• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

VEKÂLETLE KURBAN KESİM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

6 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
658 defa okundu.
VEKÂLETLE KURBAN KESİM  TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV)’nin “2018 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı” tanıtım toplantısı; Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı. Yapılan toplantıda vekaletle kurban kesim bedelinin yurt içinde 850, yurt dışında ise 625 TL olarak belirlediği açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) ortaklaşa yürüttüğü “2018 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı” tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen ve sunuculuğunu Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü Şemseddin Aydoğdu’nun yaptığı program, Hz. Osman Camii İmam Hatibi Sadullah Turan’ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan İl Müftüsü Muharrem Genç, Diyanet işleri Başkanlığı riyasetinde dünyadaki ihtiyaç sahiplerine yardım edildiğini ve samimi bir şekilde hizmet edilmesi gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi; “Hasbi bir şekilde çalışarak vekâlet yoluyla kurban organizasyonuna hep birlikte destek vermeliyiz. Biz kendimize ait iradeyi ortaya koyarak din hizmetlerine destek vermeliyiz. Elimizi taşın altına koymak suretiyle eksiklerimizi gidererek din hizmetlerine katkı sağlamalıyız, niyetimiz iyi olduğu sürece akıbetimiz hayr olacaktır. Allah yapacağınız hizmetlerden dolayı hepinizden razı olsun. Tanıtım programı kapsamında ilimizde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Ömer Aydın hocama ve Türkiye Diyanet Vakfı Görevlisi Ahmet Özdemir kardeşime ilimize hoş geldiniz diyor, kendilerine teşekkür ediyorum.”

“AFRİKA’DA HEM VARLIĞI HEM YOKLUĞU ÇOK YAKİNEN GÖRDÜM”

İl Müftüsü Muharrem Genç’in selamlama konuşmasının ardından söz alan Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Ömer Aydın ise; “Allah bize saygın bir görev nasip etti. Yaptığımız bu görevin ve her işin püf noktası samimiyet ve gayrettir. Kişinin hayatındaki göstergesi harcadığı zamanın dağılımıdır. Bizler vazifemizin dışında geçirdiğimiz zamanları nasıl geçirdiğimizi tefekkür edelim bir de Resulullah’ın zaman kullanımını tefekkür edelim ve bu muhasebe ile hizmetlerimizi Resulullah’ın hayat ölçüsünde yapmaya gayret edelim. Hem ülkemiz hem de dünya genelinde yapılan kurban organizasyonumuz hakkında yaşadığım birkaç hususu paylaşmak istiyorum Afrika’da görev aldığım kurban organizasyonunda hem varlığı hem yokluğu çok yakinen gördüm. Camları olmayan otobüsle intikal eden Afrika halkının çektiği yokluğu gördüm, sömürü altında korkuyla yaşayan Afrikalı kardeşlerimize Türkiye Diyanet Vakfı olarak hizmet götüren kervanın içinde yer aldığım zamanlarda bizlere, “bizim hayvanlarımızın parayla alıp keserek tekrar bize dağıtıyorsunuz ya, biz çok mutlu oluyoruz.” diyorlardı. Bir Müslüman için bu ne büyük bir mutluluktur. Bizler Türkiye Diyanet Vakfımızın bütün hizmetleri için gecelerimizi gündüzlerimizi katmalıyız, devletin bize verdiği imkânlarla çokça çalışmalıyız, davamıza ve hizmetimize sahip çıkmalıyız, samimiyetle dertlenmeliyiz. Unutmamalıyız ki! Hizmetlerimiz samimi olursa hem dünyada hem ahirette huzurlu oluruz. Bizler mahallemizdeki herkesle selamlaşıp kurban organizasyonumuzu anlatarak bir farkındalığı bir hizmete adım atmamız gerekmekte olduğu kanaatiyle hepinize hayırlı günler diliyorum. Sözlerime son verirken birkaç senelik hizmet süresinde büyük hizmetler yapan Diyarbakır engelli Koordinatörümüz merhume Özlem Özkan hocamızı rahmetle yâd ediyorum. Allah mekânını cennet eylesin.” şeklinde konuştu.

Toplantıda Bingöl Müftü Yardımcısı Mehmet Hadin Tutkal, İlçe Müftüleri ve müftü vekilleri, Şube Müdürleri, Murakıplar, Vaizler, Kuran Kursu Öğretici ve İmam-hatipliler ile Müezzin Kayyımlar hazır bulundu.

Haber: Fuat Kaya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN