• Dolar Alış / Satış: 8.624 / 8.64
  • Euro Alış / Satış: 10.307 / 10.326
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:47

YBO’DA TÜBİTAK BİLİM FUARI

8 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1246 defa okundu.
YBO’DA TÜBİTAK BİLİM FUARI

Öğrencilerin okuduğu eser ve gerçekleştirilen bir deney ile Solhan YBO’da TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışı yapıldı. Hazırlanan bilimsel çalışmalar öğrenciler tarafından katılımcılara anlatıldı.

 Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında; ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı” çerçevesinde Solhan YBO Müdürlüğünce; 01 Haziran 2015 Pazartesi günü saat 14:00’te TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışı yapıldı. Bilim fuarında toplam 33 adet bilimsel çalışma sergilenmiştir.

TÜBİTAK Bilim Fuarı hakkında bilgi veren okul müdürü Abdulvahap Salcan etkinliğe katılanlara teşekkür ederken “Öncelikle bu projede büyük emek sarf eden Proje Koordinatörü Ferhat Bayar ile Fen ve Teknoloji Öğretmenlerimiz Perihan Karaarslan ve Melek Şahin’e emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Bu fuar sayesinde öğrencilerimiz yeni fikirlerle, yeni projeler ürettiler. Öğrencilerimizin çözüm bekleyen değil çözüm üreten bireyler olarak yetişmesinde bu tür etkinlikler oldukça önemlidir. Okulumuz için ilk olan bu çalışmada elde edilen başarının bundan sonraki çalışmalarımızda da bizi daha ileriye götürmesini dileyerek emeği geçen tüm öğretmen idareci ve öğrencileri kutlayarak, teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

TÜBİTAK Bilim Fuarına Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, Şube Müdürleri ile kurum amirleri ve okul müdürleri katıldılar.

Düzenlenen bilgi fuarına katlan kaymakam Aydın ve Başkan Yıldız’a öğrenciler tarafından bilimsel çalışmalar anlatılıp talep edilen çalışma ile ilgili deneyler yapıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN