• Dolar Alış / Satış: 18.504 / 18.537
  • Euro Alış / Satış: 17.923 / 17.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:04
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:41
  • Akşam: 18:14
  • Yatsı: 19:40

YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

25 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
26524 defa okundu.
YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

Solhan’daki okullarda eğitim gören 8 bin 200 öğrenci 22 Ocak 2016 Cuma günü karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. Karneleri alan öğrencilere tatil ödevi verilmediğini belirten Aktaş, öğrencilerin bol bol dinlenmelerini isterken boş zamanlarında da kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ilçe merkezinde ve köylerde bulunan; anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve özel okullar olmak üzere 50 eğitim-öğretim kurumunda okuyan 8 bin 200 öğrenci yarıyıl tatiline girdi.

Solhan merkez ve bağlı köylerde bulunan 50 eğitim kurumunda okuyan öğrenciler 22 Ocak 2016 Cuma günü karnelerini alarak 2015-2016 eğitim – öğretim yılının ilk yarısını tamamladılar. Solhan’da 8 bin 200 öğrenci ve 519 öğretmen; Cuma günü karnelerin dağıtılması ile başlayan ve 8 Şubat 2016 Pazartesi eğitim-öğretime yeniden başlanması ile sona erecek olan yarıyıl tatili yapacak. 8 Şubat 2016 günü başlayacak olan 2015-2016 eğitim öğretim yılının ikini yarısı 17 Haziran 2016 Cuma günü sona erecek.

Karne dağıtımı bu yıl 28 Ağustos İlköğretim Kurumunda yapıldı. Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş’ın katıldığı karne programında öğrencilere karne ve başarı belgeleri dağıtılırken başarı dilekleri iletildi.

ORTA ÖĞRETİMDE BARINMA SORUNU YOK!

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk yarısını değerlendirdi. Aktaş, yarıyıl tatilinde öğrencilerin dinlenmeleri gerektiğini belirtip ikinci yarıyılın daha verimli olması için tatilin bir fırsat olduğunu anımsattı.

Bu yıl Kurban bayramı dolayısıyla okulların geç eğitim öğretime başlanmasına rağmen her hangi bir sıkıntı yaşanmadan tamamlandığını ve hava muhalefetinden dolayı ilçede sadece bir gün tatil yapıldığını hatırlatan Aktaş, ücretli öğretmenler de olmak üzere 519 öğretmen ve 8200 öğrenci ile 50 eğitim kurumunda başarı ve verimli bir yarıyıl geçirdiklerini söyledi.

2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk dönemini değerlendiren Aktaş, “Orta öğretimdeki tüm öğrencilerimiz pansiyonlarda barındırıldı. 2 yıldır Solhan’da orta öğretimde taşımalı eğitim yapılmıyor. İsteyen her öğrencimizi pansiyonlarımızda misafir edebiliyoruz. İlköğretim kurumlarımızda okuyan 437 öğrencimiz; Arakonak, Dilektepe, Hazarşah Yeni Yerleşim olmak üzere 3 taşıma merkezinde eğitim görmektedir. Çok şükür bu yarıyılda her hangi bir sorun, sıkıntı ve kaza yaşanmadan taşıma işlevi de sürmüştür.” İfadelerini kullandı.

TEOG’DA BAŞARI ARTTI

Geçen birinci TEOG’da yıl her öğrenci başına düşen doğru sayısı 62 iken 2015-2016 eğitim öğretim yılı birinci TEOG sınavında bu oran 71’e yükseldiğini belirten Aktaş, okullardaki başarıların arttığına dikkat çekti.

Ortaokul ve liselerde olmak üzere tüm okullarda sınavlara hazırlık babında destekleme ve yetiştirme kurslarının açıldığını söyleyen Aktaş, “Tüm öğretmenlerimiz özverili bir şekilde bu kurslarda çalıştılar. Başarımızı biraz da bu kurslarımıza borçluyuz. Ortaöğretim öğrencilerimizden de YGS’de iyi bir barı bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.

AKTAŞ, BAŞARININ DAHA DA ARTMASINI DİLEDİ

Aktaş, “Bakanlığımız tavsiyesi ile okullarda öğretmenlerimiz tatil ödevi vermediler. Öğrencilerimizin bol bol dinlenmesini, ders müfredatından ziyade fırsat buldukça kitap okumalarını tavsiye ediyoruz. Bu dinlenme sonunda enerjilerini toplayarak ikinci yarıyıla dinamik bir şekilde eğitim öğretime başlamalarını diliyoruz. Notu kırık olan öğrencilere velilerin yaklaşımlarının sıcak ve ılımlı olmasını istiyoruz. Çocuklar ikinci dönemde bu kırık notları telafi edebilirler.” dedi.

İlçemizde eğitim alanında bu başarının yakalanmasında emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve velilerimize teşekkür ettiklerini söyleyen Aktaş, “Öğrencilerimizin başarılarının da daha da yükselerek devam etmesini diliyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN