• Dolar Alış / Satış: 0 / 0
  • Euro Alış / Satış: 0 / 0
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

VALİ MANTI, SOLHAN’I ZİYARET ETTİ

27 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1130 defa okundu.
VALİ MANTI, SOLHAN’I ZİYARET ETTİ

Bingöl Valisi Ali Mantı, ilçe ziyaretleri programı kapsamında Solhan’da çeşitli ziyaretlerde bulunup SolhanElmasırtı Grup Köy Yolu çalışmalarını yerinde inceledi.

Bingöl Valisi Ali Mantı, beraberindeki kurum amirleri ile Solhan’ı ziyaret ettiler. Solhan Ziyaretinde Vali Mantı’ya Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş ve Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız da eşlik ettiler.

Solhan ziyaretinde yemek programında selamlama konuşması yapan Vali Mantı, Solhan’ın güzel, sakin ve huzurlu bir ilçe olduğunu belirtip şu ifadeleri kullandı: “Sürekli gelip gitme imkânımız var ve gelip gidiyoruz. Her zaman da aynı misafirperverlik, aynı birlik beraberlik ve dayanışmayı burada görüyoruz.  Özellikle Kaymakamımıza, Belediye başkanımıza, ilçe yönetimine, müdürlerimize, tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Sizin aranızdaki birlik ve beraberlik vatandaşa da yansıyor, asayişa da yansıyor, ilçenin kalkınmasına ve gelişmesine de yansıyor. İnşallah bu birliğiniz ve mutluluğunuz devamlı olur. Hassaten birkaç yeri ziyaret edeceğiz. Özellikle güvenlik yolumuz bitmek üzere. Ne aşamada olduğunu görmek üzere bugün buraya geldik. Tekrardan misafirperverliğinizden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah güzellikler hep sizinle olur. Bu birliktelikte katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum.”

YOLDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Daha sonra Solhan Elmasırtı Grup Köy Yolu (Güvenlik Yolu) çalışmalarını inceleyen Vali Mantı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Işık’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Geçmiş yıllar nazaran 2018 yılında en fazla BSK çalışması yapıldığını aktaran Vali Mantı; “2018 yılında son yılların en yoğun BSK (Bütümlü Sıcak Karışım) asfalt yol yapım çalışması yapılmıştır. İl genelinde 32 köyümüzde yaklaşık 10.722 vatandaşımızın faydalanacağı 65 km ve BSK asfalt yol yapım çalışması tamamlanmak üzeredir. Toplam 23.500.000,00TL’ye mal olacak BSK asfalt yol yapım çalışması sayesinde vatandaşlarımız daha sağlıklı ve güvenli ulaşım imkânına kavuşacaklardır. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vali Mantı, daha sonra 2018-2019 eğitim öğretim yılında hizmete başlayan Solhan Atatürk Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu; çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Akabinde Solhan Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Mantı, Başkan Abdulhakim Yıldız’dan belediyenin çalışmaları ve devam eden projeler hakkında bilgi aldı.

Daha sonra tüm ilçelerde olduğu gibi Solhan’da da esnaf ziyareti yapan ve esnaflara ‘hayırlı alış verişler’ dileyen Vali Mantı, esnaftan çok yoğun ve sıcak ilgi gördü.

Haber: Abdulhamit Bildik

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN