• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NİN TANITIMI YAPILDI

17 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3823 defa okundu.
YENİDEN REFAH PARTİSİ’NİN TANITIMI YAPILDI

Yeniden Refah Partisi’nin tanıtımında konuşan Erbakan, Ankara’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen partisinin tanıtım toplantısında milli görüşün ortaya koyduğu; “yaşanabilir bir Türkiye”, “yeniden büyük Türkiye” ve “yeni bir dünya için Türkiye” olmak üzere üç temel hedeflerinin bulunduğunu aktardı.

23 Kasım 2018 tarihinde kurulan Yeniden Refah Partisi’nin tanıtım toplantısı Ankara Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Bingöl’den de Milli Görüşe gönül verenlerin katıldığı tanıtım toplantısında Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan, katılımcılara hitap etti.

Ezgi ve maşların okunduğu toplantıda ‘Mücahit Erbakan’ sloganları eşliğinde Erbakan salona giriş yaptı. Şehitler ruhuna Fatiha okunması ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, katılımcılara teşekkür ederken yol arkadaşları ile Yeniden Refah iktidarında farklılıkları zenginlik kabul edip koruyacaklarını ve farklı kimliklerin barış içinde bir arada yaşatılmasını sağlayacaklarını belirtti.

Partisinin tanıtım toplantısında; milli görüşün ortaya koyduğu “yaşanabilir bir Türkiye”, “yeniden büyük Türkiye” ve “yeni bir dünya için Türkiye” olmak üzere üç temel hedefin bulunduğunu belirten Erbakan, Bu üç temel hedef bakımından Türkiye’nin içinde bulunduğu duruma bakıldığında, son 16 senedir iktidarda bulunan iradenin inanç özgürlüğünün sağlanması, askeri vesayetin ortadan kaldırılması, altyapı ve üstyapı hizmetleri,  ihtiyaç sahibi olanlara sosyal yardım yapılması, yeni hastanelerin inşa edilmesi gibi son derece önemli hizmetler hayata geçirdiğini ifade edip bunların hepsini takdir ve tebrik ettiklerimi aktarıp bu ülke için taş taş üstüne koyanların hakkını teslim edip tebrik ettiklerini ifade etti.

Hizmetleri yapanları tebrik eden Erbakan, şunları aktardı: “Fakat bütün bu hizmetlerin yapılmış olması ne kadar faydalı olsa da takdire şayan olsa da Milli Görüş’ün tam manasıyla uygulandığı anlamına gelmiş midir? Milli Görüş’ün bütün hedeflerine tam manasıyla ulaşıldığı anlamına gelmiş midir? Şunu özellikle belirtmek isterim ki Milli Görüş, sadece inanç özgürlüğü,  sadece imam hatip, Kuran kursu ve başörtüsünden ibaret değildir. Milli görüş,  sadece altyapı üstyapı hizmetlerinden, belediyecilik hizmetlerinden ibaret değildir. Milli görüş her şeyden önce yaşanabilir bir Türkiye’nin kurulması demektir.”

“EHLİYET, LİYAKAT VE ADALET KRİTERLERİNİN GEÇERLİ OLACAK”

Ekonomik sıkıntılara değinen ve geniş halk kitlelerinin, dar gelirli kesimin ekonomik sıkıntı yaşadığını belirten Erbakan, “Yaşanabilir bir Türkiye, sadece inanç özgürlüğünün  sağlanmasıyla, sadece dindar insanların devlet kademelerinde görev almasıyla  kurulmuş olmaz. Dar gelirlilerin, fakir fukaranın geniş halk kitlelerinin refah düzeyini artırmazsanız yaşanabilir bir Türkiye’yi tesis etmiş olmazsınız.

Ekonomi alanında yapacakları çalışmaları da anlatan Erbakan, geçim  sıkıntısı çekenlerin derdine derman olabilmek için üretim, istihdam, ihracat,  adaletli bir gelir dağılımı, adil bir vergi sistemi gerektiğini söyledi.

Yaşanabilir bir Türkiye’de adaletin de tam manasıyla tesis edilmesi  gerektiğini, bunun için önce ahlak ve maneviyat anlayışını adalet mekanizmasında  hakim kılacaklarını ifade eden Erbakan, tarafsızlık, denetlenebilirlik, adil  yönetim anlayışının öncelikleri olacağını kaydedip Yeniden Refah iktidarında kamuda işe alımlarda ve görevlendirmelerde, ehliyet, liyakat ve adalet kriterlerinin geçerli olacağını belirtti.

“RÜŞVET, YOLSUZLUK VE TALANDAN ATEŞTEN KAÇAR GİBİ KAÇACAĞIZ”

Özellikle ‘Asgari Ücret, Memur ve Emekli Maaşları’na vurgu yapan Erbakan, gelir adaletini sağlayacaklarının sözünü verdi. “Biz kavga için değil uzlaşı için varız” diyen Erbakan, “Bireyler ve bölgeler arasında mutlak adalet tesis edilecektir. Milli gelirin reel olarak arttırılması, seksen milyon vatandaşımıza adil bir şekilde yansıtılması için her türlü tedbir alınacaktır. Vergi sistemi; adil, basit, formalitesiz bir şekilde yeniden düzenlenecektir. Vergi oranları mümkün olan en alt seviyeye indirilecek, haksız vergiler derhal ortadan kaldırılacaktır. Toplam vergiler içinde dar gelirliden alınan vergilerin oranı adalet ilkesinin gerektirdiği noktaya indirilecektir. İşçi, memur ve emeklilerimizin maaşları üzerinden alınan vergiler sıfıra indirilecektir. Yaşanabilir bir Türkiye için; rüşvet, yolsuzluk ve talandan ateşten kaçar gibi kaçacağız. Başta kamuda olmak üzere, gizli ve açık her türlü israfı önleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

“YENİDEN REFAH PARTİMİZ, SİYONİZM MİKROBUNUN TEK İLACIDIR” 

“Yeniden Refah iktidarında farklılıkları zenginlik kabul ederek koruyacağız. Farklı kimliklerin barış içinde bir arada yaşatılmasını sağlayacağız.” diyen Erbakan, “Devletin millet için var olduğu prensibi geçerli olacak, gardiyan devlet anlayışı yerine garson devlet anlayışı hakim kılınacak.” diye konuştu.

Siyonizm tehlikesinin milletin ve Türkiye’nin beka sorununun asıl  sebebi ve gerekçesi olduğunu iddia eden Erbakan, iktidarlarında dış  politikalarının belirlenmesinde, insanların çektiği maddi, manevi sıkıntıların ve  hastalıkların sebebi olan dünya siyonizmi tehlikesinin ana unsur olarak yer  alacağını aktardı.

Erbakan, “Bunu gerçekleştirmezseniz insanlığın çektiği sıkıntılara çare olamazsınız, İslam alemi üzerinde oynanan kanlı oyunları engelleyemezsiniz. Yeniden Refah Partimiz, insanlığın çektiği bütün maddi ve manevi sıkıntıların müsebbibi olan siyonizm mikrobunun tek ilacı ve antibiyotiğidir.  Yeniden Refah Partimiz, yaşanabilir bir Türkiye’dir, yeniden büyük Türkiye’dir,  yeni bir dünyanın teminatıdır. Partimiz, milletimizin gösterdiği büyük ilgi ve teveccühe cevap verebilecek düzeydeki programı ve projeleriyle, çözüm önerileriyle tertemiz, şaibesiz, samimi enerji dolu kadrolarıyla köklü geçmişinden gelen, 50 senelik milli görüş geleneğinden gelen tecrübesiyle Türkiye’nin dertlerinin çaresi, yeni vizyonu ve iktidar partisi olmaya aday partidir.”  dedi.

Erbakan, konuşmasının ardından daha önce yapılan istişare ve temayüller sonucunda belirlenen 13 il başkanına yetki belgelerini takdim etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN