• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

Vatandaşlara Duyarlılık Çağrısı

19 Haziran 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1460 defa okundu.
Vatandaşlara Duyarlılık Çağrısı

Solhanın Sesi Gazetesi’ni ziyaret eden Solhan Orman İşletme Şefi Erdem Malkoç; Solhan’ın Kuzey Yamacı ile ilgili “Ne Olacak Buranın Hali?” başlıklı habere istinaden bir açıklamada bulundu. Kuzay Yamacı ile ilgili çalışmalarda bulunduklarını aktaran Malkoç, vatandaşlara da duyarlılık çağrısında bulundu.

 Solhanın Sesi Gazetesi’nin “Ne Olacak Buranın Hali?” başlıklı haberinde vatandaşlar, Solhan’ın kuzeyinde bulunan alanın korunmasının istenilen boyutta olmadığı belirtilerek çalışma yapılması talebinde bulunmuşlardı.

Solhanın Sesi Gazetesi’ni orman muhafaza memurları ile birlikte ziyaret eden Solhan Orman İşletme Şefi Erdem Malkoç; gazetenin hayırlı olması temennisinde bulunurken ilçenin kuzey yamacı ile ilgili yaptıkları çalışmaları da paylaştı.

İlçenin kuzey yamacında 7 bin 5 yüz metre yeni tel ve ihata tesisi ve onarımı yapıldığını belirten Malkoç, Boğlan Mahallesi arka kısmında da 4 bin 2 yüz metre tel ihata tesisi ve onarım işinin yapıldığını belirtti.

Tel ihata tesis çalışmaların son iki ayda yapılıp geçtiğimiz hafta tamamlandığını ve alanın korunması için Solhan Belediye Başkanlığı tarafından eleman görevlendirildiğini belirten Malkoç, görevlendirilen elemanların kendi kontrolünde çalıştıklarını aktarırken şu ifadeleri kullandı:

“hayvanların çobansız olması sıkıntı olduğu gibi küpesiz hayvanların da varlığı sıkıntıyı artmaktadır.  Alana giren hayvanlar tespit edilip caydırıcı olması için idari para cezası uygulanmaktadır. Ancak bazı hayvanların küpesiz oluşu sıkıntı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuzey yamacında teraslara ve açılan çukurlara; badem, zerdali, dikenli akasya, dışbudak fidan türlerinden 9 bin 5 yüz  ve Boğlan Mahallesi arka kısmına ise 12 bin fidan dikimi yaptık. Fidan dikim çalışmalarımız devam edecektir.”

Malkoç, Vatandaşlara Duyarlılık Çağrısında Bulundu

İlçenin kuzey yamacının ilçe için önemli olduğunu ve burada gerekli çalışmaların yapıldığını ancak yapılan çalışmalara sahip çıkma konusunda vatandaşların da duyarlı olması gerektiğini belirten Malkoç, Orman İşletme Şefliği personellerinin alanı korumak için yeterli olmadığını bunun için Solhan Belediye Başkanlığı’ndan destek alındığını aktarırken alana dikilen fidanların yetişmesi ve alanın yeşil kalmasının hayvanların tahrip etmemesi ile mümkün olacağını aktardı.

Alanın korunması ve ilçe kuzeyinin yeşil kalması için özellikle hayvan sahipleri olmak üzere tüm vatandaşlardan destek beklediklerini belirten Malkoç, bölgede yaşayan vatandaşların duyarlı olmasını istedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN