• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

VATANDAŞLARDAN ARAÇ PARKINA TEPKİ!

10 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1170 defa okundu.
VATANDAŞLARDAN ARAÇ PARKINA TEPKİ!

Solhan Erbakan Caddesi’nde bulunan Ulu Cami önünde araçların park edilmesi ve bu sebeple gerek vatandaşların yolu kullanması ve gerekse araç seyirlerinde sorunların oluştuğunu belirten vatandaşlar, sorunun çözümünü istediler.

  

Yeni Mahalle Erbakan Caddesi’nde bulunan Ulu Cami önü başta olmak üzere birçok cadde ve sokakta araçların gelişi güzel park edilmesinin doğru olmadığını dile getiren vatandaşlar, sorunun çözümü için yetkililere seslendiler.

Ulu Camii’nin bulunduğu Erbakan Caddesi ve camini sağ ve solunda geçen cadde ve sokaklarda zaman zaman yolun her iki tarafına araçların park edildiğini ve tek bir aracın bile geçiş yapamayacak kadar alanın kaldığını belirten vatandaşlar, seyir eden araçların park halindeki araçlara teması ile araçlara zarar verildiğini de aktardılar.

Araç parkının düzensiz yapılmasının yanlışlığına dikkat eden vatandaşlar, “ilçede birçok cadde ve sokakta vatandaşların geçişi için kaldırımlar pek bulunmamaktadır. Daracık kaldırımların da bir şekilde esnaflar tarafından kullanılmaktadır. İki araç geçişli cadde ve sokaklarda araçların düzensiz parkından dolayı yol geçişinde sorun yaşanmaktadır. Aynı zamanda bu geçişleri kaldırım yetersizliğinden dolayı vatandaşlar da kullanmaktadır. Yetkililerin bu soruna çözüm getirmelerini bekliyoruz. Ulu Cami önünde camii pasajı esnafı tarafından caminin önüne park yapılmaması için betondan çiçeklikler bırakıldı ancak sürücüler çiçekliklerin arasına ve önüne de park yaptıklarından düzensiz park hem vatandaşları rahatsız etmekte hem de görüntü kirliliğine neden olmaktadır. Yetkililerden gereğini yapmasını beklerken vatandaşlardan da duyarlılık bekliyoruz.” İfadelerini kullandılar.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN