• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

YAPILANDIRMA SÜRESİ UZATILDI

2 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
13609 defa okundu.
YAPILANDIRMA SÜRESİ UZATILDI

7143 Sayılı Vergi Yapılandırma Kanunu kapsamında borçlarını yapılandırmak isteyenler için verilen süre 27 Ağustos’a kadar uzatıldı.

Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararla, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik kanuna ilişkin başvuru süresinin 27 Ağustos’a kadar uzatıldı.

Su, emlak, çevre temizlik, ilan-reklam ve ecri misil borçlarına ilişkin yapılandırma için son başvurunun 27 Ağustos’a kadar uzatıldığı vurgulanırken aftan yararlanmak isteyen vatandaşların Solhan Belediyesi’ne müracaat etmeleri gerektiği belirtildi.

7143 sayılı vergi affı kapsamında, su, emlak, çevre temizlik,  ilan-reklam ve ecri misil borçlarına ilişkin yapılandırma fırsatının 27 Ağustos’ta sona ereceğini bildiren Solhan Belediyesi, vergi borçlarına ilişkin yapılandırma başvurularının devam ettiğini ve vatandaşların bu fırsatı kaçırmamasını istedi.

Su, emlak, çevre temizlik,  ilan-reklam ve ecri misil borçlarına ilişkin yapılandırma için son başvurunun 27 Ağustos 2018 günü olduğu vurgulanırken aftan yararlanmak isteyen vatandaşların Solhan Belediyesi’ne müracaat etmeleri gerektiği belirtildi.

YAPILANDIRMA FIRSATINI KAÇILMAYIN!

Solhan Belediyesi yapılandırma ile ilgili şu bilgiler verildi: “Borcu bulunan vatandaşlarımızın bu fırsatı değerlendirmesi gerekiyor. 31 Mart 2018 tarihinden önceki dönemlere ait vergi, ceza, resim ve harçların yapılandırılmasını içeren 7143 sayılı Kanun çerçevesinde, vergi ve borçlara ilişkin vergi zıyaı cezası ve uygulanan gecikme zammı siliniyor. Bu kapsamda, su, emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam, ecri misil, harçlar ve ücretler, atık su alacakları kapsamında belediyemize borcu olan vatandaşlarımız bu kanundan yararlanabilecek. Kanundan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın 27 Ağustos’a kadar belediyemize başvurmaları gerekiyor. Vatandaşlarımız borçlarını peşin ya da 6, 9, 12 veya 18 taksitle ödeyebilecek. Kanun kapsamında ödenmesi gereken taksitlerden ilk ikisinin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, süresinde ödenmeyen veya eksik ödenen taksitlerin geç ödeme zammıyla birlikte son taksiti izleyen ayın sonuna kadar da ödenmemesi halinde, kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecek”

Ayrıca yapılandırmanın yapılmaması durumunda İmar Barışı’ndan faydalanmak isteyen kişilerin işlemlerine başlaması için tüm borcunu tek seferde ödeme zorunluluğu olacağından vatandaşlarımızın mağdur olmaması için yapılandırma fırsatını kaçılmamaları faydalarına olacaktır.

Haber: Abdulhamit Bildik

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN