• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

YILDIZLARIMIZ FİNALE ÇIKAMADI

30 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
739 defa okundu.
YILDIZLARIMIZ FİNALE ÇIKAMADI

Malatya’da yapılan okul sporları voleybol yarı final yarışmalarında gurubundaki iki takımı mağlup eden Solhan YBO, finalde karşılaştığı İstanbul ekibi Beşiktaş’a 3-2 mağlup olarak Türkiye finallerine adını yazdıramadı.

Bingöl elemelerinden sonra Tunceli’de düzenlenen okul sporları voleybol yıldızlar bölge yarışmalarına Bingöl’ü temsilen katılan Solhan Yatılı Bölge Okulu öğrencileri, çıktıkları iki karşılaşmayı da 3-0 galip tamamlayarak Malatya’da düzenlenen yarı final müsabakalarına katılmaya hakkı kazanmıştı. Yarı final müsabakaları 26 Nisan 2018 günü başladı.

Okul sporları Voleybol Yıldızlar Türkiye Şampiyonası için il yarışmaları sonrasında bölge müsabakaları da yapılıp burada derece elde eden okullar yarı finallerde illerini temsil ettiler.

Anadolu Yıldızlar Ligi’nde mücadele eden ve finallere adını yazdıran Solhan’ın Yıldızları okul sporlarında da aynı başarıyı elde etmek için Malatya’ya gitti.

26 Nisan 2018 tarihinde farklı bölgelerde yapılan okul sporları voleybol şampiyonası yarı finallerinin biri de Malatya’da yapıldı. Malatya’da yapılan yarı final yarışmalarına Kıbrıs, İstanbul, Mardin, Malatya, Kahramanmaraş, Batman, Elazığ ve Bingöl temsilcileri katıldı.

Malatya’da iki grup halinde yapılan yarı final müsabakalarında Solhan’ın yıldızları Elazığ, Van ve Kıbrıs ekipleri ile eşleşti.

Grup’ta ilk gün Elazığ ekibi ile karşılaşan Solhan’ın Yıldızları bu karşılaşmayı 3-0 tamamlarken ikinci karşılaşmayı Kıbrıs ekibi ile yaptı. Kıbrıs ekibine 3-0 mağlup olan Solhan’ın Yıldızları, grup son müsabakasında Van ekibi ile karşılaştı ve bu karşılaşmayı 3-0 tamamlayarak grupta istediği başarıyı yakaladı. 29 Nisan 2018 Pazar günü ise gruplarda başarılı olan takımlar arasında elemeler yapılıp Türkiye finallerine çıkacak takımlar belirlendi. Bu kapsamda Solhan YBO’nun yıldızları İstanbul ekibi Beşiktaş ile karşılaştı. Kıyasıya geçen karşılaşma Beşiktaş’ın 3-2 üstünlüğü ile tamamlandı ve Solhan’ın yıldızları finale adını yazdıramadı.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN