• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

Yaz Spor Okulları Açılıyor!

2 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
992 defa okundu.
Yaz Spor Okulları Açılıyor!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Beden Terbiyesi Kuruluşunun yıl dönümü olan 29 Haziran günü Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yaz spor okullarının açılacağı belirtildi.

 Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cemal Esen, yaz spor okulları ve ilçede yaptıkları çalışmalar hakkında açıklamada bulundu.

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, onlara sporu sevdirmek; sporu bir yaşam biçimi haline getirerek zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak ve ruhen sağlıklı bir nesil yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla ücretsiz yaz spor okulları açılıyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Beden Terbiyesi Kuruluşunun yıl dönümü olan 29 Haziran günü Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yaz spor okullarının açılacağını belirten Esen, “Bu Yaz Mutlaka Spor Yapmalısın” sloganıyla sporu seven ve spor yapmak isteyen birçok çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini aktardı.

Badminton, Masa Tenisi, Voleybol ve Atletizm branşında açılacak yaz spor okullarına, 7-18 yaş grubunda olan çocukların ücretsiz olarak katılabileceğini belirten Esen, Spor yapmayan çocuğun kalmaması ve yaz aylarında gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla başlatılan yaz spor okulları başvurularının devam ettiğini söyledi.

7–18 yaş arasındaki tüm çocukların ücretsiz katılım sağlayabildiği yaz spor okullarına tüm halkımızı davet ettiklerini söyleyen Esen; Ailelerin, çocuklarını spora yönlendirmede daha duyarlı olmalarını beklediklerini aktardı.

Yaz spor okulları ile çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve Türk toplumuna sağlıklı nesiller yetiştirmek için büyük bir görevi yerine getirdiklerine inandıklarını söyleyen Esen, “Ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla getirebilecekleri spor okullarında spor yapanlar arasından, yarının şampiyonları olabilecek kabiliyette çocuklarımızın çıkacağına inanıyoruz. Kayıt süresi için herhangi bir sınırlama yapmadık. Yaz spor okullarının Ağustos ayının sonunda sona erecektir.” açıklamasında bulundu.

“Sporda Başarılı Bir İlçeyiz”

Mart 2013’te antrenörlerin atanmasıyla Atletizm ve Badminton kurslarını açtıklarını ve sürekli bu kurslarda sporcu yetiştirdiklerini belirten Esen, yıl boyu devam eden Atletizm ve Badminton kurslarında antrenörlerinin çalıştırdıkları sporcuların gerek okul sporlarında ve gerekse federasyon yarışmalarında ilçemizi başarıyla temsil ettiklerini söyledi.

Solhan’ın spor dallarında başarılı bir ilçe olduğunu belirten Esen, ilde yapılan yarışmalarda başarılı olan sporcuların bölgede ve atletizm dalında ise Türkiye şampiyonasında Bingöl’ü temsil eden 16 sporcunun 12’sinin Solhanlı sporcuların olduklarını aktardı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN