• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

VALİLER GÖREVE BAŞLADI

3 Temmuz 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
919 defa okundu.
VALİLER GÖREVE BAŞLADI

Vali atamalarına ilişkin kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan kararnameye göre; Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın Valisi oldu. Bingöl Valiliği’ne ise Mamak Kaymakamı Ali Mantı atandı. Solhanlıhemşehrimiz Mehmet Emin Bilmez ise Ardahan’a Vali oldu. Görev değişikliği sonrası atanan valiler göreve başladı.

Bakanlar Kurulu’nda alınan kararlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı sonrası Resmi Gazete’de yer aldı. Yeni valiler kararnamesine göre, 20 ilin valisi merkeze alındı, 20 ile yeni vali atandı, 19 il valisi ise yer değiştirdi. Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger Aydın Valisi oldu. Mamak Kaymakamı Ali Mantı ise Bingöl Valisi olarak atandı.

Öte yandan Bingöllü hemşehrimiz Ağrı Valisi Musa Işın ile Bingöl Eski Valilerinden Van Valisi İbrahim Taşyapan da merkeze alınan isimler arasında yer aldılar.

Yayımlanan kararnamede İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı olan Solhanlıhemşehrimiz Mehmet Emin Bilmez Ardahan Valiliğine atandı.

VALİ KÖŞGER AYDIN’DA GÖREVE BAŞLADI

Resmi Gazetede yayımlanan son kararnameyle Aydın Valiliğine atanan Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, onuruna veda yemeği verildi. Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, kurum amirleri ile STK temsilcilerinin katıldığı yemekte konuşan Vali Köşger, “Beraber çalıştığım arkadaşların hiç birinden incinmedim. Bir ekip ruhu ile Bingölümüzü daha iyi bir hale getirmek için hep birlikte çalıştık. Hepinizden Allah razı olsun. Esas olan hayattaki prensibim, gönüllerin imarıdır, gönülleri kazanmaya çalışmaktır. Gönülleri imar edebildiysek, kubbede hoş bir seda bırakabildiysek esas önemli olan odur. Bingöl’e gönlümü verdim. Onların gönlünü kazanmış olarak, buradan arkamızdan hayırla yad edilecek bir şekilde ayrılabileceksek bizim için kazanç ve bahtiyarlık odur. İnşallah onu kazanmışızdır” ifadelerini kullandı.

Bingöl’den ayrıldıktan sonra Aydın’da göreve başlayan Vali Köşger, kendisine gösterilen hüsnü kabulden dolayı teşekkür ederken Aydın’a çok sıcak bir karşılamayla geldiğini belirtti.

BİNGÖL VALİSİ MANTI, GÖREVE BAŞLADI

Valiler Kararnamesi ile Ankara Mamak Kaymakamlığı görevinden Bingöl Valiliği’ne atanan Vali Ali Mantı görevine başladı.

Havayoluyla kente gelen Bingöl Valisi Mantı, Bingöl Havalimanı’nda Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer ve kurum müdürleri tarafından karşılandı.

Valilik toplantı salonunda kurum müdürleriyle bir araya gelen Vali Mantı, burada yaptığı konuşmada açıklık ve dürüstlüğün birinci ilkesi olacağını söyledi.

Vali Mantı, “Öncelikle bu göreve bizleri layık gören devlet büyüklerimize saygı ve şükranlarımı arz ederim. Görev anlayışımızda birinci ilkemiz, adalet, hakkaniyet, nesafet ve karşılıklı sevgi saygı olacaktır. Açıklık ve dürüstlük, birinci ilkemiz olacaktır İnşallah. Genelde ülkemizin birliği ve beraberliği için özelde de Bingöl’ün birliği ve beraberliği için hep birlikte devletimizin yüklemiş olduğu görevleri en güzel şekilde yapacağız” ifadelerini kullandı.

BİNGÖL VALİSİ ALİ MANTI KİMDİR?

1964 yılında Çorum’da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.

Sırasıyla; Amasya Kaymakam Vekilliği, Trabzon Kaymakam Vekilliği, Kayseri Kaymakam Vekilliği, Yozgat Kaymakamlık, Artvin Kaymakamlık, Kastamonu Kaymakamlık, Sivas Vali Yardımcılığı, Amasya Vali Yardımcılığı, Kayseri Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Mamak Kaymakamı olarak görevini sürdüren Mantı, Bingöl Valiliği görevine atandı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

ARDAHAN VALİSİ BİLMEZ, GÖREVE BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı olan ve son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Ardahan Valisi olarak atanan Solhanlıhemşehrimiz Mehmet Emin Bilmez, Ardahan’daki görevine başladı.

Ardahan’a giden Vali Bilmez’i, Ardahan Valiliği önünde protokol üyeleri, kurum müdürleri, basın mensupları, STK temsilcileri ve vatandaşlar karşıladı. Kendisini karşılamaya gelenlerle tokalaştıktan sonra Vali Bilmez, Polis mangasını selamlamasının ardından makamına geçerek görevine başladı.

Bilmez, “Bu göreve beni layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, İçişleri Bakanımıza ve Bakanlar Kurulunun değerli üyelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizin, Kafkasya’ya ve Orta Asya’ya açılan kapısı serhat şehri Ardahan’da, onur verici bir göreve atanmamdan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Tarihi, doğal zenginliği ve stratejik konumu ile yüreği büyük insanların yaşadığı bu topraklarda hizmet etmenin büyük bir onur olduğunu ve ağır bir sorumluluk gerektirdiğini, bu sorumlulukla hizmet edeceğimi belirtmek isterim. Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023 hedefine odaklı, büyüyen bir Türkiye ve Ardahan için yorulmadan çalışıp, hep beraber hedeflerimize odaklanarak şehrimizi en üst seviyelere taşımaya gayret sarf edeceğiz. Ardahan halkının daha huzurlu ve müreffeh bir hayat sürmesi için elimizden gelen gayreti sonuna kadar ortaya koyacağız. ‘Halka hizmet Hakk’a hizmettir.’, ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.’ ilkelerini düstur edinerek bıkmadan, usanmadan, kapımızı ve gönlümüzü Ardahanlılara açarak tüm halkımızın hizmetinde olacağız.” ifadelerini kullandı.

MEHMET EMİN BİLMEZ KİMDİR?

1966 yılında Bingöl`ün Solhan İlçesi’nde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Elazığ Kaymakam adaylığı, Adana Aladağ Kaymakam vekilliği, Antalya İbradı Kaymakam vekilliği, Rize İkizdere Kaymakamlığı, Elazığ Ağın Kaymakamlığı, Van Muradiye Kaymakamlığı, Konya Sarayönü Kaymakamlığı yapmış olan Mehmet Emin Bilmez, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Vekili olarak görev yapmakta iken, Ardahan Valisi olarak atandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN