• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

YENİDEN REFAH’TAN ÖMERAN’A ZİYARET

23 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
9036 defa okundu.
YENİDEN REFAH’TAN ÖMERAN’A ZİYARET

Yeniden Refah Partisi Solhan İlçesi yöneticileri; Ömeran Bölgesi’nde meydana gelen toprak kaymasından dolayı bölgeyi ziyaret edip bölge sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulunup toprak kayması ve sonrasında yaşananlar hakkında bilgi edindiler.

Ömeran Bölgesinde 20 Mayıs 2019 Pazartesi günü sabah saatlerinde meydana gelen toprak kaymasından dolayı Sülünkaş Köyü ve Bağlı Mezra sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulunmak ve toprak kayması hakkında bilgi edinmek için Yeniden Refah Partisi Solhan İlçesi yöneticileri, Ömeran Bölgesini ziyaret ettiler.

Sülünkaş Köyü sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulunup toprak kayması hakkında da bilgi aldıklarını belirten Yeniden Refah Partisi Solhan İlçe Başkanı Abdullah Bildik, “Ömeran Bölgemizde yaşanan toprak kayması sonrası bölgeye gidip bölge sakinlerimize geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Rabbim tekrarından sakındırsın inşaallah. Bölge sakinleri ile görüşmemizde; toprak kaymasının sabah saatlerinde olduğunu ve korkunç bir ses çıktığını belirttiler. Şülünkaş Köyüne bağlı çoğu mezrada şebeke suyu kesintisinin meydana geldiğini ve bölgede bulunan üç yaylanın da toprak kaymasından etkilenerek tahrip olduğunu aktardılar. Bölge sakinlerinden kimseye bir şey olmayışı/cana zarar gelmemesi, hanelerde bir zararın olmaması sevindirici oldu. Ancak Kavacık mezrasında bahçelerin ve özellikle tüm bölgece kullanılan yaylaların kullanılamaz hala gelmesi üzüntü verici oldu. Bölgede teknik ekip ve uzmanlar tarafından detaylı bir incelemenin yapılması gerektiği kanaati hasıl olmuştur. Daha sonraki yıllarda kaymanın yeniden olabilme durumuna karşı mezra halkının da tedbir alması için kaymanın kaynağına kadar gidilip incelmenin yapılmasını elzem görüyoruz. Bu konuda köylülerin çağrısını da dile getirerek yetkililerin detaylı inceleme yapmasını talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN