• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

YBO YILDIZLARI FİNALLERDE

8 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1702 defa okundu.
YBO YILDIZLARI FİNALLERDE

Okul sporlarında gruplarda şampiyon olarak çıkıp yarı finallerde Bingöl’ü temsil eden Solhan Yatılı Bölge Okulu Yıldızlar Voleybol takımı, yarı finallerde grup ikinci olup çapraz eşleşmede ise rakibini 3-1 mağlup ederek finallere adını yazdırdı.

Solhan Yatılı Bölge Okulu Voleybol takımı, okul sporları voleybol Türkiye Şampiyonasında yarı finallerde istedikleri galibiyetleri elde ederek Türkiye finallerine adını yazdırdı.

Gruplar Tunceli’de yapılan grup müsabakalarında birinci olarak çıkan Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu, Samsun ilinde oynanan yarı finallerde Bingöl’ü temsil etti.

A grubunda yer alan ve Bursa Osmangazi Şehit Doğan Sevinç Ortaokulu, İstanbul Bayrampaşa Cevatpaşa Ortaokulu ve Gümüşhane Şiran Atatürk Ortaokulu ekipleri ile eşleşen Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu, ilk müsabakada Bursa Osmangazi Şehit Doğan Sevinç Ortaokulu ile karşılaştı.

4 Nisan 2019 Perşembe günü oynanan müsabakada Bursa ekibini 3-0 mağlup eden Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu Yıldızları 5 Nisan 2019 Cuma günü İstanbul ekibi Bayrampaşa Cevatpaşa Ortaokulu ile karşılaştı. Bu karşılaşmada 3-0 mağlup olan Solhan ekibi, grup müsabakalarında son olarak Gümüşhane ekibi Şiran Atatürk Ortaokulu ile 6 Nisan 2019 Cumartesi günü karşılaştı ve bu karşılaşmayı de 3-0 kazanarak iki galibiyet ile grup ikincisi oldu.

A grubunda mücadele eden ve Grup ikincisi olan Solhan ekibi, grup birincisi İstanbul Bayrampaşa Cevatpaşa Ortaokulu ile birlikte finallere çıkmak için çapraz eşleşmelerde mücadele hakkı kazandı.

B grubunda ise Giresun Espiye Giresun Süleyman Demirel Ortaokulu ile Kastamonu Cide Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulu ekipleri çapraz eşleşme hakkı kazandılar.

7 Nisan 2019 Pazar günü yapılan çapraz eşleşmede Solhan YBO ekibinin rakibi, B grubu birincisi Giresun Süleyman Demirel Ortaokulu olurken İstanbul Bayrampaşa Cevatpaşa Ortaokulu rakibi ise B grubu ikincisi Kastamonu Cide Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulu oldu.

YBO YILDIZLARI FİNALLERDE

Guruplarda çıktığı 3 karşılaşmadan 2’sinde galip gelerek grup ikincisi olan Solhan YBO, B grubunda birinci olan Giresun Süleyman Demirel Ortaokulu ile çapraz eşleşmede karşılaştı. 7 Nisan 2019 Pazar günü oynanan Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu ile Giresun Süleyman Demirel Ortaokulu müsabakası oynandı. Oynanan müsabakanın ilk setini 27-25 kaybeden Solhan’ın Yıldızları, ikinci seti 25-15, üçüncü seti 27-25 ve son seti ise 25-15 kazanarak finale adını yazdırdı.

MAÇTA GÖRÜNMEZ KAZA: 2 YARALI

Samsun’da okullar arası voleybol maçında kafasını başhakem setine çarpan Solhan YBO öğrencisi Umut A.’nın(14) üzerine hakem Fatih A. düştü. Yaralanan hakem ve yıldız sporcu hastaneye kaldırılarak, tedavi altına alındı.

Kaza, saat 13.30 sıralarında Canik ilçesi Atatürk Spor Salonu’nda, Okul Sporları Yıldız Erkekler Voleybol Türkiye Yarı Finali’nde yaşandı. Bursa Osmangazi Şehit Doğan Sevinç Ortaokulu ile Bingöl Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu’nun (YBO) karşı karşıya geldiği müsabaka, Bingöl Solhan YBO oyuncusu Umut A., kafasını başhakem setine çarptı. Çarpma nedeniyle dengesini kaybeden başhakem Fatih A., Umut A.’nın üzerine düştü.

Spor salonundaki sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılan hakem ve sporcu, ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Bir süre ara verilen müsabaka, kaldığı yerden devam etti. Yaralanan hakem ve sporcunun sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Haber: Mehmet Selim Bildik

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN