• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

“YAPTIĞIMIZ HİZMETLER REFERANSIMIZDIR”

2 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1073 defa okundu.
“YAPTIĞIMIZ HİZMETLER REFERANSIMIZDIR”

AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı Ecz. Niyazi Çavuşoğlu, halkımıza hayali vaatlerde bulunmadığını belirtip, 10 yıllık belediye başkanlığı döneminde yaptığı hizmetlerin referansı olduğuna dikkat çekti.

 2004-2014 yılları arasında Solhan Belediye Başkanlığı görevi icra eden Ecz. Niyazi Çavuşoğlu, halkın karşısına yaptıkları hizmetleri referans alarak yola çıktıklarını söyledi.

“10 YILLIK HİZMETİMİZİN DESTEĞE DÖNÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEK MUTLULUK VERİCİ”

10 yıllık süre zarfında yaptıkları hizmetlerin halk nezdinde desteğe dönüştüğünü görmek, kendileri adına ve partileri adına mutluluk verici olduğunu belirten Çavuşoğlu, belediye başkanlığı döneminde kapılarını sürekli halka açık tutuklarını, sorunları tespit noktasında halkla hareket ettiklerini ve hizmetteki başarılarının da halkla ortak hareketin sonucu olduğunu söyledi.

Halkımızın gösterdiği teveccüh, ilgi-alaka ve samimiyetleri sonucu bu yola koyulduklarına da dikkat çeken Çavuşoğlu, siyasetin halka rağmen değil, halkla yapılan bir iş olduğunu vurguladı.

“İLİMİZİN VAR OLAN SORUNLARINI VE ÇÖZÜMLERİNİ YAKİNEN BİLİYORUZ”

“Hem yerel yönetimlerde hem de milletvekilliğinde toplumun ihtiyaçlarını karşılama noktasında başarılı olabilmeniz için iki hususun çok önemli olduğunu düşünüyorum” diyen Çavuşoğlu, “bunlardan birincisi; hizmet ettiğiniz şehrin öncelikli ihtiyaçlarının neler olduğunu tespit etmek yani doğru hizmet alanını tespit etmektir. İkinci husus ise; kamu kaynakları ile yapılması gerekli hizmetler bakımından sistemin işleyişini yani devleti tanımaktır. Belediye Başkanlığım sürecinde kamunun işleyişini, siyaset-bürokrasi ilişkisindeki netice alıcı noktalarını ziyadesiyle sahada yaşama fırsatı buldum. Bu noktada teorik bilgilerin tek başına yeterli olmadığını uygulama tecrübesinin de olmazsa olmaz olduğunu düşünüyorum. Bingöl halkı şundan emin olmalıdır ki şahsıma teveccüh edilir ise işi öğrenmek için bir gün dahi kaybımız olmayacaktır, ben şehrin hem sorunlarını hem de çözümlerini yakinen biliyorum” ifadelerini kullandı.

“HİÇ ULAŞILMAZ OLMADIM”

“Bir işi halk adına yapıyorsanız, halkın daima sizinle irtibatta olması gerekir” diyen Çavuşoğlu, “halk ile iletişimi koparırsanız siyaseti toplumsal hizmet noktasından kişisel menfaat noktasına götürürsünüz” dedi.

“Siyaset halk adına yapılıyorsa o halkın içinde yaşamanız da gerekir” ifadelerini kullanan Çavuşoğlu, “tepeden inme anlayışla siyaset yapmak hizmet konusunda zaman kaybı olduğu gibi sorunların tespiti ve bu sorunların çözümü noktasında da halk adına kayıptır” dedi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN