• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

‘YARIM HURMA’NIN İKİNCİ BASKISI ÇIKTI

3 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1618 defa okundu.
‘YARIM HURMA’NIN İKİNCİ BASKISI ÇIKTI

İlk baskısı Ekim 2018’de piyasaya çıkan Solhanın Sesi Gazetesi Yazarı/Eğitimci Muhammed Veysi Tunç’un ‘Yarım Hurma’ kitabının ikinci baskısı da piyasaya çıktı. İkinci baskısı yapılan çalışma ile zihnimizi ve zihniyetimizi şekillendiren kavramların bir kısmını irdelemek istediğini belirten Tunç, kitabın ikinci baskı gelirlerinin de ilk baskıda olduğu gibi yetimlere bağışlanacağını belirtti.

Solhanın Sesi Gazetesi Yazarı/Eğitimci Muhammed Veysi Tunç’un ‘Yarım Hurma’ kitabının ikinci baskısı yapıldı. İkinci baskı gelirlerinin de ilk baskıda olduğu gibi yetimlere bağışlanacağı belirtildi.

“İnsanları dönüştüren kavramlar mıdır, kavramları dönüştüren insanlar mıdır?” sorusunun derin ve kadim bir mevzuyu araladığını belirten Tunç, “Bu soruya net bir cevap veremesek de insanoğlunun değişim, dönüşüm ve gelişiminde kavramların belirleyici etkisi inkâr edilemez. İslami bir yaşamı anlamlı kılan temel kavram ve değerlerimiz, modern zamanın da etkisiyle anlam kaymasına maruz kalmaktadır. Tetkiksiz, tenkitsiz ve tahkiksiz bir dindarlık;  kavramlarımızda anlam değişimine veya daralmasına, hedef sapmasına, eksik ve yanlış anlaşılmalara, değerlere yabancılaşmaya, bireysel ve toplumsal yozlaşmaya neden olmaktadır.” dedi.

NEDEN YARIM HURMA?

Kavramların yerli yerinde kullanılmaması veya yerine oturmaması durumunda; yamuk idrak, yanlış kulluk, yaralı bilinç, tahrip ve tahrif edilmiş bir İslam’ın olacağına dikkat çeken Tunç, “Bu çalışma ile zihnimizi ve zihniyetimizi şekillendiren kavramların bir kısmını irdelemek istedik. Bu kavramların günlük hayatımızdaki yansımalarını sorgulamaya çalıştık. Bizler için hayati öneme sahip kavramlarla ilgili yeterli bir değerlendirme yaptığımız ve bütün kavramları ele aldığımız söylenemez. Ancak yeni bir başlangıç ve daha kapsamlı çalışmalar için bir katkı olur umuduyla bu mütevazı çalışmayı hazırlamayı görev bildik. “Yarım Hurma” adını, Peygamber Efendimizin (sav) “…Yarım hurmayla da olsa ateş azabından korununuz…”  hadis-i şerifinden alıyor. Zamanları aşan, mekânlardan taşan, mazeretleri yok eden, zihne yerleşen ve yüreğe işleyen hadislerden… “Yarım Hurma”nın şahsımız ve okuyucusu için nardan korunmaya, nura kavuşmaya vesile olması umuduyla…” ifadelerini kullandı.

GELİRLER YETİMLERE BAĞIŞLANDI

Kitabın ilk baskısında olduğu gibi ikinci baskıdan elde edilecek gelirlerin de yetimlere bağışlayacağını belirten Tunç, “İlk baskımız kısa sürede tükendiğinden ikinci baskıyı yaptık. İkinci baskı da ilk baskı gibi rağbet görüyor. Yaşadığımız şehirlerle birlikte Suriye, Patani ve Filistin’deki hatıralarımızın da etkisiyle kitabımızdan elde edilecek her türlü geliri, yetim kardeşlerimize bağışladık. Kitabımız bu anlam ve amaçlara hizmet etmektedir.” ifadelerini kullanırken kitapta emeği geçen Serkan Yıldız, Abdulgafur Bildik ve Ali Özçelik ile kitabı alıp yetimlere katkı sunan tüm okurlara teşekkür ettiğini aktardı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN