• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

YENİ SOLHAN SPOR 2’NCİ LİGDE

7 Temmuz 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
393 defa okundu.
YENİ SOLHAN SPOR 2’NCİ LİGDE

Voleybol’un sevildiği Solhan’da tribünler yeniden dolacak. Yeni Solhan Spor Kulübü, federayondan aldığı davet üzerine lige katılım bedelini ödeyerek yeni sezonda tamamı Solhanlı sporculardan oluşan kadro ile lige başlayacaklar.

Türkiye Voleybol Federasyonuna tarafından davet alan Yeni Solhan Spor Kulübü 2021-22 sezonunda TVF Erkekler 2’nci liginde mücadele edecek.

Yaklaşık iki yıl önce Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde 100’ün üzerinde sporcu ile altyapı çalışmalarına başlayan Solhanlı sporcular kulüp bünyesinde mücadele edecekler. 2020 Aralık ayında belli hedeflerle yola çıkan ve Solhanlı genç voleybolcuların önünü açarak voleybola kazandırmak için Yeni Solhan Spor Kulübü adında bir Spor Kulübü Derneği kurarak lige katılmak için başvuruda bulunan Solhanlı Antrenör Serhat Şimşek, öğrencileriyle yeni sezonda voleybol liglerinin ilk basamağı olan 2’nci ligde mücadele edecekler. Kulüp kurulduktan sonra Voleybol Federasyonuna başvuruda bulunan Yeni Solhan Spor Kulübü, lige katılmak için federasyondan davet aldı. Lige katılım bedelini ödeyen Yeni Solhanspor Kulübü, Federasyondan aldığı onay ile 2021-22 sezonunda resmen 2’nci lige başlıyor.

Kulüp tarafından sosyal medya hesaplarından ‘Ve Artık TVF 2’nci Ligindeyiz’ başlığıyla yapılan paylaşımda; “Yeni takımımızla yeni sezonda yeniden Solhan Spor Salonunda olacağız. Yeni Solhan Spor olarak, TVF’ye yaptığımız müracaatın kabul edilmesi ile 2021-2022 Sezonunda TVF Erkekler Voleybol 2’nci Liginde mücadele etmeye hak kazandık. Solhan’ımıza hayırlı olsun.” bilgileri paylaşıldı.

Kulüp Başkanı ve Antrenörü Serhat Şimşek yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Yaklaşık iki yıl önce başlattığımız altyapı çalışmalarının büyün meyvelerini alıyoruz. 100’ün üzerinde sporcuyu altyapımıza alarak voleybola kazandırmak istedik. Pandeminin başlamasıyla yaş gruplarında kısıtlamaya gitmek zorunda kaldık ancak belli yaş gruplarıyla hala çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaptığımız sporcu elemelerinden sonra bir kadro derinliği oluşturarak sporculara gelecek hedefleri oluşturmak, profesyonel liglerde mücadele etmeleri veya üniversiteye gidecek sporculara lisans referansı oluşturmak için kulüp yapılanmasına gittik. Geçtiğimiz yıl bir çok spor branşının içinde olduğu Yeni Solhan Spor Kulübünü kurarak şuan altyapısı hazır olan voleybol bıranşı için Türkiye Voleybol Federasyonuna lige katılım başvurumuzu yaptık. Yapılan değerlendirmeler sonucunda federasyondan aldığımız davet sonrasında lige katılım bedelini ödeyerek resmen lige katılmış olduk. Önümüzdeki sezon TVF Erkekler 2’nci liginde mücadele etmeye başlayacağız.”

Şimşek son olarak; altyapı çalışmalarının devam ettiğini, yeni yaş gruplarında sporcu elemeleri için yakın zamanda 2009-11 arası yaş gruplarında seçmelerin olduğunu ve kriterlerinin boy öncelikli olduğunu belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN