• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

YAVRU KÖPEKLER KORUMAYA ALINDI

4 Temmuz 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
570 defa okundu.
YAVRU KÖPEKLER KORUMAYA ALINDI

Solhan’da çarşı merkezinde bir saçağın altında doğum yapan anne köpek ve yeni doğan 7 yavrusu vatandaşların belediyeye bildirmesi üzerine belediye veterinerinin yaptığı muayene ile yavrularda parazit tespit edildiği gerekçesi ile barınağa gönderildiler.

Solhan çarşı merkezinde doğum yapan köpek ve yavruları barınağa gönderildi.

Yaklaşık bir hafta önce Solhan Ulu camii saçağı altında doğum yapan köpeği vatandaşlar bir hafta boyunca besledi. Köpeği et ve süt ile besleyen vatandaşlar, yavruların korunaklı bir yere alınması için belediyeye bildirmesi üzerine Solhan Belediyesi Veterineri Zerrin Kaya yavruların bulunduğu yere gelerek muayenelerini yaptı. Yapılan muayene sonucunda yavru köpeklerde parazit tespit edildiği belirtildi. Yavru köpeklerin bu ortamda ve bu şartlarda tedavi edilip bakımı yapılamayacağından daha hijyenik bir ortama alınması için Veteriner Zerrin Kaya kontrolünde taşıması yapılarak Bingöl Belediyesi Hayvan Barınağına bırakıldığı kaydedildi.

VATANDAŞLAR BİR HAFTA BESLEDİ

Mahalle sakinleri ve esnafla beraber anne ve yavru köpeklerle ilgilenen Solhan Belediyesi İşletme ve İştirakler Şefi Şaban Öztürk, “Anne köpek ilk doğum yaptığında yavrularını doyurması için esnaf ve mahalleli olarak aldığımız et ve süt ile anneyi besliyorduk. Anne ve yavru köpekler açık alanda olduğu için anne rahatsız olduğundan yavrularıyla ilgilenemiyordu. Bende belediyemizin veterinerine haber verdim gelip baktılar. Yavrularda parazit tespit edildiği için tedavi ve bakımının daha rahat ve hijyenik ortamda yapılabilmesi için Bingöl Belediyesi Hayvan Barınağına götürüldüler.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN