• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

YAZIN YÜK ALTINDA, KIŞIN KAR…

26 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1203 defa okundu.
YAZIN YÜK ALTINDA, KIŞIN KAR…

Her yıl olduğu gibi bu yılda kar yağışı ve havaların soğuması ile sokakta kalan hayvanların çilesi duyarlı vatandaşların tepkisine neden oldu. Hayvanların yazın ihtiyaç için kullanıldığını ancak kışın başıboş bırakılmasına tepki veren vatandaşlar bu durumu vicdansızlık olarak değerlendiriyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kar yağışı ve akabinde havaların soğuması ile sokak hayvanları gündeme geldi. Özellikle yük hayvanlarının dışarıda kaldığını belirten ve buna tepki gösteren vatandaşlar, hayvanların yaz aylarında ihtiyaçlarda kullanılmasını ve kışın iş olmadığından soğuğa terk edilmesinin vicdanen kabul görülemeyeceğini aktarırken hayvan sahiplerine tepki gösterdiler.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabında vatandaşları duyarlılığa çağıran bir kurum yöneticisi şu ifadeleri kullandı: “Duyarlı olan herkese; sahsımıza, ailemize ve toplumumuza yönelik olan merhamet duygularımız ne yazık ki insanların hizmeti için yaratılmış olan hayvanlara karşı gittikçe köreltmektedir. Kış mevsimi… Havalar gittikçe soğumakta… vebalini bildikleri halde merhametten yoksun, vicdandan yoksun ilçemiz sakinleri tarafından sokaklara-dışarıya terk edilmiş hayvan sayısı gittikçe artmaktadır. Her gün sekerek annesinin peşinde giden, geceyi bekleme durağının içinde geçiren daha bir kaç aylık olan o sıpayı gördükçe içim sızlamaktadır. Böyle bir durum karşısında sizlerin de aynı duyguları yaşayacağınıza inandığım için gördüklerimi- duygularımı sizlerle paylaşmak istedim. İlgili olan herkesin her kurumun duyarlı davranacağını temenni ederim”

ARAKONAK’TA TEPKİ ÇEKEN GÖRÜNTÜ

Solhan ilçesi Arakonak beldesinde soğuk ve karlı havada başıboş eşekler buz tuttu. Gördükleri manzara karşısında şaşıran vatandaşlar, sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflarla tepki gösterdi.

Solhan ilçesi Arakonak Beldesinde önceki haftadan itibaren etkisi gösteren soğuk ve kar yağışı nedeniyle tarlalardaki başıboş 3 eşek buz tuttu. Beldede yerleşim yerlerine yakın alanlarda soğuktan korunma içgüdüsüyle birbirine sokulup hareketsiz kaldıkları sanılan eşeklerin görüntüsü sosyal medyada tartışma konusu oldu. Arakonak beldesi sakinlerinden birinin kar altında buz tutan eşek fotosunu sosyal medyada paylaşması üzerine tepkiler çık gibi büyüdü. Dondurucu soğukta dışarıda bırakılan hayvanların yaz aylarında çalıştırıldıktan sona salıverildiğini vicdansızlık olarak değerlendiren vatandaşlar, hayvanlara sahip çıkılmasını isteyerek, eşekleri dondurucu soğukta salıverenlerin tespit edilmesini talep etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN