• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

YATALAK HASTAYA EV ALDILAR

2 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
794 defa okundu.
YATALAK HASTAYA EV ALDILAR

Düşme sonucu kalça kemiğinin kırılması ile yatağa bağımlı halde yaşamak zorunda kalan ve iki yıldır bu şekilde yaşayan Solhanlı bir vatandaşa, Solhan Devlet Hastanesi Evde Bakım birimi personelleri ve hayırseverlerin desteği ile ev alındı.

Solhan Yeşilova mahallesinde iki yıldır düşme sonucu kalça kemiği kırığı nedeniyle yatağa bağımlı halde yaşayan Şükrü Çalışkan isimli vatandaşın yaşadığı evin yaşanılabilir koşullara elverişli olmamaması üzerine Solhan Devlet Hastanesi Evde Bakım Birimi personelleri sağlık hizmeti yanında sosyal sorumluluk kapsamında destek verdiler.

Şükrü Çalışkan’ın yatağa bağımlı halde yaşaması ile önce sağlık sporu alınıp engelli aylığı ve ailesine bakım ücreti bağlandı. Daha sonra evde sağlık hizmeti almaya başladığı ancak evin yaşanabilir durumda olmadığından Solhan Devlet Hastanesi Evde Bakım Birimi personellerinin desteği ve girişimleri ile hayırsever vatandaşlar da katkı sunarak Yeşilova Mahallesi’nde yatağa bağımlı halde yaşayan hastaya ev alındığı öğrenildi.

Sosyal paylaşım sitesinde paylaşılan konu ile ilgili şunlar aktarıldı: “Solhan Evde Bakım, kimsesizlerin umudu oluyor. Bu güne kadar yaklaşık 300 yatalak hastaya hizmet vermiş ve şuanda ise 65 yatağa bağımlı hastaya hizmet vermektedir. Yeşilova Mahallesi’nde iki yıldır düşme sonucu kalça kırığı nedeniyle yatağa bağımlı olan Şükrü Çalışkan, maddi imkansızlıklardan dolayı hijyen olmayan, çok kötü bir evde yaşamını sürdürürken Evde Bakım Birimi ve hayır severlerin katkısıyla yeni bir ev alındı. Yeni evinine taşınan aileye bakıcı maaşı ve engelli maaşı bağlandı. Maddi imkânsızlıklar içerisinde olan aileye kol kanat olundu. 4 nüfuslu ailenin tüm ihtiyaçları karşılandı. Katkısı olan ve emeği geçen herkesten Allah rızası olsun”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN