• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

Vatandaşlardan Belediye’ye Toplu Taşıma Tepkisi

9 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1443 defa okundu.
Vatandaşlardan Belediye’ye Toplu Taşıma Tepkisi

Solhan Şehir İçi Toplu Taşıma Araç ihalesinin 2015 yılında yapılması gerektiğini dile getiren vatandaşlar, Belediye’nin meclis kararıyla ihale yapmadan mevcut yüklenicilere belirlenen bedel karşılığı sürenin uzatıldığını belirtip bunun doğru olmadığını dile getirerek Belediye’den kamuoyunu konu hakkında bilgilendirmelerini istediler.

 Solhan Şehir İçi Toplu Taşıma Araç ihalesinin 2015 yılında yapılması gerektiğini dile getiren vatandaşlar, Belediye meclis kararıyla sürenin uzatıldığını söylediler.

Konu ile ilgili Solhan Belediyesi’nden bir açıklama yapılmazken vatandaşlar, Belediye meclis üyelerinin bu kararı almasını eleştirdiler.

Solhan Belediye Başkanlığı Ekim Ayı meclis toplantısında belediye meclis üyelerinin mevcut toplu taşıma araçlarının yetersiz olduğu için araçların daha büyük toplu taşıma aracı ile değiştirilmesi için Başkana yetki verdikleri öğrenilirken Aralık ayı meclis toplantısında ise mevcut yüklenicilere bir bedel karşılığında 10 yıllık süre uzatmasına gidildiği iddia ediliyor.

Geçtiğimiz hafta yapılan Belediye meclisi toplantısında kararın alındığını öğrendiklerini söyleyen vatandaşlar, araçların 240 Bin bedel ile katma değer vergisi sahil 283 bin türk lirası karşılığında sürenin uzatıldığını iddia ederken ihale ile bunun yapılmasının uygun olduğunu aktardılar.

İhale sürecine daha ayların olduğunu ve bunun bir an önce yapılmasının düşündürücü olduğunu söyleyen vatandaşlar, belediye başkanlığının bu konuda bir açıklama yapması ve belediye yatırımlarının kamuoyuna duyurarak ihale ile gerçekleştirmesini beklediklerini belirttiler.

Birçok vatandaş sorunu dile getirip kamuoyuna aktarılmasını ve belediyenin açıklama yapmasını isterken Öz Oğur İnşaat Limited Şirketi Sahibi Ekrem Özer, Solhan Belediyesi’nce cevaplandırılması için şu soruları yöneltti:

“İhale sürecine aylar varken, bu meclis kararı neden alındı? İhale yapılması ile rekabet oluşacağından daha yüksek teklifler ile belediyeye kaynak oluşturulabilecekken süre uzatılmasına karşı belirlenen fiyat neye göre uygun görüldü? İhale yapılması; fiyat artışı olması ile belediyenin menfaatine olacağı gibi şeffalık da olacağı halde neden ihale ile değil de meclis kararıyla süre uzatıldı?”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN