• Dolar Alış / Satış: 8.419 / 8.434
  • Euro Alış / Satış: 9.989 / 10.007
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:35
  • Yatsı: 21:16

YENİ MAHALLE İKİGÜN SUSUZ KALDI

28 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
898 defa okundu.
YENİ MAHALLE İKİGÜN SUSUZ KALDI

Geçtiğimiz hafta Yeni Mahalle Dörtyol Mevkii’nde su şebekesinde meydana gelen arıza ve arızanın giderilmesinden sonra yapılan kazı çalışmalarından sonra mahalleyi besleyen ana hattın patlaması ile mahalle iki gün susuz kaldı.

Solhan Yeni Mahalle Dörtyol mevkiinde şebeke suyunda meydana gelen arıza nedeniyle Yeni Mahalle’de su kesintisi meydana geldi. 20 Mart 2016 Pazar günü meydana gelen kesinti ile ilgili çalışmalar yürüten Solhan Belediyesi ekiplerinin 21 Mart 2016 günü yaptıkları çalışma esnasında çalışma alanında geçen ve mahalleyi besleyen su ana hattının patladığı öğrenildi.

Suyun kesilmesi ile arızanın giderilme çalışması neticesinde aynı gün içinde su dağıtımı gerçekleşti.

VATANDAŞLARIN İDDİASINA BAŞKAN YILDIZ YANIT VERDİ

Su arızasının yaşandığı yerde bulunan özel bir apartmanın önünde izinsiz yapılan ek yapının su şebekesinin üzerinde uyguladığı basınç sonucunda hattın hazar gördüğünü ve bu sebeple su kesintisinin yaşandığını iddia eden vatandaşlar, belediyenin izinsiz yapılara müsaade etmelerini eleştirirken, “İzin alınmadığı için yapılan yapıların ne tür zararların vereceğini böyle zamanlarda daha iyi anlıyoruz. Belediyemizin izinsiz yapılara müsaade etmemesini husuna dikkat etmesini istiyoruz.” İfadelerini kullandılar.

Yaşanan su sıkıntısı ile ilgili bilgi veren Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Yeni Mahalle Dörtyol mevkiinde su şebekesinde bir arıza oluştu. Arızanın giderilmesi çalışmaları esnasında iş makinesi ana hat şebekesi borusunu patlattığı için arızanın giderilmesi biraz zaman aldı. Yaptığımız çalışmalar neticesinde su kesintisi giderildi. İlçemizde kaldırım işgalleri söz konusudur. Bunlarla ilgili çalışmalarımız da olacaktır. Ve söz konusu yerde yapılan ek yapım da izinsiz yapılmıştır. Ancak su sorunu yapının basıncından dolayı olmamıştır.” Şeklinde açıklamada bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN