• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

YENİ KAYMAKAM, TALİMAT YAĞDIRDI

25 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1630 defa okundu.
YENİ KAYMAKAM, TALİMAT YAĞDIRDI

Kaymakam koltuğuna oturan Kaya, ilçede faaliyet gösteren birçok kurum amiri ile görüşüp vatandaşların beklentilerini dile getirdi. Sorunları dile getiren Kaya, çözüm getirilmesi yönünde de talimatlar verdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile Kurum amirlerini ziyaret eden öğrenciler, makama geçtiklerine de talep ve önerileri belirtirken işlerin yapılması için de talimatlar verdiler.

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş’un makamına Solhan İmam-Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Yusuf Kaya geçti. Okul Müdür yardımcısı Adem Doğan ve Türkçe Öğretmeni Ahmet Koç ile Kaymakam Okumuş’u ziyaret eden Yusuf Koç, Yazı İşleri Müdür Vekili Ömer Özcan Aydın, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Hamit Çapın, İlçe Özel İdaresi Müdürü Cahit Cabadak ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Recep Tan’ı makama çağırarak bazı talepleri iletti.

İlçe Emniyet Müdürü Hasan Soydaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş ve Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız’a da telefon ile ulaşan Kaya, çevre temizliği, asayış ve eğitim hakkında eksik gördüğü konuları aktarıp çözüm talebinde bulundu.

Kaya, okullarında okuduğu sırada hastalık geçirip şuan tedavisi süren bir arkadaşlarının da eğitiminin sürmesi ve salık yardımının yapılması için İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Recep Tan’dan destek talebinde bulundu.

BİR ZİYARET DE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Zehra Tekel ve okul arkadaşı Helin Kurtaran ile Solhan Cumhuriyet Başsavcısı Mehemt Değiş’i ziyaret eden Solhan İmam Hatip Lisesi Orta kısmında öğrenim gören Kübranur İnan, insanların haklarına kavuşması, hak ve hukukun tesisi için savcı ve hakimlerin görevlerini nasıl yaptıklarını görmek için ziyarette bulunduklarını belirtti.

Öğrencilerin ziyaretlerinde duyduğu memnuniyeti dile getiren Solhan Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Değiş, adliyede bulunan birimler ve görevleri hakkında öğrencileri bilgilendirirken adalet kurumların önemini belirtti.

Çocukların bayramını kutlayan ve geleceğimiz olan çocukların eğitimi kadar sosyal yaşamlarına de önem vermemiz gerektiğine dikkat çeken Değiş, öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

TELSİZ İLE TALİMAT VERDİ

Öğretmenleri Kübra Abbasoğlu nezaretinde Solhan İmam Hatip Lisesi Orta kısmında öğrenim gören Ebubekir Turğut ile Zehra Tercan, Solhan ilçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler. Emniyet müdürü Hasan Soydaş’ın minik konukları sırayla makama geçip emniyet çalışmaları hakkında bilgi alırken asayışın sağlanması için görevde olan emniyet mensuplarına telsiz ile anons geçip bilgi aldılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN