• Dolar Alış / Satış: 8.665 / 8.68
  • Euro Alış / Satış: 10.32 / 10.338
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:46
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:48

“VERDİĞİNİZ OYLARLA OYUNLARI BOZDUNUZ”

17 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1293 defa okundu.
“VERDİĞİNİZ OYLARLA OYUNLARI BOZDUNUZ”

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ” Solhan, Bingöl ve Türkiye dün gerçekten tarihi bir gün yaşadı. Hiç bir ankette görünmeyen, hiç kimsenin fazla beklemediği bir oy oranıyla iki kişiden birinin oyunu alarak Ak Parti tekrar tek başına iktidarda, tek başına iş başına diyoruz. İnşallah sizler, verdiğiniz oylarla oyunları bozdunuz. Türkiye üzerinde oynanan oyunları, Türkiye’nin istikrarını bozmaya çalışanı açığa düşürdünüz. Cenabı Allah hepinizden razı olsun, sağ olun var olun.”

 1 Kasım 2015 günü yapılan 26’ncı dönem milletvekili seçimlerinde ülke genelinde yaklaşık iki kişiden birinin oyu ile tek başına iktidar olan Ak Parti’de seçmene teşekkür ziyaretleri yapıldı.

Bingöl merkez ve ilçelere de yapılan teşekkür ziyaretlerinden Milletvekili adayları Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Enver Fehmioğlu ve Yusuf Coşkun’a il yönetimi belediye başkanları ve eski milletvekili Eşref Taş eşlik etti.

Ak Parti’nin oyunu en çok arttırdığı ve HDP’nin ise oyunda en çok düşüş yaşadığı şehir olan Bingöl’de yapılan teşekkür ziyaretlerinde oy oranı ile Türkiye’de sayılı kentlerden biri olan Solhan’a da geniş katılımlı teşekkür ziyareti gerçekleştirildi.

Solhan’a yapılan Teşekkür ziyaretine Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili adayları Enver Fehmioğlu ile Yusuf Coşkun, İl Başkanı Yılmaz Seven, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve Eski Milletvekili Eşref Taş’ın yanı sıra il ve ilçe yöneticileri katıldılar.

"YUSUF BEY’İ BAKAN YARDIMCISI OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ"

Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezi olarak kullandığı işyeri önünde toplanan vatandaşlara hitaben teşekkür konuşmaları yapıldı. Solhan’ın Ak Partiye yüzde 83’lük bir oran ile destek vererek bölgemizde şampiyon yaptığını söyleyen Ak Parti Solhan İlçe Başkanı Nihat Doğu; "Ak Parti’nin altına mührü basan Ak gönüllülerin eline sağlık, Allah sizlerden razı olsun. 7 Hazira’nda tek başına iktidara gelemeyişinin zaferini çığlıklar atarak kutlayan İsrail’e sizler dün tokat gibi bir cevap verdiniz. Huzurun, barışın, istikrarın teminatı olan Ak Partiyi yeniden tek başına iktidara getirdiniz. Bu başarıda başta müşahitlerimiz olmak üzere sandık görevlilerimize, teşkilatımıza, yönetim kurulumuza, gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza, mahalle temsilcilerimize, milletvekili adaylarımıza, eski milletvekili adaylarımıza, eski millet vekillerimize, eski belediye başkanlarımıza, mevcut belediye başkanımıza, belediye meclis üyelerimize, il genel meclis üyelerimize, teşkilatımızın her kademesindeki arkadaşlarımız olmak üzere başta siz değerli Solhan halkına köy ve mezralarımıza teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Bu sizin başarınızdır. Sizlere teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum sizlerin verdiği bu destek ile Bingöl de 3-0 yapamadık, Yusuf beyi meclise gönderemedik ancak 3-0’ı çoktan hak ettik ama kendisini meclise gönderemedik. Sayın Başbakan Yardımcımız burada kendisine sizlerin huzurunda şunu söylemek istiyorum. Biz Solhan’ın evladı Yusuf beyi meclise yollayamadık ama inşallah onu bakan yardımcısı olarak görmek istiyoruz. Tabi başbakan yardımcımızın desteği ile olur inşallah." ifadelerini kullandı.

"BU BAŞARI SİZLERİNDİR, BU BAŞARIDA HEPİNİZİN KATKILARI VAR"

Kısa bir selamlama konuşması yapan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, "1 Kasım zaferinin bölgemize, ülkemize, ümmet bilinci ile hareket eden bütün Müslüman coğrafyasına hayırlar getirmesini yüce rabbimden temenni ediyorum. Bir kimsenin geçmişi geleceğinin aynasıdır derler. Ak Parti, geçmişte yaptıklarıyla geleceğini teminat altına almıştır. İnşallah bizlerin ve sizlerin bu teminatta, bu gelecekte katkısı var. Hepinize tek tek teşekkür ediyoruz.  Allah sizlerden razı olsun.  Bu başarı sizlerindir, bu başarıda hepinizin katkıları var." şeklinde konuştu.

"SOLHAN TÜRKİYE’DE TARİH YAZDI"

Solhan’ın Bingöl’de her zaman tarih yazdığını ve bu seçimlerde Türkiye tarihini yazdığını belirten Ak Parti İl Başkanı Yılmaz Seven, "Solhan gerçekten Türkiye’de tarih yazdı. Bingöl’de zaten her zaman tarih yazıyorsunuz. Allah sizlerden razı olsun. Teşkilatımızı mahcup etmediniz, Yusuf beyi mahcup etmediniz. Allah hepinizden razı olsun gerçekten yüzde 83’lük bir oy ile Bingöl’de derece yaptınız, birinci oldunuz. Ben de Solhan ilçe teşkilatını ve siz Solhan halkını tebrik ediyorum. Allah hepinizden razı olsun diyorum. 1 Kasım seçimleri gerçekten bizler için çok önemliydi. Türkiye için çok tarihi seçimlerdi. Allah’a şükürler olsun ki yüzde 49.4 ile tek başımıza iktidar olduk. Rabbim bizleri mahcup etmedi, inşallah bundan sonrada mahcup etmeyecektir. Bizler bu oyların hakkını verebilmek için (sayın başbakan yardımcımız burada) inşallah Ak kadrolar bu aldıkları oyların hakkını vereceklerdir.  Bizler de Bingöl’de Bingöl seçmenimizin Solhanlı vatandaşlarımızın Ak Partiye gösterdikleri oy karşılığının hakkını inşallah elimizden geldiğince yapmaya çalışacağız. Bu konuda sizler müsterih olun. Yusuf ağabeyimizi meclise gönderemedik diye ben gerçekten çok üzgünüm. Sonuçlar açıklandıktan sonra akşamda söylemiştim evet biz Türkiye’de tek başımıza iktidar olduk. Belki Türkiye’nin kurtuluşu için Ortadoğu’da yaşayan tüm mazlumların umudu olduğu için buna sevinmemiz gerekiyor ki sevindikte buna… Yusuf ağabeyi meclise gönderemedik diye diğer yandan üzüntü yaşıyoruz. Yusuf ağabeyi bakan yardımcısı olarak görmek istiyoruz. Çünkü bunu hak ediyor." dedi.

"İNŞALLAH SESİMİZ ANKARA’DA GÜZEL BİR YANKI BULUR"

Bingöl Belediye Başkanı Solhan Yücel Barakazi, "Az evvel bahsedildiği gibi şampiyon oldu, bizlerin yüzünü güldürdü. Allah da Solhanlıların yüzünü güldürsün. Solhan’a gerçekten üzüntü ile geldim. Her ne kadar Bingöl genelinde ciddi bir başarı elde etsek Türkiye genelinde ciddi bir başarı elde etsek de ben Solhan’a üzgün geldim. Çünkü Yusuf beyi gönderemedik. Bu arada Solhanlılara şunu söyleyeyim bu Nihat beyin fikri değildi, Yılmaz beyin de fikri değildi. Bingöl deki toplantıda ilk ben söyledim bununda Solhanlıların bilmesini isterim. Gerçekten Bingöl deki toplantıda o kadar üzgündüm ki sadece iki kelime ettim ben inşallah diyorum. Bu bizim isteğimiz, bu bizim arzumuz başbakan yardımcımızın da desteği ile inşallah sesimiz Ankara’da güzel bir yankı bulur. Biz Yusuf beyin orada herhangi bir bakanın yardımcısı olsun istiyoruz ve şimdiden bu dileklerimizi iletiyoruz." şeklinde konuştu.

"HALKIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Kısa bir konuşma yapan Bingöl eski milletvekillerinden Eşref Taş, "Türkiye’nin önünü kesmek isteyen güçler vardı Gezi olaylarıyla, 17-25 Aralık olaylarıyla Türkiye’de darbe yapmak istediler ancak Türkiye halkı mazlum milletin hakkını savunan çok değerli Cumhurbaşkanımızı Ak Partiyi ve yönetimini kendi isteği ile kendi talebi ile gücü ile sağdan soldan dostları ile çalışarak dün yeni bir darbe yaptı. Bu mazlum millerlerin hakkı içindi bundan dolayı özellikle Solhan halkına Bingöl halkımıza ve tüm Türkiye halkına teşekkürü bir borç biliyor hepinize saygılarımı sunuyorum" dedi.

"SOLHAN İSTİKRARA SAHİP ÇIKTI"

"Solhan tarihinde her zaman hakkın halkın sevginin kardeşliğin merhametin yanında oldu" diye sözlerine başlayan Ak Parti Bingöl Milletvekili adayı Yusuf Coşkun, "7 Haziran’da da oldu. 1 Kasım’da da oldu. Allah hepinizden razı olsun. Bugün burada huzurunuzdayız. Solhan istikrara sahip çıktı Solhan Bingöl’e sahip çıktı, Türkiye ye sahip çıktı. Bugün arkadaşlar üzüntüde olduklarını söylüyorlar ama değerli  kardeşlerim Solhanlılar, Sevinin! Davanız iktidarda, tek başına iktidarda. Biz her zaman söyledik bu dava bu mesele Yusuf Coşkun meselesi değil, bu dava bu mesele Türkiye’nin geleceği, sizin çocuklarınızın geleceği, istikrarımızın devamı dedik. İşte Solhan bu siyasi bilincini geçmişinde olduğu gibi bir kez daha gösterdi. Her zaman söyledim başlarken de söyledim bizim için Yusuf Coşkunlar için bütün Ak partiler için en büyük mevki Solhan meydanıdır. Solhanlıların gönülleridir, kalpleridir. Bizim daima Ankara’ya  gitmemize gerek  yok. Biz sizinle birlikte burada olacağız. Biz bugün başbakan yardımcımız  Cevdet Yılmaz ağabeyimiz ve Enver beyi güçlü Ankara’ya  gönderiyoruz ya o bize yeter. Arkadaşlar inşallah bu güçlü desteğinizle sizlerin bir kardeşi olarak Allah’ın verdiği nefesi sonuna kadar Rabbim nasip etsin sizlere hizmetkârlık yaparım, sizlerin ayaklarınızın savunucusu olayım. Burada söz veriyorum. Dün meclisteysek bugün yanınızda olacağız. Solhan’a ve Solhanlılara hizmet etmek bizim boynumuzun borcudur. Sayın Başbakan yardımcımız burada, Sayın milletvekilim burada, eski milletvekilimiz bütün teşkilatlarımız  burada sizin ananızın sütü kadar helal olacak o hizmetler. Bu mübarek oylarının karşılığı olarak inşallah birlikte devam ettireceğiz, birlikte sürdüreceğiz önümüz açıktır. Solhan kazandı, Bingöl kazandı, Türkiye kazandı. Allah hepinizden razı olsun." şeklinde konuştu.

"YUSUF BEY İLE ÜÇÜNCÜ BİR VEKİL GİBİ ÇALIŞACAĞIZ"

AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "Solhanlı kardeşlerim; dün bir seçim yaşadık. Bugün buruk bir sevinç yaşıyorum. 3-0 yapamadık bunun üzüntüsünü yaşıyorum ama Solhan yine yapacağını yaptı ve hem bölgemizde hem Türkiye’de birinciliği kaptırmadı. Allah hepinizden razı olsun, elinize sağlık.  Tabi ki il başkanım, ilçe başkanım, belediye başkanım; Yusuf bey ile ilgili duygularını güzel ifade ettiler ama bizim Yusuf beyin gönlünden geçen başbakan yardımcılığı olsun ama onun ötesinde siz değerli Solhanlılara söz veriyoruz biz Yusuf bey ile üçüncü bir vekil gibi Allah’ın izni ile sizlerin hizmetinde olacağız. Biz biriz beraberiz ve her zaman beraber olmaya devam edeceğiz inşallah.  Burada verdiğiniz o değerli oylar sadece adaylarınızı seçmedi. Baskı içerisinde olan, zulüm içinde olan tüm bir bölgenin ve daha ötesi tüm mazlum Müslümanların kurtuluşuna vesile olur inşallah. Bunun sevabını kat kat alırsınız Allah’ın izni ile… Çünkü gerçekten ülkemizin gelişmesini, bölgemizin gelişmesini, tüm bir İslam aleminin uyanmasını, bunu engellemek isteyen güçlere karşı çok güçlü bir destek verdiniz. 7 Haziran’da da en büyük desteği siz verdiniz 1 Kasım’da da en büyük desteği siz verdiniz. Size karşı duygularımı kelimelerle ifade demiyorum. Allah hepinizden razı olsun."

"İNŞALLAH SİZLER, VERDİĞİNİZ OYLARLA OYUNLARI BOZDUNUZ"

Ak Parti’nin yüksek oranda oy aldığı kentlerden biri olan Solhan’a gelip vatandaşlara teşekkür eden Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bir araya gelen Solhanlılara hitap ettiğinde gördüğü kalabalık karşısında duygulandığını belirtti.

Yılmaz; "Solhan, Bingöl ve Türkiye dün gerçekten tarihi bir gün yaşadı. Hiç bir ankette görünmeyen, hiç kimsenin fazla beklemediği bir oy oranıyla iki kişiden birinin oyunu alarak Ak Parti tekrar tek başına iktidarda, tek başına iş başına diyoruz. İnşallah sizler, verdiğiniz oylarla oyunları bozdunuz. Türkiye üzerinde oynanan oyunları, Türkiye’nin istikrarını bozmaya çalışanı açığa düşürdünüz. Cenabı Allah hepinizden razı olsun, sağ olun var olun.  Verdiğiniz oylarla yükümüz arttı, sorumluluğumuz arttı. Şimdi daha çok çalışmamız lazım, daha fazla emek harcamamız lazım. Çok şükür artık güçlü istikrarlı bir hükümete sahip olacağız. 2019’a kadar bir seçim yok. Altın değerinde, altın kıymetinde bu 4 seneyi çok iyi değerlendirmek durumundayız. İnşallah reformlar yaparak, değişimler dönüşümler yaparak güçlü politikalarla Türkiye’mizi, Bingöl’ümüzü, Solhan’ımızı bu 4 sene zarfında çok daha  iyi bir noktaya taşıyacağız. Geçmiş kargaşalar, 90’lı yılların kargaşaları her tarafa çekiştiren yönetimler olmayacak inşallah. Seçim sonuçları kesinleştikten sonra çok kısa sürede bir hükümet çıkacak ortaya.Meclisin organları oluşacak, kanun çıkarmaya başlayacağız. Bütçemizi yapacağız çok rahat bir şekilde  Türkiye yönetilecek, idare edilecek. Başka türlü olsaydı belki aylarca Türkiye tartışmalar yaşayacaktı. Nasıl bir yönetim olsun, nasıl bir koalisyon olsun,  kiminle olsun, hangi konularda anlaşma olsun ve vakit kaybedecekti Türkiye… Bu önümüzdeki 4 yılı da değerlendiremeyecektik. Çok şükür cenabı Allah’a hamd ediyoruz, elhamdulillah diyoruz. Çok şükür bütün sıkıntıları geride bıraktık artık hızlı bir şekilde güçlü bir hükümet kuracağız.  Kurduktan sonrada bir bir ne dediysek vatandaşımıza seçim meydanlarında ne söylediysek bunları yerine getirmek için gece gündüz koşturacağız inşallah. Bizim anlayışımız budur, bizim zihniyetimiz budur. Türkiye’yi inşa etmeye yeni Türkiye’yi inşa etmeye devam edeceğiz. Yeni bir ana yasa yapmak için elimizden gelen tüm gayretleri sarf edeceğiz. Anayasada birçok değişiklik yaptık biliyorsunuz ama daha da yapmamız gereken değişiklikler var. 12 Eylül’den kalma kalıntılar var. Daha da onları da temizlemek bizlere nasip olur. Demokraside yeni adımlar atacağız, ekonomide yeni adımlar atacağız, sosyal politikada yeni adımlar atacağız, özellikle de gençlerimize dönük çok daha yoğun bir gayret içinde olacağız. Allah’ın izni ile bu 4 senenin sonuna geldiğimiz zaman çok daha güçlü olacak çok daha müreffeh bir Türkiye olacak, çok daha güçlü, çok daha müreffeh bir Bingöl olacak, çok daha güçlü çok daha gelişmiş bir Solhan olacak inşallah." dedi.

"BİNGÖL YİNE AK PARTİ DEDİ"

Başbakan Yardımcısı Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Milletimize, Solhanlılara ne kadar teşekkür edersek azdır. Her şeyden önce bütün bu oyunları bozduğunuz için, çok güçlü bir destek verdiğiniz için, başımızı dik ettiğiniz için, geçen seçimde Bingöl için söylüyorum Ak Partiyle bir sonra ki partiyle fark 7 binlere kadar düşmüştü. Bu seçimde neye çıktı biliyor musunuz 45 bini geçti. Bingöl yine Ak Parti dedi. Solhan yine Ak Parti dedi. Cenabı Allah sizlerden razı olsun. Solhan’a da baktığımızda geçen seçimde Ak Parti yine güçlü bir destek almıştı. 6 bin fark vardı bir sonra ki partiyle arasında bu seçim ne oldu 11 bin farka çıktı. Allah sizlerden razı olsun. İşte biz de size layık olmaya çalışacağız. Solhan’a Bingöl’e tüm Türkiye ye layık olmaya çalışacağız. Bingöl’ün bütün ilçelerinde oyumuz arttı, bütün Türkiye’de oyumuz arttı. Hemen hemen bütün illerimizde oyumuz arttı. Ne kadar şükür etsek azdır ve şimdi buna daha çok çalışarak, daha çok koşturarak inşallah karşılık vereceğiz. Tabi bu başarı bir kişinin başarısı değil ne benim nede bir başka arkadaşımın bu hepimizin başarısıdır. Topyekun bir başarıdır. Bu toplumun bir başarısıdır. Teşkilatlarımızın bir başarısıdır, belediyelerimizin yöneticilerimizin bir başarısıdır. Sabahtan oy kullanma işlemi bitimine kadar sandık başında nöbet tutan müşahitlerimizin başarısıdır. Mahallelerde, yağmurda, çamurda, soğukta gezip dolaşan Ak Parti davası için koşturan herkesin başarısıdır. Ben müsaadeniz ile hepsine toptan teşekkür ediyorum ve Allah sizlerden razı olsun. Burada bir çok isimsiz kahramanda var; belki hiç tanımıyoruz, belki hiç yanımıza gelip bir şeyde söylemiyor. Biz hiç görmüyoruz onları… böyle çok gizli kahramanlar var özellikle onlara teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. İnşallah hiç bir karşılık beklemeden, kendilerini göstermede,n şov yapmadan bu davaya inandıkları için bu davanın hem Türkiye için, hem  İslam alemi için, hem insanlık için faydalı olduğunu düşündükleri için gece gündüz koşturanlar oldu. Biz onları tanımıyoruz. İsimlerini de bilmiyoruz isimsiz kahraman onlar. Cenabı Allah onlardan razı olsun."

"SOLHAN’A ELİMİZDEN GELEN TÜM GAYRETLE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Yılmaz, "Solhan’a hizmet etmeye devam edeceğiz. Az önce söyledi arkadaşlarımız Yusuf bey ile ilk 2007’de Ankara ya gittik. Birlikte millet vekilliği yaptık. Ne kadar çalışkan olduğunu söylememe gerek var mı?  gerçekten gece gündüz demeden Bingöl’e, Solhan’a vekillik yaptı. Daha sonra milletvekili adayı olamadı. Şunu açık söyleyeyim isim vermeden söyleyeceğim bazıları var aday olurlarsa iyi diyorlar, her şey çok iyi olmadığında küsüyorlar. Yusuf beyin hiç böyle yaptığını gördünüz mü? Allah ondan razı olsun. 2011 de aday olmadığı halde gelip bizden daha çok koşturdu. 2015 Haziran ayında aday olmadı Bingöl’de koşturduğu gibi gelip Diyarbakır’da mahalle mahalle, ilçe ilçe koşturdu. Allah razı olsun. Şimdi de gelip Bingöl’de aday oldu. Bakın yine olmadı çok büyük başarı sağlandı. Yusuf beyi bir arıyoruz mezrada, bir arıyoruz mahallede, bir arıyoruz ilçede… Gerçekten elinden gelen bütün gayreti sarf etti. Yğmur çamur demeden sizlerle birlikte çalıştı ama kısmet olmadı. Her işte bir hayır var diyelim ama şundan emin olun Enver bey de az evvel söyledi belki milletvekilliği maaşını alamaz ona bir şey diyemem ama ihtiyacı da yok çok şükür ama inşallah bir milletvekili gibi ekibimizin bir parçasıdır. Hep birlikte gayret edeceğiz, beraber sizlere hizmet edeceğiz inşallah. Diğer konularda da biz elimizden geleni her zaman yapacağız. Büyüklerimizin kararıdır tabi biz Yusuf bey ile ta lise yıllarından sıra arkadaşlığından geliyoruz. Sonra millet meclisinde sıra arkadaşı olduk. İnşallah ölünceye kadar da yol arkadaşlığımız devam edecektir. Siz başımızı dik ettiniz, güç verdiniz.  Değerli Solhanlılar bu seçimi huzur kazandı, bu seçimi istikrar kazandı, bu seçimde kardeşlik kazandı. İnşallah önümüzde ki dönemde Solhan’a elimizden gelen tüm gayretle hizmet etmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN