• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

YENİBAŞAK’TA KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ

28 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1043 defa okundu.
YENİBAŞAK’TA KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ

Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Solhan Çağrı-Der tarafından Yenibaşak Köyü’nde “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temasıyla Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Çağrı-Der tarafından Yenibaşak (Arçen) Köyü’nde ilk defa Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Solhan Çağrı-Der’in organize ettiği “Hak ve Adalet Rehberi Hz. Muhammed (sav)” temalı etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp, mevlidi şerif okumasıyla devam etti. Daha sonra ses sanatçıları tarafından ilahi ve ezgiler seslendirildiği Kutlu Doğum etkinliğine konuşmacı olarak katılan Abdusselam Sayısal, bir konuşma yaptı.

“Ne mutlu bizlere ki Allah Teala bu kainatın içinde bizi Peygambere ümmet kıldı. İslam dinini bizlere nasip etti. Bu büyük bir lütuftur. Eğer İslam olmasaydı hiçbir değerimiz olmazdı. Bizim değerimiz Allah’ın bize nasip ettiği dinden geliyor.” diyen ve yeryüzüne gönderilen peygamberlerin bir gayesinin olduğunu ifade eden Sayısal, sözlerine şöyle devam etti: “Bütün peygamberlerin gönderiliş gayesi birdir. Peygamberlerin amacı yeryüzünde insanları insanların kulluğundan kurtarıp, sadece bir tek olan Allah’a kul etmektir. Peygamberler kimsenin makamına, malına, senet ve servetine göz dikmemişlerdir. Sadece bir görevleri vardır. O da Allah’ın onlara indirmiş olduğu vahyi insanlara bildirmek ve insanları şeytanların, zalimlerin ve kâfirlerin şerrinden kurtarıp bir tek Allah’a kul etmektir. Eğer bizler peygamberlerin görevini bilmezsek kendimizin nasıl bir sorumluluk içerisinde olduğumuzu da bilemeyiz.”

“HZ MUHAMMED’İN GELİŞİYLE YERYÜZÜ MURADINA ERDİ”

Peygamberlerin, zalim yöneticilerle sürekli mücadele halinde olduklarına değinen Sayısal, “Bunun örneklerini Kur’an’da görmekteyiz. Musa peygamber Firavun, İbrahim peygamber Nemrut, Hz Muhammed’in Ebu Cehil ve Ebu Leheb ile mücadele ettiğini görmekteyiz. Onun için peygamberlerin amacı yeryüzünde Allah’ın adaletini hâkim kılıp, insanları insanların kulluğundan kurtarıp, bir tek olan Allah’a kul etmektir. Hz Muhammed’in gelişiyle yeryüzü muradına erdi. O’nunla yeryüzü aydınlık oldu. Onun doğumuyla birçok şey hayat buldu. Hz. Muhammed çocukluğundan vefatına kadar Allah’ın terbiye ettiği gibi hayatını sürdürmüştür.” şeklinde konuştu.

Kutlu Doğum etkinliği yapılan dua ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN