• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

YEŞİLOVA İMAM HATİP ORTAOKULUNDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER

9 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1302 defa okundu.
YEŞİLOVA İMAM HATİP ORTAOKULUNDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER

Solhan Yeşilova Ortaokulu’nda okul bahçe duvarının boyanması, öğretmenlere yönelik tavsiye kitap etkinliği ve okulun okuma saatleri etkinliği kapsamında “Ana Haber Bülteni Etkinliği” çalışmaları yürütüldü.

Solhan Yeşilova Ortaokulu’nda okulun güzelleşmesi ile öğretmen ve öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler yapılarak çalışmalar yürütülüyor.

OKUL BAHÇESİ RENKLENİYOR

Okul bahçe duvarının boyanması ile bahçe duvarına görsellik kazandırılmaya çalışılan etkinlikle ilgili okulun web sitesinde yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Okulumuzda daha renkli bir yaşam alanı oluşturmak ve öğrencilerimizin okulu sevmesini sağlamak amacıyla çevre düzenlemeleri devam ediyor. Öncelikle daha güvenli ve korunaklı olması için bahçe duvarı üzerine ek yapıldıktan sonra şimdide bahçe duvarı farklı şekil ve desenlerle boyanarak renkli bir ortam sağlanmaya çalışıldı.”

OKULDA ANAHABER ETKİNLİĞİ

Okulda yapılan çalışmalardan biri de okuma saatleri ile birlikte yürütülen “Kitap Okumayı Sevdiriyorum Projesi” olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz hafta okulda bu kapsamda yapılan programda Anahaber bülteni etkinliği ile öğrencilere farklı bir etkinlik imkânı sağlandı.

Okulun web sitesinde yapılan paylaşımda etkinlik ile ilgili şunlar aktarıldı: “Okulumuzda okuma saatleri ile birlikte yürütülen “Kitap Okumayı Sevdiriyorum Projesi” kapsamında bu hafta “Ana Haber Bülteni Etkinliği” uygulandı. Bu etkinlik ile çocuklarımızın okuma, kendini ifade etme, gündemden haberdar olma, sorunlara çözüm üretme gibi becerileri geliştirilmeye çalışıldı.”

ÖĞRETMENLERE YÖNELİK TAVSİYE KİTAP ETKİNLİĞİ

Yeşilova İmam Hatip Ortaokulunda sadece öğrencilere değil öğretmenlere yönelik de etkinlikler yapılıyor. Bu kapsamda da okul web sitesinde şu ifadeler paylaşıldı: “Okul idaresi ve öğretmenlerin belirlediği üç farklı kitap iki hafta içinde dönüşümlü olarak okundu. Gönüllük esasıyla yürütülen etkinlikte eğitim başta olmak üzere farklı alanlardan kitaplar seçildi. Okunan kitapların tahlili de yapıldı.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN