• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:59
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:18
  • Akşam: 19:31
  • Yatsı: 21:14

YANILMAZ GÜVEN TAZELEDİ

30 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1478 defa okundu.
YANILMAZ GÜVEN TAZELEDİ

Kale Köyü Kültür Sanat Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği’nin (Ginc-Der) I. Olağan kongresi yapıldı. Hafta sonu yapılan kongrede dernek başkanı yeniden Ali İhsan Yanılmaz seçildi.

Kale Köyü Kültür Sanat Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği’nin (Ginc-Der)  I. Olağan kongresi yapıldı. 29 Mayıs 2016 Pazar günü Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan derneğin ilk genel kurul toplantısında derneğin kuruluşunda geçici yönetimi başkanı olarak görev yapan Ali İhsan Yanılmaz, Kale Köyü Kültür Sanat Kalkınma ve Yardımlaşma Dernek (Ginc-Der) başkanlığına yeniden seçildi.

Derneğin kurucu başkanı olup ilk kongrede de yeniden başkan seçilen Ali İhsan Yanılmaz, haziruna kongreye katılımlarından dolayı teşekkür ederken, derneğin kuruluş amacını ve kurulduğu günden bugüne yapılan çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirip birlik, berabeklik mesajı verdi.

Kongrede bir konuşmada Kale Köylü olup Solhan’ın ileri gelen hocalarından olan Molla Sadullah Yanılmaz tarafından yapıldı.

Derneğin kongresinde katılımcılara hitaben konuşan Molla Sadullah Yanılmaz, bir arada olup beraber hareket etmenin önemine değinirken yardımlaşma ve dayanışmayı tesis etmenin önemine dikkat çekti.

Birlik ve beraberlik mesajı veren Molla Sadullah Yanılmaz, her hangi biri hakkında bir söz söylendiğinde önce bunun doğruluğunun araştırılması gerektiğini belirtip birlikte yapılan çalışmalarda güvenin önemine dikkat çekerken dedikodulara mahal verilmemesini gerektiğini ifade etti.

Komgrede yeni yönetim belirlendi. Belirlenen yönetimde dernek başkanının Ali İhsan Yanılmaz seçildiği ve Asaf Ayman, Abit Dinler ile Hamit Coşkun da yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN