• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

VATANDAŞLARIN SU TEPKİSİ

17 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1183 defa okundu.
VATANDAŞLARIN SU TEPKİSİ

İlçede son günlerde su sorununun artarak devam ettiğini ve bazı mevkilerde suyun hiç kesilmediğini ancak bazı noktalarda ise gün içinde kısa süreliğine suyun aktığını belirterek dağılımda dengesizliğe dikkat çeken Kılıç, yetkililerden su sorununa çözüm getirmelerini istedi.

 İlçede her geçen gün su sorununun artarak devam ettiğini ancak buna karşı çözüme yönelik bir çalışmanın görülmediğini belirten Yeni Mahalle sakinlerinden Nusret Kılıç, su dağılımında dengesizliğin olduğuna dikkat çekti.

Solhan’da son günlerde su kesintilerinin arttığını belirten Kılıç, bu sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğine dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı: “İlçenin bazı noktalarında su kesilmezken bazı noktalarında ise günde bir iki saatliğine su akmaktadır. İlçede su sıkıntısının yaşanmaması için Solhan Belediyesi tarafından vatandaşlara verilen bilgide su depolarının dolması için suyun akşam saat 22.00 ile sabah saat: 05.00 arasında kontrollü bir şekilde kesileceği belirtilmişti. Akşam belirtilen 7 saatte belediye su kesiyor. Suyun hata verilmesi saati de erken olduğundan herkes ihtiyacını karşılayamıyor. Saat: 8.00 sularında ise vatandaşların su tüketimine başlaması ile binalarda üst katlara su ulaşımı yine aksıyor. Bazı mevkilerde vatandaşa ulaşan su 3 saatlik sürede olduğu için bazen buna da denk gelmeye biliyoruz. Suyun neden az olduğunu sorduğumuzda ihtiyaç fazlası tüketim ve kaçak kullanım olduğu belirtiliyor. Vatandaşların suyu bahçeye akıtıp öyle bırakması ile ihtiyaç fazlası tüketimden dolayı yaşanan mağduriyette hem vatandaş ham de belediye işin muhatabıdır. Ancak kaçak kullanımda vatandaş uyarılara dikkat etmiyor ise tüm sorumluluk belediyededir. Belediyenin vatandaşlara düzenli su verilmesi için gerekli çalışmaları yapmasını bekliyoruz.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN