• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:11
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:38
  • Yatsı: 21:20

YETİMLER YARARINA KERMES

25 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1376 defa okundu.
YETİMLER YARARINA KERMES

İHH ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Solhan Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu, yetimler yararına kermes düzenledi. Düzenlenen kermeste öğrenci velileri tarafından hazırlanan yiyecekler davetlilere ikram edilerek yetimlere katkı sağlandı.

İHH ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen  “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Solhan Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu, dört yetim yararına kermes düzenlendi. Düzenlenen kermese Eğitimciler Birliği Solhan Şubesi de destek verdi.

Kermese, Eğitim Camiası, İHH ve Eğitim Bir-Sen temsilcileri katıldı.

‘Sınıfça Birlik Olduk Bir Yetime Kardeş Olduk’ sloganıyla hem Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören yetim öğrenciler yararına hem de İHH ve MEB tarafından yürütülen  “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu’ndan talep edilen dört öğrenci yararına kermes düzenlendi. Düzenlenen kermeste öğrenci velileri tarafından hazırlanan yiyecekler davetlilere ikram edilerek yetimlere katkı sağlandı.

“İYİLİKTE YARIŞAN SINIFLAR”

Solhan’da ‘iyilikte yarışan sınıflar’ ve ‘her sınıfın bir yetim kardeşi var’ kampanyasına destek olmak için Solhan Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulunda kermes düzenlendi.

Yapılan kermes hakkında bilgi veren Solhan Şehit Kaymakam Ersin Ateş İlköğretim Okulu Müdürü Nurullah Azak, “Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Bir-Sen ve İnsanı Yardım Vakfı (İHH) tarafından ortaklaşa iyilikte yarışan sınıflar her sınıfın yetim bir kardeşi var kampanyasının başlatılması nedeniyle kurumumuzun insanı yardımlaşma vakfıyla yapmış olduğu protokol çerçevesinde il dışından dört yedim kardeşimiz ve kurumumuzda onüç yetim kardeşimize destek olmak için kermes tertip ettik. 9 ay sürecek kampanya kapsamında düzenlediğimiz kermes gelirleri ile toplam 17 yetim kardeşimize destek vermiş olacağız.” İfadelerini kullandı.

“HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR”

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası çocukların küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas almaktadır. Bu proje; doğal afet, yoksulluk, hastalık gibi sebeplerle ülkemizde anne/babasını kaybetmiş olan dört çocuğumuzun eğitim, sağlık, barınma, gıda, giyecek gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için okul öğretmen, öğrenci ve velilerinin katkılarıyla sürdürülmektedir.

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyasına katılan sınıfların destekledikleri ile yetim kardeşlerine her ay 100 TL gönderileceği belirtilirken, her sınıfın desteklediği yetim kardeşine ait bilgilere (çocuğun ismi, fotoğrafı, doğum tarihi, babasının vefat tarihi, annesinin sağ olup olmadığı, kardeş sayısı) sahip olacağı aktarıldı. Yardımların en az bir yıl olmak üzere düzenli olarak devam edeceği belirtilirken bu kampanyaya katılmakla okulda öğrenim görmekte olan yetim öğrencilerin de sisteme dahil edilip vakıf aracılığıyla kardeş okulları vesilesiyle her ay düzenli olarak yardımlardan faydalanacakları dile getirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN