• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

YENİBAŞAK YBO OTEL KONFORUNDA

20 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
938 defa okundu.
YENİBAŞAK YBO OTEL KONFORUNDA

Solhan Yenibaşak YBO bu yıl birçok eksiğini gidererek adeta otel konforuna kavuşuyor. Okul Müdürü Orman, okulda yapılan yenilikler hakkında bilgi verdi.

Solhan Yenibaşak YBO Okul ve Pansiyon binalarında bu yıl birçok eksikliği giderilerek yeni bir görüntü ve konfora kavuştu.

Solhan Yenibaşak YBO Okul Müdürü Harun Orman, okulda yapılan yenilikler hakkında bilgi verdi.

Geçen yıldan beri okulun eksiklerini gidermek için gayret sarf ettiklerini söyleyen Orman, “Öncellikle Okul binası ve pansiyon binası boyanıp okul binası kapıları değiştirildi. Yangın önleme çalışmalarına önem verilerek okul binasına ve pansiyon binasına yangın dolapları yapıldı. Okulumuzun sıra ve masaları değiştirildi. Pansiyon binasında öğrencilere ev ortamını sunmak üzere dinlenme odaları ve çalışma ortamı oluşturuldu. Pansiyon binasında bulunan öğrenci odalarının bir bölümüne fiziki ortamlar ölçüsünde baza yatak alındı. Diğer bölümlere yeni ranza ve dolaplar alındı. Böylece pansiyon binamızda bulunan bütün yatak, dolap, ranzaları ve yastıkları yenilendi. Pansiyon binasında bulunan tüm odalara laminat parke yapıldı. Pansiyon mutfağını yenileme çalışmaları kapsamında yeni bulaşık makinesi ve fırın alındı. Porselen tabak takımı alınarak bölgede porselen tabakta yemek veren ilk okul olduk. Öğrencilerin banyoya giriş ve çıkışlarda kullanması için soyunma kabinleri yapıldı. Pansiyon binasında bulunan odalara halı alınıp giriş bölümlerine ayakkabılık konuldu. Okul bahçesinin toprak olan bölümlerine kilitli parke taşı yapıldı. Kalorifer kazanlarımız stokerli sisteme dönüştürüldü. Emekten ve yakıttan tasarruf ettik. Bütün bu çalışmaların yapılmasında bizlere destek olan Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Erbay Coşkun ve İlçe Müdürümüz Ali İhsan Yanılmaz’a teşekkür ediyoruz.  Bu süreçte gece gündüz demeden çalışan tüm personelime teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız henüz bitmedi, inşallah yeniliklerimiz devam edecek.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN