• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

YILDIZLAR YARI FİNALDE BİNGÖL’Ü TEMSİL EDECEK

26 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
506 defa okundu.
YILDIZLAR YARI FİNALDE BİNGÖL’Ü TEMSİL EDECEK

Tunceli’de düzenlenen okul sporları voleybol yıldızlar bölge yarışmalarında Bingöl’ü temsilen katılan Solhan Yatılı Bölge Okulu öğrencileri, çıktıkları iki karşılaşmayı da 3-0 galip tamamlayarak Malatya’da düzenlenecek yarı final müsabakalarına katılmaya hakkı kazanmıştı. Yarı final müsabakaları 26 Nisan 2018 günü başlayacak.

Okul sporları Voleybol Yıldızlar Türkiye Şampiyonası için il yarışmaları sonrasında bölge müsabakaları da yapılıp burada derece elde eden okullar yarı finallerde illerini temsil edecekler.

Okul sporları yıldızlar voleybol bölge müsabakaları; Ardahan, Edirne, Tunceli, Mersin, Siirt ve Uşak illerinde düzenlenirken Bingöl’den Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu’nun yıldız erkeler ve Ilıcalar Yatılı Bölge Ortaokulu’nun ise yıldız kızlar kategorisinde mücadele ettiği bölge müsabakaları Tunceli’de yapılmış ve Bingöl temsilcisi Solhan ekibi burada elde ettiği galibiyetler ile yarı finallere adını yazdırdı.

Tunceli’de Adıyaman, Batman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Hakkâri, Malatya, Muş, Şanlıurfa ve Van illerinden yıldız erkeklerin mücadele ettiği ve 3 grupta oynanan müsabakalarda Solhan YBO, Diyarbakır ve Elazığ ekiplerinin mücadele ettiği C grubunda başarı sağlayıp yarı final müsabakalarına katılma hakkı elde eden Solhan YBO, yarı finallerde boy gösterecek.

Anadolu Yıldızlar Ligi’nde mücadele eden ve finallere adını yazdıran Solhan’ın Yıldızları okul sporlarında da aynı başarıyı elde etmek için Malatya’ya gitti.

26 Nisan 2018 farklı bölgelerde yapılan okul sporları voleybol şampiyonası yarı finallerinin biri de Malatya’da yapılmaktadır. Malatya’da yapılacak yarı final yarışmalarına Kıbrıs, İstanbul, Mardin, Malatya, Kahramanmaraş, Batman, Elazığ ve Bingöl temsilcilerinin katılacağı belirtildi.

Solhan ekibinin bu müsabakalarda da başarı sağlayıp okulsporları şampiyonası finallerine çıkması bekleniyor.

Haber: Mehmet Selim Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN