• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • BINGOL:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

YAPILANDIRMA SÜRESİ UZATILDI

7 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
153 defa okundu.
YAPILANDIRMA SÜRESİ UZATILDI

7256 Sayılı Vergi Yapılandırma Kanunu kapsamında borçlarını yapılandırmak isteyenler için verilen süre 31 Ocak tarihine kadar uzatıldı. Solhan Belediyesi, vergi borçlarına ilişkin yapılandırma başvurularının devam ettiğini ve vatandaşların bu fırsatı kaçırmamasını istedi.

31 Aralık 2020 tarihinde sona eren vergi borcu yapılandırma müracaatı bir ay daha uzatıldı.

Solhan Belediyesi, 17 Kasım 2020 tarih ve 31307 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7256 sayılı Kanun’ çerçevesinde su, emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam, kira ile işgaliye gibi borçların yeniden yapılandırılacağını duyurdu.

Su, emlak, çevre temizlik, ilan-reklam ve ecri misil borçlarına ilişkin yapılandırma için son başvurunun 31 Ocak’a kadar uzatıldığı vurgulanırken aftan yararlanmak isteyen vatandaşların Solhan Belediyesi’ne müracaat etmeleri gerektiği belirtildi.

Su, emlak, çevre temizlik,  ilan-reklam ve ecri misil borçlarına ilişkin yapılandırma fırsatının 31 Ocak’ta sona ereceğini bildiren Solhan Belediyesi, vergi borçlarına ilişkin yapılandırma başvurularının devam ettiğini ve vatandaşların bu fırsatı kaçırmamasını istedi.

YAPILANDIRMA FIRSATINI KAÇIRMAYIN!

Solhan Belediyesi yapılandırma ile ilgili şu bilgiler verildi: “Borcu bulunan vatandaşlarımızın bu fırsatı değerlendirmesi gerekiyor. 30 Eylül 2020 tarihinden önceki dönemlere ait vergi, ceza, resim ve harçların yapılandırılmasını içeren 7256 sayılı Kanun çerçevesinde, vergi ve borçlara ilişkin vergi zıyaı cezası ve uygulanan gecikme zammı siliniyor. Bu kapsamda, su, emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam, ecri misil, harçlar ve ücretler, atık su alacakları kapsamında belediyemize borcu olan vatandaşlarımız bu kanundan yararlanabilecek. Kanundan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın 31 Ocak’a kadar belediyemize başvurmaları gerekiyor. Vatandaşlarımız borçlarını peşin ya da 6, 9, 12 veya 18 taksitle ödeyebilecek. Kanun kapsamında ödenmesi gereken taksitlerden ilk ikisinin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, süresinde ödenmeyen veya eksik ödenen taksitlerin geç ödeme zammıyla birlikte son taksiti izleyen ayın sonuna kadar da ödenmemesi halinde, kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecek.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN