz gördünüz ve 30 Mart seçimlerinde ben Solhan’a Bingöl’e milletimize yürekten teşekkür ederim. 30 Mart seçimlerinde o tuzakları siz bozdunuz. 30 Mart’ta Ak Parti’ye, Başbakanımıza bu büyük desteği vermeseydiniz emin olun Türkiye şimdi çok karışmıştı, çok farklı bir hale gelmişti. Fakat siz orada iradenizi ortaya koydunuz, güçlü bir şekilde Ak Parti dediniz, bütün Türkiye de ama özellikle Bingöl’de, Solhan’da ve böylece daha da farklı bir yere gidiyoruz. Şimdi 10 Ağustos var. Üç aday var karşınızda, er meydanı sonuçta… Milletimiz kimi beğeniyorsa gidip oyunu ona verecek. Solhan’da kime oy vereceğimize bir şüphemiz var mı? Bu kadar hizmet etmiş kimse var mı? Solhan 1936’dan bu güne hangi dönemde en büyük hizmetleri almış? Solhan hangi dönemde küçük sanayi sitesi yapılmış, hastanesi yapılmış, yolları yapılmış, Köylerine sular götürülmüş? Hangi dönemde okullar, yurtlar inşa edilmiş? Bu hizmetler hangi dönemde olmuş? Bırakalım bu fiziki şeyleri hangi dönemde başörtü yasağı serbest edildi, hangi dönemde okullarda Kur’an-ı Kerim dersi, Siyeri Nebi seçmeli ders olarak geldi” ifadelerini kullanarak yapılan hizmetlere dikkat çekti.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN