• Dolar Alış / Satış: 8.337 / 8.352
  • Euro Alış / Satış: 10.1 / 10.118
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:52
  • Yatsı: 21:45

YETİM KARDEŞLERİYLE İFTARDA BULUŞUYORLAR

13 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
918 defa okundu.
YETİM KARDEŞLERİYLE İFTARDA BULUŞUYORLAR

İlçemizde kurulduğu günden buyana çeşitli etkinlikler ile sıkça gündeme gelen, İslami ve insani yükümlülüklerin gerektirdiği bütün alanlarda faaliyet göstermeye çalışan Solhan İHH, anlamlı ve hayırlı bir etkinlik daha gerçekleştiriyor.

24 yıldır dünya genelinde edindiği insani yardım tecrübesi ile yetimlere destek olan İHH İnsani Yardım Vakfı, 2013 yılı Eylül ayında Dünya Yetimler Günü’nün ilanıyla ilgili içinde Türkiye’nin de bulunduğu 57 İslam ülkesinin çatı kuruluşu olan İslam İşbirliği Teşkilatı’na (İİT) gerekçeli bir proje gönderdi.

9-11 Aralık 2013 tarihlerinde Gine’nin başkenti Conakry’de düzenlenen Dışişleri Bakanları Konseyi 40. Oturumu’nda İHH’nın teklifini görüşen İİT, her yıl Ramazan ayının 15’inci gününün İslam âleminde ‘Dünya Yetimler Günü’ olarak idrak edilmesini karara bağladı. 2014 yılında başlamak üzere her yıl İslam ülkelerinde Ramazan ayının 15’inci günü Dünya Yetimler Günü olarak çeşitli faaliyetler ile kutlanılıyor. İHH bu günde; yetim ziyaretleri, yetimlerin çeşitli ihtiyaçlarını giderme, hediye verme ve yetimlerin katıldığı iftar programları düzenlemektedir.

Solhan İHH, ise bu kapsamda yeni bir uygulama ile bu çalışmayı Ramazan ayı boyunca yürütmeye başladı.

Solhan İHH Kadın komisyonu, İHH olarak ilçede tespit ettikleri yetimlerin ailelerine ziyeretlerde bulunarak yetimleri mutlu etmeye çalışıyor.

Kadın komisyonu olarak iftar için hazırladıkları yemekler ve yetimlere hazırlanan hediyeler ile yetim bulunan aileleri ziyaret eden Solhan İHH Kadın komisyonu, yetim aileleri ile birlikte iftar açıyor. Ramazan ayı başından buyan süren faaliyetin ay sonuna kadar sürdürülmesi planlanıyor.

YETİMLERİ YALNIZ BIRAKMIYORLAR

Yapılan çalışma hakkında açıklamada buunan İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç: “Akıbet ve ahiretimiz için hayati bir imkân olan yetimlerimiz, inanan herkesin ve her kesimin imtihanıdır. Çünkü Müslümanlar tek bir bedenin uzuvları gibi birbiriyle ilgilenmek, birbirlerinin acısını paylaşmak ve yardımına koşmakla mükelleftirler. Böyle olması gerekirken yetimlerimizin çığlığını duyup çağrılarına icabet ettik mi? Kaç yetimin adını ve adresini biliyoruz? Kaç yetimin derdine derman olduk? Kaç dulun duasını aldık?” ifadesini kullanarak setimlerin yanında olma konusunda eksklikleirmize dikkat çekti.

Yetimlerin bulunduğu hane ziyaretleri ile aşını yetim sofralarında yetimlerle beraber paylaşma ile ilgili yapılan faaliyet hakkında bilgi veren Tunç, yetimlere bakmanın önemi ve önceliğinden söz ederek Ramazan ayı boyunca sürecek etkinlik il ilgili şunları aktardı: “Yetim kardeşlerimizin olduğu ailelerimize önceden haber veriyoruz. Daha sonra Hanım komisyonumuz tarafından hazırlanan iftarlıklar ile ailelerimiz, iftarlarını hep beraber açıyorlar. Yalnız olmadıklarını hisseden yetim kardeşlerimiz ve aileleriyle muhabbet ediliyor.’’

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN