• Dolar Alış / Satış: 8.859 / 8.875
  • Euro Alış / Satış: 10.349 / 10.367
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:03
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:42
  • Akşam: 18:16
  • Yatsı: 19:41

Yarıyılda Karne Heyecanı (VİDEO)

27 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1396 defa okundu.
Yarıyılda Karne Heyecanı (VİDEO)

Solhan’da 8 bin 5 yüz öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi’nde düzenlenen karne törenine katılan Kaymakam Aydın, öğrencileri başarılarından dolayı kutlarken, başarılarının devamı temennisinde bulundu.

 17 Eylül 2013’te başlayan 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 24 Ocak 2014 Cuma günü sona erdi. Solhan’da 68 eğitim kurumundaki 424 öğretmen ve 8 bin 571 öğrenci, iki haftalık yarıyıl tatili yapacak. Yapılacak yarıyıl tatilinin ardından 10 Şubat’ta ders başı yapılacak. Eğitim öğretim yılının ikinci yarısı ise Haziran 2014’te sona erecek.

 

Solhan’da tatile giren öğrencilerin karne heyecanına Solhan Kaymakamı Şeref Aydın ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş da ortak oldular.

 

Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi’nde düzenlenen karne töreninde kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Mahir Kaya, Liseler arasında il genelinde yapılan deneme sınavında ilde ilk dört (4)’e giren öğrencilerin isimlerini açıklayıp öğrencileri tebrik etti.  İl genelinde yapılan deneme sınavında ilde ilk dört sıraya giren Ömer Faruk Bulak, Abdullah Buyan, Maruf Bedir ve Emre Kökten’e Kaymakam Aydın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aktaş tarafından hediye verildi.

 

Öğrencileri tebrik eden ve başarıların devamını dileyen Kaymakam Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri ve Okul idaresinin gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür ederken burada olan başarının bir ekip işi olduğunu ve bunun gerçek mimarının ise öğretmenler olduğunu kaydetti.

 

Öğrencilere hitap eden ve başarının asıl sahibinin ve temel kaynağının öğrenciler olduğunu söyleyen Kaymakam Aydın, öğrencilere hitaben şu ifadeleri kullandı: “Başarının temel kaynağı sizlersiniz. Kendinize inanırsanız yaparsınız. Önünüzde hiçbir engel olmaz. Yeter ki siz kendinize inanın. Doğu Anadolu’nun küçük ilçesinde bulunuyor olabilirisiniz. Büyük şehirlerdeki öğrencilerin sahip olduğu birçok imkâna sahip olmaya bilirsiniz. Sakın onlarla asla yarışamayız diye bir yanılgıya düşmeyin. Siz kendinize inanırsanız başarırsınız. Bunun çok örnekleri de vardır. Sene sonunda ne kadar güzel sonuçlar ortaya çıkarsa hem aileleriniz hem de bizler çok sevineceğiz. Milli Eğitim Müdürümüzle de değerlendirdik. İnşaallah güzel ve en yüksek sonuç alan arkadaşlarımızı da ödüllendireceğiz. İnşallah sizler de kendi aranızda tatlı bir şekilde yarışacaksınız.”

 

Program sonrasında başarılı öğrencilere de çeşitli hediyeler verildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN