• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

YILDIZ, ERKEK ANADOLU İHL’Yİ ZİYARET ETTİ

19 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
744 defa okundu.
YILDIZ, ERKEK ANADOLU İHL’Yİ ZİYARET ETTİ

Solhan Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Okulun derslik ve pansiyonunda incelemelerde bulunarak okulun fiziki yapısını ve donanımını çok beğendiğini, pansiyonun tıpkı 5 yıldızlı otel konforunda olduğunu söyledi.

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Solhan Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.

Solhan Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden Başkan Yıldız, okulun derslik ve pansiyonunda incelemelerde bulunarak okulun fiziki yapısını ve donanımını çok beğendiğini belirtip pansiyonun tıpkı 5 yıldızlı otel konforunda olduğunu söyledi.

Başkan Yıldız, okulun akademik başarısının da giderek iyiye gittiğini, bu durumun memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

İmam Hatip Lisesi’ne duygusal bağının olduğunu, imam hatip lisesinin saygın okullar arasına girebilmesi için okul yöneticileri, veliler, öğretmenler, sivil toplum örgütleri ve belediye olarak el ele verip canı gönülden çalışıp çabalamak gerektiğini söyleyen Başkan Yıldız, “2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren ortaöğretim öğrencilerinin artık liselere sınavsız geçiş yapacağını biliyoruz. Hem idari hem de öğretmen kadrosu iyi olan Solhan Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni daha nitelikli öğrencilerin imam hatip lisesini tercih etmesi için mahalle toplantılarında ve diğer platformlarda da bunu dile getireceğim ve takipçisi olacağım. Belediye başkanı olarak, imam hatip lisesinin çok önemli bir misyonu olduğunu biliyor ve bu misyonu tüm İslam coğrafyasına hayırlı evlatlar yetiştirebileceğini inanıyorum.  Okulun; sosyal, kültürel ve eğitim gibi etkinliklerini gerçekleştirebilecekleri çok amaçlı salona ihtiyaçları olduğunu görüyor ve bunun yapımı için belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Okul hakkında Başkan Yıldız’a bilgi veren Solhan Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İhsan Sönmez, okula ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirip okul hakkındaki görüşlerinden dolayı Başkan Yıldız’a teşekkür etti.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN