• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

YENİBAŞAK’TA ÖĞRENCİLER MAĞDUR EDİLİYOR!

28 Eylül 2020
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1611 defa okundu.
YENİBAŞAK’TA ÖĞRENCİLER MAĞDUR EDİLİYOR!

Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu’na ataması yapılan öğretmenlerin görev süreleri dolmadan çeşitli bahanelerle görevlendirme ile il veya ilçe merkezine gittiklerini belirten Oya, birkaç kişinin keyfi için 300 öğrencinin mağdur edildiğini belirtip yetkililerin buna dur demesini istedi.

Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu’nda öğretmen sıkıntısı ile ilgili açıklama yapan Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Zeynel Oya, yetkililere seslenerek öğrencilerin mağdur edilmemesini istedi.

Yenibaşak Yatılı Bölge Okulu Okul Aile Birliği Başkanı Zeynel Oya, yaptığı açıklamada “Solhan’a bağlı Yenibaşak köyünde bulunan YBO’ya ataması yapılan öğretmenlerin çeşitli gerekçelerle her yıl il ve ilçe merkezine görevlendirme yoluyla gitmelerinden dolayı çocuklarımız mağdur olmaktadır. Bu konuda tüm yetkililere durumu aktarmamıza rağmen herhangi bir çözüm bulunamamıştır. Bu durum tüm köy halkını ve çevre köy sakinlerini isyan ettirmektedir. Atanırken 4 yıl kalacağını kabullenerek gelen öğretmenlerin çocuklarımızı mağdur etme pahasına süresi dolmadan bir şekilde gitmelerini kabullenemiyoruz. Ancak süreleri dolduktan sonra yasal tayin haklarını kullanarak gitmeleri en doğru olan tutumdur. Ayrıca okulumuz pansiyonlu okul olduğu için belletmenlik yapacak öğretmen bile bulunamamaktadır. Tüm yetkilileri bir ya da birkaç kişinin memnuniyeti için ülkemizin geleceği olan 300 tane yavrumuzu mağdur etmemeye davet ediyorum. Sayın Valimizden,  İl Milli Eğitim Müdürümüzden bir an önce çözüm bekliyoruz.” dedi.

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN