• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLIYOR

21 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3226 defa okundu.
YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLIYOR

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz Kur’an Kursları açılıyor. Solhan’da kız öğrencilere yönelik ve kız-erkek öğrencilere yönelik olmak üzere iki kurs türü olarak açılacak kurslarda 125 öğreticinin görev alacağını belirten Numanoğlu, 25 Haziran’da başlayacak olan yaz Kur’an kursu nedeniyle ailelere çağrıda bulunarak çocuklarını camilere göndermelerini istedi.

Solhan Müftü vekili Osman Numanoğlu, Her yıl yaz tatillerinde olduğu gibi bu yıl da yaz Kur’an Kurslarının açılması için hazırlıklar tamamlanarak, 25 Haziran Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Solhan’da da yaz Kur’an kurslarının başlayacağını belirtti.

Açılacak yaz Kur’an Kurslarında görev alacak hocalara yönelik Solhan İlçe Müftülüğü’nde seminer düzenlenerek kurslar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Yaz Kur’an Kursları ile ilgili kurslarda görev alan hocalara yönelik seminer verildiğini belirten kurslar hakkında bilgi veren Numanoğlu, “Kurslarımıza hazırlık olması açısından kurslarımızda görev yapacak olan hocalarımıza yönelik yapılan seminerin hayırlı olmasını diliyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza Kur’an-ı Kerim derslerinin yanı sıra Peygamber efendimizin hayatının öğretileceği siyer dersi, kısaca amentü olarak bildiğimiz inanç esaslarımızın öğretileceği itikat dersi. Manevi değerlerimizin, ahlaki erdem ve faziletlerin öğretileceği ahlak dersi ve abdest, gusül, namaz, oruç, zekât ve hac gibi ibadetlerimizin teorik bilgilerinin ve uygulamalarının gösterileceği ibadet dersi olmak üzere beş ayrı ders şeklinde programlarımız olacaktır.” dedi.

KURSLARDA 125 ÖĞRETİCİ GÖREV ALACAK

“25 Haziran 2018 Pazartesi günü tüm kız ve erkek çocuklarımızı kurslarımızda ve camilerimizde hazır bir şekilde bekliyor olacağız.” diyen Numanoğlu, “Bu yıl cami ve kur’an kurslarımızda toplam 45 yerde bayan öğreticilerimiz sadece kız çocuklarımıza ders verecekler. Erkek çocuklarımıza ve bayan öğretici verme imkânımızın olmadığı yerlerde kız çocuklarımıza ve erkek çocuklarımıza daha önceki yıllarda olduğu gibi din görevlisi hocalarımız ders verecekler.  Allah’ın izni ile böylece Solhan ilçemizde toplam 125 görevlimizle çocuklarımızın yaz tatillerinin daha da verimli geçmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyor olacağız.” ifadelerini kullandı.

“EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ, HAZİNEMİZ; EVLATLARIMIZDIR”

Numanoğlu, şunları aktardı: “4-6 yaş arasındaki çocuklarımız için de yaz kursumuz planlanmış olup en az bir sınıfımız açılacaktır. Ayrıca 15 Temmuz Şehitler Yatılı Kız Kur’an Kursumuzda halen 43 kız çocuğumuz hafızlık temel eğitimi ve hafızlık hazırlık eğitimi almak için kaydını yaptırmış olup eğitimleri devam etmektedir. 25 Haziran günü başlayıp 17 Ağustos günü sona erecek olan yaz Kur’an Kurslarımızın tüm evlatlarımıza, anne ve babalarına ve bu kurslarda yaz boyunca çocuklarımızı eğitecek olan değerli hocalarımıza hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu vesile ile tüm saygıdeğer anne – babalarımızdan yaz kurslarımızla yakından ilgilenmelerini, çocuklarını düzenli bir şekilde kurslarımıza göndermelerini ve hocalarımızla irtibat halinde olup kurslarımızın gerekliliği konusunda evlatlarına yol gösterici olmalarını istirham ediyorum. Unutmayalım ki bizim en değerli varlığımız, hazinemiz; evlatlarımızdır. İlk vazifemiz de erdemli, ahlaklı, bilgili nesiller yetiştirmektir. Yüce Rabbimiz; yar ve yardımcımız olsun.”

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN