• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

YENİ BULUŞLARA TAM DESTEK!

15 Mayıs 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1200 defa okundu.
YENİ BULUŞLARA TAM DESTEK!

KOSGEB, yeni buluş, inovasyona dayalı projeler üreten girişimci ve KOBİ`lere, kira, teçhizat, donanım, hammadde, eğitim, test analiz, personel ve birçok noktada destek sağlayacak.

 KOSGEB Bingöl Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile Bingöl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İlahiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına katılan katılımcılara, KOSGEB`in yeni iş fikirlerine sahip, Ar-Ge yapan, buluş yapan, inovasyon yapan girişimci ve KOBİ`lere sunmuş olduğu Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama destek programı hakkında detaylı bilgiler verildi.

Toplantıda, KOSGEB, bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip KOBİ ve girişimcilerin geliştirilmesi, teknolojik fikirlere sahip tekno-girişimcilerin desteklenmesi, KOBİ’lerde Ar-Ge bilincinin yaygınlaştırılması, Ar-Ge kapasitesinin artırılması, Mevcut Ar-Ge desteklerinin geliştirilmesi, İnovatif faaliyetlerin desteklenmesi, Ar-Ge ve İnovasyon proje sonuçlarının ticarileştirilmesi ve endüstriyel uygulamasına yönelik destek mekanizmalarına ihtiyaç duyulması amacıyla Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama destek programının uygulanacağı belirtildi.

KİMLER DESTEKLENECEK?

Toplantıda, yeni bir ürün üreten, yeni buluş yapan, inovasyona dayalı projeler üreten girişimciler ve KOBİ`lere, ürünlerin Prototipini oluşturuncaya kadar ihtiyaç duydukları Kira, Makine-Teçhizat, Donanım, Hammadde, Yazılım Ve Hizmet Alımı, Personel, Kuruluş Giderleri, Ofis Donanımları, Proje Danışmanlık, Eğitim, Sınai Mülkiyet Hakları, Proje Tanıtım, Test Analiz ve Belgelendirme konularında KOSGEB tarafından destek sağlanacağı belirtilerek, Ar-Ge ve İnovasyon Programından araştırma- geliştirme ve inovasyon konularında projesi olan işletmeler, girişimcilerin yararlanabileceği kaydedildi.

PROTOTİPTEN SERİ ÜRETİME GEÇİŞE DESTEK

Yeni bir buluşla prototip üretiminden sonra seri üretime geçecek olan girişimci KOBİ’lere kira, makine-teçhizat, donanım, hammadde, yazılım ve hizmet alımı, personel konularında KOSGEB tarafından destek sunulacak. Endüstriyel uygulama destek programına; Ar-Ge veya inovasyon projesi kamu kaynakları ile desteklenerek başarıyla tamamlanmış projelerin sahipleri, Doktora çalışması neticesinde ortaya çıkan projelerin sahipleri ve Patent belgesi ile koruma altına alınmış ve prototip aşaması tamamlanmış buluş ve fikirlerin sahipleri başvurabilecek.

KOSGEB tarafından verilen Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Destek programında proje süresi, Ar-Ge ve İnovasyon Programı için en az 12, en çok 24 ay, Endüstriyel Uygulama Programı için ise en çok 18 ay olacak. Her iki program için de kurul kararı ile 12 aya kadar ek süre verilebilecek. 

 

BİNGÖLONLİNE

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN