• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:13
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:36
  • Yatsı: 21:17

YILDIZ, ‘YILIN BELEDİYE BAŞKANI ÖDÜLÜNÜ ALDI

29 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
836 defa okundu.
YILDIZ, ‘YILIN BELEDİYE BAŞKANI ÖDÜLÜNÜ ALDI

Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından düzenlenen “Yılın Yerel Yöneticileri Belirleniyor” anketi sonuçlarına göre yılın belediye başkanı seçilen Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Kayseri’de düzenlenen törene katılarak ‘Yılın Belediye Başkanı’ ödülünü aldı.

Yıl içerisinde sunulan projeler ile yapılan çalışmaların halk tarafından değerlendirildiği ve yerel yönetimler tarafından prestijli bir ödül olarak nitelendirilen Yılın Belediye Başkanları Ödül Töreni Kayseri’nin Hacılar ilçesinde gerçekleştirildi.

Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından düzenlenen “Yılın Yerel Yöneticileri Belirleniyor” anket sonucunda yılın yerel yöneticileri belirlendi. Yılın Yerel Yöneticisi ödülüne layık görülen Belediye Başkanları, 26 Aralık 2015 Cumartesi günü saat: 15.00’da Kayseri ili Hacılar İlçesi Hacılar Belediyesi Kültür Merkezi düzenlenen törende ödüllerini aldılar.

Hacılar Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Oğuz, amaçlarının Türk belediyeciliğine katkı sağlamak olduğunu söyleyerek, “Belediye başkanlarımızın ve hatta belediye çalışanlarımızın bir projeyi üretme ya da uygulama aşamasında emsal teşkil edecek, başka belediyelerimizden ve belediye başkanlarımızdan, onların tecrübelerinden istifade etmeleri yerel yönetimlerimize önemli kazanımlar sağlayacak, aynı zamanda Türk belediyeciliğinin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Bu noktada köprü vazifesi görmek biz Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi ailesinin başlıca hedefleri arasındadır” dedi.

EN BÜYÜK ÖDÜL, ‘ALLAH RAZI OLSUN’ DEMEKTİR

Geleneksel olarak düzenlenen ankete tasarruf ve idarecilik alanında yılın yerel yöneticisi olarak aday gösterilen Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız da aldığı oylar sonucu ödüle layık görülüp Kayseri Hacılar’da düzenlenen ödül törenine katılarak ödülünü aldı.

Ödül töreninden sonra TRTŞEŞ’e Zazaca konuşan Yıldız, özellikle Solhan halkına kendilerini bu ödüle layık gördüklerinden dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

Ödülü Solhan Halkı adına aldığını ve şahsi olarak değil Solhan Halkının bunu layık gördüğünü belirten Yıldız, ödülü tasarruf ve idarecilik anlamında aldığını hatırlatıp, Belediyelerin sorumluluğunun ağır olduğunu ve Belediye dendiğinde biraz durup düşünmenin gerektiğini aktarıp sorululuğunun ağır olduğuna dikkat çekti.

Güzel çalışmalar yapıp hizmette bulunursan halkın buna karşılık kişiyi ödüllendirdiğini belirten Yıldız, “ödüller önemlidir. Ödül alan kişi daha güzel hizmetleri büyük bir zevkle yapar. Bizim için en büyük ödül ise; bir hizmet yaptığımızda halkımızın buna karşılık ‘Allah razı olsun’ demesidir. Biz bunu istiyoruz ve bundan büyük ödül yoktur. Allah’ın izni ile bundan sonra da bölgemiz, ilçemiz için elimizden geleni yapacağız. Allah bizi milletimize karşı mahcup etmesin, inşallah.” İfadelerini kullandı.

ÖZ KAYNAKLA RİLE BORÇLAR ÖDENDİ

Genellikle belediyelerin borçlardan şikayetçi olduğu ancak Solhan Belediyesi’nin tasarruf anlamında ödüle layık görülmesinin nasıl çalışmalar ile olduğu sorusu üzerine Başkan Yıldız, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Belediyelerinin kaynakları çok azdır. İller Bankasına mahkûmdurlar. Babasından aybaşında harçlık bekleyen çocuk gibi bizler de acaba İller Bankası bu ay bize ne kadar para gönderir beklentisi içindeyiz. İki ay gönderilen meblağ aynı değildir. Bundan dolayı öz kaynaklara yöneliyoruz. Hat minibüs ihalesi yaptık. Ticari taksi ihalesi ile bir kısım kaynak kazandırdık. Terminal dükkanlarını kiralatıp kaynak oluşturduk. Bu kaynaklar ile borçlarımızı ödedik. Çok şükür, SGK, Vergi ev Elektrik borcumuz yoktur. Olan borcumuz ise İller Bankası’na olan aylık 160 milyon yapılandırılmış borcumuz vardır. Bunun dışında bir sıkıntımız yoktur. Rahatız ancak böyle durmak da olmayacak. Yeni projeler yapıp kaynak üretmeliyiz. İnşallah bunu da yaparız.” Şeklinde konutlu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN