• Dolar Alış / Satış: 9.267 / 9.283
  • Euro Alış / Satış: 10.738 / 10.757
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:23
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:19
  • Akşam: 17:44
  • Yatsı: 19:10

YILDIZ, GİRİŞİMCİLERE BELGELERİNİ VERDİ

21 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1192 defa okundu.
YILDIZ, GİRİŞİMCİLERE BELGELERİNİ VERDİ

Solhan Belediyesi ile KOSGEB İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa açtıkları girişimcilik kursuna katılan kursiyerlere girişimcilik belgelerini veren Başkan Yıldız, belge alan girişimcilerin bu belgeleri evlerine asmamaları gerektiğini dile getirip iş kurmalarını istedi.

Solhan Belediyesi ile KOSGEB İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa açtıkları girişimcilik kursu sona erdi. Solhan Halk Eğitimi Merkezi Gazi Hakim Behçet Turan Tufan Konferans Salonu’nda düzenlenen kursa 30 kursiyerin başladığı ancak süreklilik arz eden kursa istenilen sürelerde katılım sağlamayan 4 kişinin belge alma hakkını kaybettiği 26 kişinin ise girişimcilik belgesi almayı hak ettiği belirtildi.

Tamamlanan kurs sonucunda kursiyerlere girişimcilik belgeleri Solhan Belediyesi Abdulhakim Yıldız tarafından verildi.

Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen belge dağıtım töreninde konuşan Yıldız, belediye olarak ikinci girişim kursunu tamamladıklarını aktarırken burada alınan belgelerin evlerin bir köşesinde aksesuar niyetiyle bekletilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

Kursiyerlere girişimcilik belgelerini veren Yıldız, “Ümit ediyoruz ki bu belgeler sizin için yarın bir köşede çerçevede asılı kalmasın. İnşallah iş kurma anlamında da girişimleriniz olsun. Kendi işinizi kurun. Deyim yerindeyse bu belge istihdama vesile olsun. Bizim sizlerden temennimiz odur. Yoksa bu kursların hiçbir anlamı kalmayacak, hiçbir şey ifade etmeyecek. Yani bu belgeleri eğer bir şeyde kullanmayacaksınız hiçbir işinize yaramayacaktır. Dolayısıyla sizlerden ricamız bu anlamda muhakkak mücadelenizi verin. Bu anlamda bize de belediye olarak bir şey düşünüyorsa gelin katkı sunalım, yardımcı olalım. Bu belgeleriniz; evinizin bir köşesinde tozlanmasın, bir işe yarasın. Hem sizlere hem de gelecek nesillere istihdama vesile olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının akabinde kursiyerlere belgeleri verildikten sonra hatıra fotoğrafı çekildi.

girişimcilikk

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN